{MT} FIFA 19

bio sam bolestan za fudbalom, jedno 15ak godina bas, pa sam batalio kako je krenulo ovo moderno, sad pratim samo Zvezdu i pomalo juznu ameriku :smiley:

ali evo vracam se polako, za 1 dan eco rezultata :grimacing:

1 Like

Na kraju 16 pobeda, nazalost opet nisam uspeo da dodjem do Gold-a 2. @padawan svaka cast na banci i stepljenju. Ja volim da kupujem igrace samo :joy: Evo i moj tim:

Dobar tim, nezgodni su ovi spanci u fifi…

Kako se zove aplikacija ta? Nisam znao da se moze i preko telefona bakcati sa ovim :slight_smile:

FIFA companion

Sad razmišljam nešto, koliko bi bio dobar cross-play da je omogućen u FUTu… Mogli bi zajedno lepo da igramo, a ovako svako na svoju stranu.

EDIT: kontaktiram EA na chatu zbog baga sa vremenom nastanka tima, lik mi napiše da sačekam da proveri podatke, i prođe 10ak minuta i kaže ne odgovaraš mi moram prekinuti čet i prekine. svaka im čast koliko njih boli kurac.

Moze li neko da mi navede glavne razlike u online mecevima izmedju fife i pesa. Ne igram online ali me zanima sto fifa toliko sije pes sa online servisom. :slightly_smiling_face:

Zato što je pes online i dalje negde oko 2003. godine. Ukratko.

Ne vidim ja tacno razlike jer nisam igrao ozbiljno ni jedno ni drugo, ali i u pesu i u fifi vidim da je isto. Kartice igraca tamo, kartice vamo. U fifi otvarate packove u pesu lopte. Zato mi nije jasno sta je to konami s**** sa online?

Prvo gameplay u pesu je sjeban, tj online i offline su 2 različite igre. UI u pesu je na nivou kao što rekoh 2003. negde, mada ne 2003 nekog japanskog rpg-a. Te lopte u pesu što otvaraš, možeš samo da ih otvaraš za sebe, koliko ja znam nema transfer market kao u fifi gde igrači jedni drugima prodaju kao ebay funkcioniše mode u fifi. Licence neću ni da spominjem, pes ima samo boku juniors a da fifa nema i to je sve. Ne znam, ceo taj pes kad pomislim bude mi loše, probaj jedno, probaj drugo ili dovoljno je da pogledaš pa ćeš shvatiti.

1 Like

Probao sam ja i jedno i drugo ali pes mi je kako prethodni tako i ovaj legao. Fifa mi ne lezi i nije mi po ukusu. Igrao sam samo master ligu u pesu i to ne to. Online nesto malo ukljucio. Cisto me je zanimala razlika to je sve. Hvala na objasnjenju. :smiley:

FIFA je teza za igrati. Zato ljudi i odustanu. U FIFI imas mnogo vise stvari kojih u PESu nema. Mozes vuci protivnika za dres, mozes se graditi, postoji i rani centarsut, imas 5 razlicitih nacina udaraca ka golu, slobodni udarci su takodje dosta drugaciji (bolji, jer postoji vise varijacija), postoje takodje jos neke male fore poput momentalnog zustavljanja sa loptom, zatim da zoves saigrace da se pridruze napadu, izmene se mogu izvrsiti bez ulaska u meni, taktike se mogu menjati bez prekidanja igre…
Pokreti su u FIFI dosta tecniji i realniji nego u PESu.
Svake godine odigram malo PESa, cisto da se uverim da su i dalje ocajni. Tako odem sa drugarima koji samo PES igraju, uzmem prvi put da igram 19 i oderem ih. Prejednostavno i meni licno glupo… pES bih nazvao igricom, a FIFU fudbalom (kada ih poredimo). Takodje smatram da se na FIFI treba jos poraditi, ali to je vec druga tema…
Sve u svemu, ima mnogo vise sadrzaja nego PES. O gameplayu ne treba ni pricati, kao ni o ukusima. Za mene je FIFIn gameplay daleko ispred PESa, mada je i on pun nekih mana.
Na kraju, licence i modovi koje poseduje FIFA su slag na tortu u odnosu na PES, koji jedva da je isprzio koru za tortu :slight_smile:

2 Likes

Zapravo sam od FIFE odustao jer mi je bilo prelako i nezanimljivo, dodusr nisam probao online ali sam igrao malo solo. A i ta vuca igraca i ostalo syo si spomenuo ima i u pesu. Al ok dobio sam odgovor na pitanje vezano za online. :slightly_smiling_face:

Bas sve sto sam spomenuo imao u PESu?

Evo jos jednom sa procitao, ima sve sem ovog menjanja igraca a da se ne ulazi u meni.

Video sam tvoje postove od ranije sto se tice pes-a i mogu samo da kazem da pricas gluposti, bez uvrede.
Fifa je igretina u odnosu na pes, moj poslednji pes je 2011, i od tad sam presao na fifu.
@von_Brcoos je 100% u pravu, fifa je napravljena da sve imas na tacni, a toliko ima dodataka koji te teraju da je igras, da ne pricam o ovim novim modovima za igranje gde se pamte i cuvaju rezultati, gde mozes da igras do 3, ili samo glavom vazi gol itd…
Znaci ljudi se dosta trude, pes je samo jedna arkada klasicna, koja moze da bude eventualno zanimljiva kad ti dodju drugovi pa se sprdas sa njima…

Postavio sam jednostavno pitanje i fifa fanboys se odmah vredjaju. Gde sam napisao da je ovo bolje od onog ili slicno tome. Pitao sam vezano za online jer me zanima kako i sta, mozda nekad probam online u fifi. Ono sto je vukan rekao sam potvrdio samo sam rekao da vecina stvari kojih je on naveo ima u pesu. Zasto je ovaj forum toksican po pitanju pes igraca? Zar vam toliko smeta kada samo spomenem tu igru ? :neutral_face:

Naveo si par puta i u proslim postovima a i u ovom, da ti je fifa prelaka, a pes ti je onako taman, po tome vidim da ne znas sta pricas.
Ili si igrao sa nekom decom ili si igrao protiv Beginera.
Zbog toga sam najvise i iznerviran kao fifa “fanboy”.
Zato sto poredis otvaranje lopti u pesu sa otvaranjem packova u fifi, zato sto kazes da sve ovo sto je Vukan naveo ima u pesu, a nema naravno.
I sam vidis da u svetu svega 20% ljudi igra pes, sve ti je jasno.

Ne zelim da ovo preraste u svadju “ponovo”. Ima u pesu ono sto je on naveo i za to garantujem. Problem sa loptama i packovima ne vidim, rekao sam ono sto sam video. Opet kazem ne igram online. I nzm u cemu je problem sto mi je fifa laksa i od pesa… imao bih jos da pisem al zelim da ostane normalna atmosfera na forumu…

1 Like

Otvoris temu Pes 2019, pa sa ostalim pes fanovima tamo pricaj sve to sto si rekao i zajedno mozete da se tesite taman, ovde gde i dalje ima normalnih ljudi, koji cak ne prate fudbal a kazu da je fifa 100 x bolja od pesa, ne mozes.
I nije fora da se raspravljamo sta je bolje, nego da izneses ti lepo cinjenice zbog cega mislis da je pes bolji, a ti ih koliko vidim nemas, igras ga jer je tezi i zahtevniji od fife, kako ti kazes.