Nioh

Eh to je jedina submisija koju sam preskocio. Kasnije ima isto tako teskih, ali ni izbliza ovoliko. Cak mi ni bosovi nisu ili toliko gadni. Vraticu se da ga ubijem sada, dobro si me podsetio. :slight_smile:

Ispadace ti warriror of the west delovi ko ludi od revenanta. Kasnije i Red Demon i razni drugi. Nema mnogo smisla da se vezujes za to.

Ovo sam se nameracio bio da zavrsim jos od bete, posebno sto igram kao samuraj. Lik je napadan i jako agresivan, tako da treba bas biti strpljiv sa njim, posebno sto ima 2 slicna poteza koje ne najavljuje tako lako, jedan se lako izbegava, a drugi je totalno ubitacan. Pa ako odlucis da rizikujes i dodje prava varijanta, eto premije, ali ako promasis, cao si. Sada kada imam 6 komada opreme WOTW, opako je lepo igrati, samuraj i katana, i samo katana :slight_smile: Nisam zamahnuo sa drugim oruzijem do sada. Napravio sam samo jednu gresku od pocetka, a to je sto sam napravio surikene umesto magije, tako da sada kaskam sa poenima za magiju, ali i to spada u ucenje.

Pa sada mi je lako na 73. nivou :smiley:

Mozes da se respecijalizujes uz pomoc itema koji se zove book of reincarnation koji kosta samo 10.000 (mozes kasnije i da ga kupis za glory) tako da ti nije nikakav problem da rasporedis kasnije poene kako god zelis, i isprobavas razne varijante. Svakako ce ti trebati i ninjutsu makar elementarno, kako bi dobio neke pasive i buffove. Shurikeni su meni relativno beskorisni ali ima tu isto fora, npr boostuju “unlimited ninjutsu” na 50% (svaki drugi procuje free shot) i ubijaju bosove samo sa surikenima, kao od sale. Kasnije mozes da exploitujes raznorazne mehanike na visim nivoima, nije ista stvar kada si 10-ti i 100-ti level.

Mene inace odusevljava playstyle sa katanom i A agilityjem, bukvalno lete po mapi, A heart damage scalling, a animacija katane koja se vraca u korice kao u samurajskim filmovima, brzi su kao vetar i samo kajtuju, a ja se vucem sa kopljem u medium armoru i igram kao bedna kornjaca zato sto ima domet i plasim se da pridjem blizu protivnicima.

Da ne putujem u nedelju na odmor, okacio bi par klipova da vidis kako baratam sa katanom. Po povratku cu odraditi jedan :slight_smile:

Sledeci build koji cu raditi ce biti ninjitsu varijanta i to sa lancem, on mi se opako svidja, tako da je ovo uvertira za njega :slight_smile:

Znaci, kada odes bicu jedini na forumu koji igra Nioh. #wtf #goty2017 #fuckdarksouls

Kad smo kod baratanja katanon i git gud filozofije covek ubija bosove kao level 1 i bez primljenog udarca. Dark Souls manijacima ce Nioh biti kao slatkis koji uzmu od deteta.

Ja sam zapca ubio iz 3. pokusaja ali je jedan od laksih bosova sveukupno. Inace, jos uvek otkrivam mnogobrojne fore i fazone u igri, jer je RPG sistem nevidjeno dubok a ja kao noob ne volim da eksperimentisem. Npr, od pocetka vucem living weapon koji ima gauge rate D, sto znaci da se napuni tek dva tri puta u toku misije i zapravo ga maltene i ne koristim. Ali ne treba tako igrati igricu, jer je living weapon jako zabavan i ubojit i sebe sam lisio mnoge zabave na putu do cetvrte regije. Tako sam izabrao Hi Nezumi - nekakav skocimis bemliga, ali se puni najbrze i daje cak 15% na unlimited magije pa ako bogovi daju dobre iteme pokusacu da nagruvam na nekih 30-40% i tako prakticno postanem besmrtna masina za spamovanje magija. U teoriji. Ah da, living weapon ima i alternativne napade i ne treba igrati igricu tako sto spamujes kocku jer ti protivnik ostecuje oruzje odnosno skracuje njegovo trajanje. Eh da na NG+, mozes cak da levelujes svog spirit guardiana cime im dodatno poboljsavas statistike. Pa kome nije doovljno tricavih 100h za prvi prelazak sa submisijama, ima da se zabavlja ihaha.

