{MT} Battlefield 5

Moraš da uđeš u neku od predhodnih igara i tamo dobiješ poseban link.

Prva puška je cist uleti i pucaj slučaj bez skidanja prsta sa okidača i napravljena je za bliske susrete gde treba brzo reagovati. Još može da se koristi na srednjim rastojanjima, ali tada radiš kratke rafale, odnosno tap, tap, tap sa R2. Ima priličan recoil i treba dosta metaka da se ubije protivnik, ali rate of fire je velik, pa se to ne oseti toliko. Moraš dodbro paziti kada da pustiš R2 da ti recoil ne izmakne kontroli. Imas 32 metka i dva dodatna šaržera u startu.
Druga puška je Gewehr 43 i ona je daleko bolja, ali ima boljku u startu, odnosno moraš da paziš na reload i na malo municije (svega 10 metkova). Kasnije se dobije opcija automatskog šaržera od 11 metaka i onda postaje daleko lakše.
Treća je M1A1 i ona je opasna puška. Praktično nema recoil, a ima veliki rate of fire. Može da se koristi kao automatska i polu automatska puška (opet tap, tap, tap). Problem je što ima 16 metaka u šaržeru, a oni se istroše jako brzo, posebno ako držiš R2. Možda i najbolja za početnike puška.
Četvrtu nisam koristio, tako da ti ne mogu reći ništa o njoj.

Zavisi od tvog stila igranja šta ćeš koristiti, ja lično preferiram puške koje imaju kontrolu pucanja (poluautomatske - tap, tap, tap varijante) jer sa njima možeš pogoditi na srednjim rastojanjima (gde je najveći broj okršaja), kao i protivnike na većim razdaljinama, a ako zatreba na blsikom rastojanju možeš da probaš hip fire, pa šta ti bog da. Ako osetiš da protivnik nije vičan borbi, može i ADS da radi posao. Uvek je bolje kada možeš sa 3 metka da ubiješ protivnika, nego da se nadaš da će od kiše metaka dovoljna količina da uradi posao, barem po meni.

1 Like

Ovaj popust je samo za US ili ima i za UK. Pošto je meni osnovni nalog na UK, sigurno ću uzeti igru za trajnu kolekciju, tako da bi bilo lepo da se uzme ako je i za UK.

Kod mene je us nalog,testiraću kad dođem kući.Uglavnom uđeš u neki od prošlih igara i dobiješ link za popust na bf5

Ma biće to još jeftinije. Pogotovo što je igra izašla nema tri nedelje… Za mesec, dva, biće to i za 20-tak $ :smiley:

1 Like

Videću uveče da testiram. Mislio sam da ako imate info iz glave, da ne instaliram BF4 ponovo samo radi testa.
Hvala za info.

Evo sad gledao na xbox US nalog i nudi popust 50% iliti 30$ kroz bf4 sam probao

1 Like

Hvala na objasnjenju.

Sjajno. Hvala na info-u.

1 Like

@Zoorulee imam jedno pitanje za tebe, otkljucao sam, ili bolje reci kupio neku pusku sa onim paricama, kostala je 8100, kaze da je pronadjem u your company kad nema je nigde, znas li mozda kako da je nadjem?
edit: rec je o suomi kp country side set, tako nesto, u principu ne znam ni sta je samo sam kupio cisto da probam kako izlgeda to ali ne mogu nigde da nadjem…

Mislim da si kupio skin za pušku, a ne pušku. Koliko znam puške se otključavju samo napredtkom kroz igru, a samo se može kupiti skin.

Baš mi žao na bačenim kreditima.

2 Likes

:disappointed_relieved::disappointed_relieved::disappointed_relieved::disappointed_relieved:
Mogu li da vratim to nekako nazad za kredite?
Pih koja glupost…

Subota je bio dan za BFV. Krenuo sam finalizaciju Assault-a kao klace i ostalo mi još dava assigment-a da je dovršim. Gewehr 1-5 sam dogorao do 3 zaltna dela od ukupno 5, tako da ću uskoro da šetam blešteći :smiley:

Tides of war sam završio prvo poglavlje i dobija se neka čudna puška (nisam stigao ni da je pogledam), tako da sada prelazim na drugo poglavlje od ukupno 4. Cela priča traje do 27.12. i nadam se da ću sve da završim.

