Nioh

Ta sporedna misija je bila bas zanimljiva kao i boss za tu oblast. Ali meni je dobro dosla. Naterala me je da igram agresivinije i da napadam i po dva protivnika u isto vreme. Do te sporedne misije sam isao logikom iz souls-a, izvlaci protivnika, jednog po jednog i metodicno smanjivati njihov broj, uz obilno koriscenje puske ili luka za pozicije kada imam dva ili tri protivnika na okupu.

Generalno igra je bas navlakusa i zao mi je sto samo nas trojca je igramo, a ne vise ljudi sa foruma. Izmenice se sve uskoro :slight_smile:

A kako vam izgleda skill tree na kasnijim nivoima? Ja sve pomalo ulazem poene, a vidim ljude koji imaju npr sve po 5-6, a skill im je 27 (dual blade build). Je li i vi sve pomalo ulazete poene ili samo tamo za koji build ste se odlucili?

Ja sam generalno ulagao poene u skil koji mi je trebao za oruzije koje koristim. Mada sam dodatno ubacio i po nekoliko poena u ostatak stvari, prevashodno zbog povecanja ostalih stvari. Recimo ja koristim katanu kao primarno oruzije i za nju mi trebaju Samurai poeni da bi mogao da pojacam i otkljucam specijalne poteze. Samurai poene dobijas sporo dok napredujes, ali zato ako krenes da pojacavas i strenght koji nije prmarni za katanu, on dodaje za svako pojacanje i po 1 poen u Samurai skill.
Tako da to nije losa kombiacija, pojaca ti svejedno udarac i za katanu, iako prevashodno je namenjen sekirama i doda jos samurai poen. Ako jos napravis da ti je sekundarno oruzije sekira, eto dobitne kombinacije. Sve zavisi od stila kojim igras.
Kada radis levelovanje, gledaj da sta ti najvise treba, stavis na desno i pokaze sta ce ti se pojacati (isto kao i u souls igrama), ako ti se nesvidja sklonis. Ja sam uvek za kombinaciju da dodam na pocetku dok je brze i lakse levelovanje poene u nesto sto nije direktno vezano za primarno oruzije, a da kasnije samo za njega dodajem poene. Tako da sam vec na drugom ostrvu dosao do nivo-a da cu verovatno samo dodavati poene u primarno oruzije i necu vise obracati paznju na ostalo. Dovoljno sam pojacao sporedne stvari. Ako zelis postavicu SS da vidis kako izgleda lik kojeg sam napravio, i njegova statitika.

1 Like

Meni su svi statsi bili 10+. Najvise sam ulozio u Body (25) zbog damage-a koplja i HP-a, i Magic (39). Spirit cini mi se 20 i nesto da bih isprobao sve guardiane. Kasnije sam dizao i Skill i Strenght zbog armora. Racunaj da ces tokom igre sakupiti 120-tak nivoa, ako budes sve prelazio, pa ces imati dosta poena da ulazes svuda. Nisam mnogo ulagao u Hearth sto je verovatno bila greska jer sam konstantno bio bez KI-a. Ovo je dobro za igrace sa macevima jer im Heart dize i damage i Ki.

Veoma bitna stvar, ne treba da se previse opterecujes rasporedjivanjem poena jer za simbolicnih 10.000 golda ili kasnije za glory mozes kupiti Book of Reincarnation pa mozes da se respecijalizujes, igras sa poenima i isprobavas koje god hoces varijante.

1 Like

Hvala svima na savjetima. Nisam nesto puno igrao Souls igre, pa mi je sve ovo strano. Sto se tice screenshotova, samo stavljajte. Ja sam trenutno na vecini statsa podjednako budzio, posto sam citao da se na ponekima dobija health/ki, pa sam isao logijom da toga nikad dosta.
Inace, ustao jutros u 06:00, krenuo na posao u 08:10, i sada se vratio. Fml indeed.

Meni Ki nije bio preko 10, znaci moze i tako, samo crkne posle 3 hesvy udarca. Bice ti koristan posebno ako ides na katanu koja ima change of attack (heart) za bonus damage. Na taj nacin (i samo na taj) mozes vec pred kraj prvog prelaska da nanosis 1000+ dmg.

Btw ne znam da li si skapirao kako radi soulmatching, ali trebace ti u pocetku. I farmuj revenante za gear.

Ja sam uvek bio vise za kombinaciju da mi je stamina/ki dodatno povecana, jer mogu nanositi vise udaraca i brze je obnavljati, plus mogu u poslednjem trenutku da izbegnem (odskocim u stranu) udarac protivnika. Posto igram agresivnije, meni je to vise prioritet nego sama snaga udarca. Kada dodjem do nivo-a da mogu uraditi kombo od 3 obicna udarca i jos mozda jedan heavy, plus odskok nazad, i da mi ostane mrvica stamine/ki za dalje kretanje, to mi znaci da sam pravilno postavio taj deo i da mogu ici na dodavanje poena u sam udarac.