Sto vise igram igru, sve sam navuceniji na nju, sto je strasno. Nisam primecivao da se living weapon sporo puni, cak sta vise, imao sam osecaj da se to brzo desava. Mozda je u pitanju neki deo oklopa ili itema koji sam koristio pa je bilo brze punjenje. Recimo da mi je treba da ubijem 3-4 obicna protivnika i jednog Yokai, da bi bio 100% pun. Bacicu pogled, jer ja i dalje koristim prvi - vatrenu lisicu.

Genralno gledano, Nioh je laksi od souls igara, za sada sam imao samo muke sa vampiricom i sa Warrior of the West, posto mi generalno ne leze protivnici koji su jako brzi i agresivni. Za njih moras bas da imas koncentraciju i da pratis poteze. Svi ostali koji su sporiji, su daleko laksi, posebno ako imaju intervale za punjenje jakih udaraca, tada postaju jos laksi. Sta hocu reci, ja sam daleko od ovih azdaja sa youtube-a, koji peglaju boss-ove goloruki i bez da prime udarac ubijaju iste, takodje mi to nije ni zelja da postanem, ali znam da sam igrajuci ovakav tip igara i sa eksperimentisanjem stigao do nivo-a da sada mogu da pocistim ceo nivo, bez da poginem i da prakticno zavrsim i boss bitke za ne tako veliki broj pokusaja. Ono sto je bilo potrebno meni je da se resim da odbacim teski oklop i oruzija tipa koplja. Kako sam to uradio, tako su igre postale daleko zanimljivije, i dinamicnije, jer vise nisam bio kornjaca koja se plasi svakog coska, vec sa isao napred i zalazio svuda i jurio ja protivnike umesto da bezim od njih. Smatram da je Nioh, zbog lakse mehanike igranja i olaksavajucih stvari unutar njega, savrsen za ovakav prelaz/izmenu u stilu igre. A ne kao sto sam ja prinudno to uradio u Blooborne-u :slight_smile:

Zbog ovoga sam i hteo da okacim klip da vidis kako prosecan igrac (mislim na sebe) moze da igra ovakvu igru i da nije uopste tako strasno kako se cini na prvi pogled.

1 Like

Gledao sam malo poslednjih par dana kako jedan lik igra, moram da kazem da me sve sto sam video odbija.

Izgleda ko trecerazredna kopija FromSoftovih igara.

Mislim, bedak. Ja prvi bih voleo da me neka igra zaintrigira, al u ovom slucaju, tesko.

Samo da kazem da mi igra stoji na hdd-u i nisam ni pomislio da upalim #bahato

1 Like

Valjalo bi isprobati “trecerazredna kopija fromovih igara” na gafu, cisto radi komedije i gifova :slight_smile: Ali mislim da su definitivno malo zeznuli pacing. Misije ti kao u svakom rpg-u preporucuju level kako bi imao izbalansirano, ni prejako ni pretesko isustvo. U prvoj polovini strasno brzo doguras do 60-70 levela i na 10-15 levela si iznad preporuke konstantno. To se negde od sredine uravnotezi, da bih sada vec udario (glavom) u zid, jer sam 20 levela ispod. Probao sam sa svim moguci bonusima na amritu, ne mogu da kazem da sam je rasipao po bojnom polju, ali igrica ladno predlaze 111 nivo za glavnu misiju a ja 92. I to vidim po revenantima da sam jos i dobar, retki su preko 100 lvl. Samelju te jer je misija agro sto je u souls igrama instant death a crowd control maltene nepostojeci.

Iako magije cine igru znatno laksom. Posle 39 levela ide cap na slotove pa ne mozes vise od 3-4 da uposlis, ali bos fajtovi su sa sloth talismanom skoro trivijalni. Sloth kao sto mu ime govori, uspori protivnika nekoliko puta a fora je sto radi na bosovima i krupnim protivnicima i traje dugo. Posto nisam puritanac uzecu stogod mi igrica pruza jer ni ona nija fer prema mojim zivcima, igram solo a sada se poigrava i sa levelom.

