Najbolji televizori iz 2017-e za 4K HDR gaming

Eurogamer je izbacio sjajan članak koji će pomoći svima koji razmišljaju o kupovini novog TV-a.
Ujedno, očekuje vas i pojašnjenje raznoraznih skraćenica i novotarija:

2 Likes

Meni su 4K HDR televizori najvece razocarenje 2017. Umesto da tehnologija pojeftini i sidje u narod, popularni modeli su poskupeli od prosle godine, a nikada vise nije bilo nedoumica oko standarda.

3 Likes

Mislim da će tek 2018 doneti modele koji će imati na jednom mestu sve što nam treba za 4k. Osim cene. Grrr. CES je u januara kada se velki broj modela predstavi za ostatak godine, tako da ćemo imati bolji uvid u televizore.

Da li vredi sada uzimati neki OLED iz Mađaske, tipa do 60" kolike su im cene? Jel neko kupovao skoro?

Mislim da ne vredi uzimati ove LED 4K, mislim ne uporedivo sa OLED-om…

LG OLED 55" B7 je 1400e, pretpostavljam da je to najpovoljnije trenutno…

1 Like

Philips 55POS9002/12 Android OLED - 1425€
LG OLED 55B8 - 2060€
Sony KD55AF8 OLED - 2210€
Panasonic TX-55FZ800E OLED - 2362€
Garancija je 24 meseca, a rok isporuke oko 5-6 dana.

QLED je jedna od većih obmana u TV svetu unazad par godina. QuantumDot tehnologija u prepakovanim televizorima iz MU serije. Košta kao OLED, a u stvari je DirectLED TV u pitanju, kojeg OLED pojede bez 'leba po svim stavkama.

2 Likes

Kako ide rangiranje ovih LG OLED modela, ovo C i B, da li je, lupam, npr B7 > C8?

C je bolja serija u odnosu na B. Ima bolji audio, ali slika je ista, makar u 7 seriji, ne znam za 8.

Znaci ovako ide:

B7<C7<B8<C8

1 Like

W > E > B
Trenutnio je aktuelna serija 8

1 Like