Ovo mi se jako islatilo u Bloodborne i u Nioh takodje daje jako dobar efekat.

Vecinom igram u middle stance, uz obilato koriscenje kombo-a. Recimo da mi je dobar deo puta zavrsni udarac heavy, a prethodni light.

Predlozio bi da pogledas svaki od specijalnih udaraca koji se moze otkljucati i videti sta ti je najlakse iskoristiti i sta ti se najvise svidja. Ja obilato koristim ili sutiranje protivnika, da izgube gard ili izvlacenje katane iz korica za brzih 3-4 udarca sa jako velikim damage-om.

E da, Revenante sam krenuo izbjegavati, izbio se u dva navrata i vise ih ne budim. Ok, definitivno korisni savjeti.
Za sada dmg oko 250 do 450 ako je boss fight pa ubodem momenat.

Za revenante se bolje spremi, nemoj ih ubijati u toku misije jer umaju da budu nezgodni kad se najmanje nadas. :slight_smile:

Revenante je korisno ubijati, ali nije potrebno da se bas sa svakim boris. Ja sam postao probirljiv i generalno aktiviram borbu samo sa onima koji imaju neki od item-a na sebi ljubicaste boje. Poebno treba obratiti paznju da nisu bas preterano iznad nivo-a na kojem se nalazis, jer tada mogu biti problematicni. Sacuvaj pre borbe living weapon za svaki slucaj i bice sve ok. Ja obicno jurim one koji su blizu shrine, da ne pravim veliki krug, u slucaju pogibije, mada mi se to jako retko desilo sa njima.

Presao prvu zonu, za sada vrlo lijepo iskustvo. Jedino sto mi za sada smeta je dosta fillera u misijama, kao da svaka traje pola sata previse. No dobro, tako to ide kada covjek nema vremena u zivotu, pa mu se sve cini nepotrebno produzeno.

1 Like

Poceh i ja Nioh, prijatno sam iznenadjen, igra mi je bas legla. Steta sto nemam vise vremena, ali za sada deluje jako dobro. Posle dosadnjikavog DS 3 ovo je pravo osvezenje, ninja bloodborne :grinning:
Ne kapiram jedino bolesnu kolicinu loota, ne volim to, volim da se vezem za jedno oruzije, al ovde to izgleda nije opcija

Ja jutros provjerio, 21h igranja za sada, u sredini sam druge zone. Za sada mi dobro ide, a vidicemo da li cu zavrsiti. Za sada mi je rekord 45h ulozenih u jedan playtrough, FFX. Vidicemo da li ce me popustiti entuzijazam do tada.

Zamjerke od prije i dalje ostaju, dosta fillera u misijama, i sporo se ubijaju protivnici. Ovo poprilicno nervira, pa jedino tada i ginem, kada mi se ne ceka studiozno zamah protivnika, nego bi da skecem i idem.

1 Like

U soula igrama moras da igras studiozno, metodicno, jako strpljivo, da ucis na greskama i predvidjas poteze protivnika, ponavljas bezbroj puta dok ne postanes bolji. Takav nacin igranja zahteva potpuno drugaciju motivaciju i mindset nego neki tipican hack and slash.

Onaj ko nije igrao, temeljno, Souls igre - ne može biti kompetentan da ih poredi sa drugim igrama.

Souls is life.

1 Like

Pokusacu u toku sledece sedmice da igram opet Souls igre. Ali Nioh me je vec poceo smarati. Obicni protivnici su mi porilicno dosadni, onda dodjem do boss fighta i trebam zaginuti pet puta dok skontam sta i kako, i to mi je vec postalo zamarajuce. Posebno zato sto mislim da sam vidio sve sto ima da se vidi u igri, i nema nekog veceg narativa niti veceg iznenadjenja u stilu igre. Takodje, nije kao u Souls igrama gdje ponalo otkrivas dio po dio mape koja je na kraju savrseno povezana, ovde je svaka misija i mapa sama za sebe cjelina. Danas necu paliti igru, pa cu vidjeti kakvo mi je misljenje sutra.

Invitation from the Warrior of the West submission mi pokida zivce. Kao preporuceni level 27 ili tako nesto, malo sutra! Znaci poginuo sam sigurno 20puta, ufff.

To je mnogo zeznut fajt i ogroman difficulty spike na pocetku igre. Ne bih mogao da te savetujem kako da ga pobedis, ali mozes da ga preskocis pa da se vratis kada malo ojacas.

Znam da moze da se preskoči, ali me bas nervira, živce mi je iskidao sinoć :slight_smile:

Ja sam ga batalio nakon pet pokusaja, vraticu se kada budem level 127.

1 Like