Vidim da najavljuju i PVP sto verovatno necu nikada isprobati, a ima i covenant sistem koji obecava (ovde nazvan “alijansa”). Dobra je fora sto su korisceni pravi samurajski klanovi i istorijske licnosti srednjevekovnog japana, u timu nindza su bas geekovi tom pitanju.

Ovo je vidim rasprostranjena koncepcija. I ja imam takav utisak, ali ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim zasto. Imam razne teorije:

  • protivnici su za nijansu zilaviji u soulsima.
  • 60 fps aka “action mode” cine Nioh igrivijim
  • atmosfera i svet ne izjedaju dusu i ne deluju tako bezivotno i beznadezno kao soulsima
  • sloth i living weapon te razne tehnike za regeneraciju cine Nioh laksim
  • dizajn bosova nije ni prineti soulsima, pre svega u pogledu njihove velicine

No bilo kako, fascinantno je do koje su mere uspeli da prenesu sve iz soulsa, ako zanemarimo estetiku, kao da je isti tim radio igru. To je, samo po sebi, mozda za neke prezira dostojno, ali treba imati na umu da je Tim Ninja u poredjenju izmislio moderan hardcore gaming sa Ninja Gaiden serijalom, te da ovde ima ipak dovoljno Gaiden pa i Diabla da ne ispadne bas copy paste. Sledece: Team Ninja take on CD projekt. Oh wait… Pa William je pljunuti Geralt :smiley:

Uzgred, nisam siguran kako Nioh tretirati sa aspekta zastite intelektualne svojine jer, iako striktno kopiranje nije nesto nevidjeno i tabu u gaming svetu, nivo detalja do kojih se islo u kopiranju je pomalo zabrinjavajuci. Ne bi me cudilo da je From angazovao tim advokata da pogleda u ovaj slucaj.

1 Like

Poceo sam i ja Nioh. Evo ubio onog Dungeon Executionera, sada je zvanicno pocela igra. Za sada je ok, ali kako sam vrlo slabo igrao Souls igre, trebace mi vremena da se uhodam sa svim sistemima, naravno ako se ne smorim do tada.

Zavrsio Nioh. :relieved:

Load game pokazuje 101 sat. Ostalo je posle end creditsa jos side misija i ceo NG+. Divine oruzja vuku te da nastavis, i mehanika je previse dobra da bi je samo ostavio i odjahao u zalazak sunca, ali ne bas toliko dobra kao Diablo. Najavljeni DLC-jevi i PVP ne pomazu takodje, ali… Izbori u zivotu su ponekada teski kao souls bosfajt i to je moje srceparajuce zbogom Niohu (imao sam slican cudan osecaj posle Bloodborne-a).

4 Likes

Svaka cast, ja sam tek zagrebao po drugoj oblasti, bio sam odsutan cele nedelje na putu. Moracu vise da se posvetim igri u toku narednih par dana.
Znaci nista od NG+, ja cu doneti sud kada zavrsim igru. Do sada sve souls like igre sam igrao NG+, tako da verujem da ce i ovde biti isto.

Ja zavrsio prvu misiju i bossa. Presao sam sa heavy sjekire na dual blade ninju, posto boss je zahtjevao promjenu strategije. Inace, igra mi se za sada bas svidja, iako ima cheap momenata na sve strane. Ali dobro, valjda me nece to smoriti.

Btw cestitam @padawan

Vredelo bi, da nema drugih igara na horizontu (pun intended) i da imam beskrajno vreme. Trka za boljim oruzjima i levelima je isprazna u sustini, a neprijatelji su vec maksimalno reciklirani pri prvom prelasku. Ali ima tu materijala. Mozes se respecijalizivati, multiplejer nisam ni pipnuo. Verujem da je end game bogat novim sadrzajima i da community ne zeli da ga napusti jer je igra zarazna kao bubonska kuga.