1 Like

3 Likes

Meni se ovo desilo samo u obrnutom smeru, ondosno izgubio sam sa 0 - 1, e to je tuga. Ali i takve partije su mi draže nego kada ekipe imaju po 200-300 ticket-a više od protivničke. Za sada mi se desila samo jedna partija da je bila draw, a bilo je dosta sa jednocifrenom razlikom.

EDIT: ispade da je ona fora sa tides of war podeljena na nedelje. Tako da se ima mogućnost samo u toku jedne nedelje odraditi zadatak za uzimanje nagrade. Ovo mi je malo bezveze, šta ako je neko zauzet jednu nedelju i nema mogućnosti da igra igru, onda ostaje bez nagrade, a druge nedelje kada ima sve slobodno vreme ovoga sveta, može da uzeme samo jednu nagradu i bez mogućnosti da nadoknadi propušteno.

Generalno mene zanima samo treća nedelja gde se nalazi moja omiljena puška iz BF1, tu će pasti intenzivnije igranje, jer nisam lovac na nagrade (meni što dodje prirodnim putem u toku igranja to je to), ali mogu misliti kako je ovo za nekoga ko voli da skuplja sve stvari.

Ovo se prečesto dešava u BF V i navodno postoji skripta da pravi lažnu dramu u mečevima. Slično kao što fifa to radi, a s obzirom da je EA tu uopšte me ne čudi.

Svakako, BF V mi je daleko bolja igra od BF 1, a opet ni blizu BF4, BF3… Ali dobro, koliko me je 1 smarao ovaj je odličan.

Mislim da nije do skripte vezano što su mečevi toliko blizu u nekom broju slučajeva.
Iskredn da budem, meni se ovo retko dešava i u većini slučajeva je preko 50 ticket-a na nekoj strani, što znači da je partija dobrano osigurana.

Razlozi zašto su sada približniji mečevi je vezan za dve izmene u odnosu na BF1 - prva je da se pozicije sada mnogo lakše i brže zauzimaju (manje je vremena potrebno da se skine zastavica i podigne nova), plus ako se doda u kalkulaciju da su mape dosta manje nego u BF1, eto veoma brzog menjanja raspodele pozicija. Jako je teško držati više pozicija i zaista treba da se poklope karte da bi se ovo desilo, odnosno da bude više timova koji rade kvalitetno posao. Druga stvar je da se sada kreće sa samo 500 ticket-a u startu, a ovo drastično skraćuje vreme partije, pa i nije moguće da se napravi neka velika razlika. Da ne pričamo da partija sada traje u najboljem slučaju 20 minuta i iskreno mislim da je potreban neki nenormalan user da se napravi skor veći od 60 ubistava po meču. Neće sigurno biti mogućnosti da neko napravi 100 ubistava kao u BF1.

Sve u svemu drastično brža/dinamičnija igra u odnosu na BF1.

А po mom mišljenju, igra je sporija od bf1, sporije se krećeš ne smeš kao mazga u bf1 da trčiš i pucaš okolo, dosta si neprecizniji ako se krećeš i pucaš(kao u starim bf). I trčanje je sporije od bf1 definitivno. Sa sve novim sistemom medica.

A zastave iako se uzimaju brže, i gube se brže tako da ti to dođe na isto, mislim na odnos ko koliko zastava drži i koliko vremena.

To sam i imao u vidu, nema šanse da se zastava dugo brani, posebno samostalno ili kada si u manjini brojčano.

Što se tiče trčanja, nisam primetio da je sporije, meni deluje da je čak i brže, a verovatno je isto :smiley:

Što se tiče pucanja i kretanja u isto vreme, meni se lično više svidja, nerviralo me je što si kao rambo sa support-om mogao u BF1 da trčiš i šamaraš po poljani bez problema.