Posto sam sada krenuo sa levelovanjem, zanima me u sta se najvise isplati ulagati poene? Igram kao dual blade baja, light armor, naravno sa puno evade i napada.

Lele kako je cheap drugi boss u igri. Ono kad se zaleti na tebe, i u sred leta skrene mi pojede zivce. Druga stvar, malo mi smeta sto svaki boss ima slabost ka odredjenom oruzju. Ok, htijeli su da koristimo sva oruzja, ali mi to smeta kada ulazem skill poene u jednu granu jednog oruzja, a na boss fightu trazi skroz drugo oruzje.

Prvo malo izleveluj stats koji ti dize dmg primarnom oruzju koje koristis (dual blade bi trebalo da je dex ili skill, meni je to bio body za koplja), dok ne dostignes soft cap tj dok ne pocne da ti daje samo +1 za svaki sledeci lvl, a onda ce ti trebati magic da bi mogao da koristis healinge. Ima jedan koji bacis pa ti sporo puni duze vreme, i jedan koji ti brze napuni dok stojis u mestu. Healing je jako bitan da bi imao uvek dovoljno eliksira u storehouse-u, i da ne bi morao da ih farmujes. Ako si bas pro i pazljiv teoretski mozes preci nivo i da te ne pipnu, ali ja sam se healovao ko nenormalan non stop.

Posle toga, trebace ti i spirit, ako zelis da koristis naprednije bonus efekte raznih spirit guardiana, a i odredjeni requirements za naprednije armore. Ako igras kao dual blade, skill i stamina ce ti omoguciti da igras sa laksim oklopima i ides na agility build.

Primarno treba da se opredelis za to da li ces ici na onmyo ili ninja build. Meni su magije bile korisnije zbog healinga, od ninja skillova koristio sam samo neke pasive i bombe. Sto se bosfajtova tice onog momenta kada otkljucas sloth talisman za usporavanje na onmyo skill tree-u, na konju si. Ali je generalno bitnije da im naucis pokrete i patterne napada, od toga koje oruzje koristis. Za to mozes da koristis i youtube ako neces da ucis na svojim greskama. Bitni su kasnije i elemental damage napadi koji ce ti biti bonus na attack oruzja. Npr, lightning dmg dodatno usporava neprijatelje.

Neki ulazu po 40-50 poena u jedno od samuari statistika zato sto nose oruzja koje daje bonus dmg na change attack to heart/body/strenght itd, koji ti daje vise bonusa od primarke statistike koja dize dmg oruzju.

Bilo kako, pronadji stil igre koji ti se najvise svidja. Ne zaboravi na to da svaki oruzje ima po 3 stance-a (mid-high-low), za razlicite neprijatelje koristi razlicite stance-ove, a njihova promena u sred igre ti daje Ki pulse. Ali to je bas advanced mehanika, kao parry, ili ciscenje yokai poolova. Mozes i bez svega toga, mada ce ti biti teze.

Range oruzja su ti isto bitna. Pre svake misije dopuni se municijom.

1 Like

E ovo je guide :slight_smile:

Danas oko 18:00 bi trebao opet zaroniti u igru, samo moram da napomenem da za razliku od Souls igara, ovde ti fino sve objasne sta i kako, ne trebas da citas po netu kako se igra igra. Ako neko kaze da je to car Souls igara, to je argument nigdje veze. Procitas tutrijal, al na netu, kako inventivno.

1 Like

Meni je ta opakurnost isto tako bila potpuno nepotrebna u Soulsima. Pa se to pretvori posle u citanje opseznih guideova, walktrough-ova i foruma. Divim se ljudima koji insistiraju da igraju “naslepo”. Meni je socijalni aspekt ovih igara cak i privlacan. Mada coop cini igranje znatno laksim.

Trenutno presao dva bossa, i par sporednih misija. Za sada sam navucen, vidicemo do kada ce potrajati.

Jedna sporedna misija mi je pojela zivce, za nagradu se dobija neki mac, da ne nabadam idem. Cetiri talasa neprijatelja, zadnji talas tri vatrene lobanje, jedan heavy i jedan dual sword baja. Kako su me iznervirali par puta, cudo jedno.