Olimpijske igre: RIO 2016

Pa mislim isto tako su kalkulisali i francuzi, samo su iedni i drugi to maestralno odigrali da lici na pravu borbu, i ostaje samo da se sepkulise.

Ne bih rekao da je bilo kalkulacija, recimo Parker je prvo dao koš iz gotovo nemoguće pozicije, posle je Bogdan promašio bukvalno za centimetar, jbg ako već ideš da promašiš promašićeš metar sa pola terena a ne ovako blizu da možda i uđe. :smiley: Mislim da smo odigrali pošteno i jedni i drugi, druga je stvar srpski mentalitet koji rezonuje evo nas u finalu, a još nismo ni grupu prošli. Glup smo narod šta da vam kažem.

1 Like

Bas velika steta za Australijance sinoc , imali su bas istorijsku sansu da pobede Amerikance, generalno odigrali su bolje , ali nisu imali srece, pre svega mislim na nekoliko promasenih zicera pocetkom trece cetvrtine i par promasenih otvorenih trojki u poslednjoj cetvrtini (pre svega mislim na Inglesa), gde je bilo samo pitanje da li ce lopta uci u kos ili ne , nazalost nije se desilo.
Takodje bilo je i par “cudnih” sudijskih odluka na stetu Australije, kada su Amerikancima poklonili nekoliko slobodnih bacanja, pogotovo u prvom poluvremenu, jer da nije bilo toga Australijanci bi imali znatno vecu razliku na poluvremenu.

Takodje Amerikanci tipicna suterska ekipa, generalno citava njihova igra se svodi na sut za 3 ili soliranje, Melo Entoni odigrao definitivno mec karijere , barem kada se radi o reprezrentaciji, Melo “glumi” Saletova Djordjevica iz Atine.

Jbga steta za Australiju al verovatno im nije bilo sudjeno.

Ne slazem se da je kukavicki. Zasto?
Igras turnir na kome vrlo dobro znas raspored i pravac. Taktiziras. ZASTO bi birao tezi put kada mozes laksi? Upravo je to i prednost turnira.
Kada kazes kalkulisanje, ne govorimo o izbegavanju Spanije, Litvanije, Argentine itd. Govorimo o gromadama, sa kojima ti je uspeh da odigras na -20. Nemas neku sansu da pobedis, i onda cemu svo to sportski duh itd? Ovako mozes sebi da otvoris put direktno do finala i borbe za medalju. Iako treba ici otom potom i mec po mec. Nadam se da nece da se osile sada sa Amerima u potpuno nebitnoj utakmici, jos ne daj Boze neko da se povredi. Ako ne uspes da prodjes Litvance u 1/4f koji su mozda jaci od nas trenutno onda i ne moras da se boris za medalju, ali opet je realnije ici tim putem nego sebe ukanaliti u startu da nemas sansu za finale.

Ako već taktiziraš, onda pozoveš jednog od najboljih igrača (Bobija) bez obzira na razloge, ali ne, selektor se poziva na srčanost i lojalnost. Pa ako si u tom čojstvo & junaštvo fazonu, onda imaj herca pa idi i na amere a ne selektivno birati pristup. Zato je kukavički i licemerno. Na kraju krajeva, treba da pobedi bolji a ne onaj ko je više vremena provodio za excel tabelom i računao stanje u grupi nego što se znojio na treningu.
Sve ovo kažem pod uslovom da su kalkulisali meč.

1 Like

Ne verujem da su kalkulisali, zaista. Da mogu, odrali bi sve sa 20 razlike. Stvarno ne verujem da imaju tako dobar tim u odnosu na ostale.

Aman ljudi, jeste li gledali meč uopšte? Nije bilo nikakvih kalkulacija, izgubili smo od bolje ekipe i to je to. Moglo je i drugačije ali nije. Možda i najčistija reprezentacija u svijetu košarke i naš veliki sportski rival i prijatelj, te mi kao petostruki svjetski šampioni i trenutni vicešampioni. Mnogo sreće Francuzima u nastavku i iskreno navijam da se sretnemo ponovo u finalu pa da “puste” oni nas. :slight_smile:

1 Like

Ne znam,slabo igramo da bi bilo sta mogli da kalkulisemo,a definitivno nam jako fale Bjelica i Bobi…

Joooj kakvu je sansu Srbija propustila protiv SAD ja jos uvek ne verujem , ja pratim kosarku vec 20 godina i samim tim nasu reprezrentaciju normalno i mislim da je ovo poraz koji me je najvise zaboleo dosad.
Nasi su odigrali odlicno (osim prve cetvrtine kada je sve slutilo na debakl) i zaista su imali istorijsku sansu da posle Indijanapolisa opet pobede Amerikance, sto bi sa ovim timom zaista bila prvorazredna senzacija, zaista greota , u finisu sam se nadam da ce nam se sreca malo vratiti za ono protiv Australije i Francuske ali eto nije , bas nam se neda.

Ne trazim alibi, ali moram da kazem da je sudjenje bilo ocajno, sudija je castio Amere bar sa 3,4 lopte u poslednjoj cetvrtini, takodje nasi su konstantno igrali izlozeni kontaktu dok su Amerikance slali na liniju za slobodna bacanja maltene samo kada ih neko od nasih pogleda mrko , takodje svaki obostrani kontakt su svirali kao faul za Amerikance , ali dobro…

Nego juce Brazil i Argentina odigrali maestralni mec , zaista pravi “classico” , vrhunska kosarka, atmosfera, obe ekipe pune majstora kosarke i videli smo cak 2 produzetka , to je taj juznoamericki smek i to mogu samo Brazil i Argentina.
Nocioni sa 8 trojki umali da stigne Mela Entonija koji je ubacio cak 9 u onoj utakmici kada je sa 9 trojki spasio Amerikance od poraza protiv Australije, a Nocioni uz to i 11 skokova, Kampaco isto bio maestralan sa 33 poena i 11 asistencija, Djinobili i Skola standardno dobri.
Kod Brazilaca Nene bio zaista odlican sa 24 poena i 11 skokova , Uertas isto odlican kao i Benite, Barbosa, Djovanoni i Garsija , mada u ovom mecu falio im je Lima mozda i najbolji njihov igrac u dosadasnjem delu turnira , kao u Raulzinjo Neto koji je bio njihov najbolji igrac na SP u Spaniji 2014 , koji je imao sasvim pristojnu sezonu u Juti i od koga se ocekivalo dosta, medjutim citav ovaj turnir nigde ga nema.
Brazil bas u problemima, sada vise ne zavise samo od sebe i prakticno samo teorija ih vodi u sledecu fazu takmicenja.

Nego sta reci sinoc za onih 50 razlike Spanije protiv Litvanije i senzaciju Nigerije koja je pobedila Hrvatsku.
Nigerijci citav turnir odigrali solidno, trazili su makar jednu pobedu i eto docekali je protiv Hrvatske.

Totalno ludilo u grupi B, znaci jedno veliko ludilo sacinjeno od bezbroj ludila :smiley:

1 Like

Potpisujem ovo…

Danas cetvrtfinale pa da iznesem malo utiske i predvidjanja :

Australija vs Litvanija :

Po meni mozda i najneizvesniji mec cetvrtfinala , 2 dosta slicne ekipe po mnogo cemu , 2 slicne ekipe koje igraju dosta slicnu kosarku, imaju dobre sutere, dobre centre, ovde bi mozda i jedna lopta mogla da presudi.

Spanija vs Francuska :

Klasik evropske kosarke, sad kako stvari stoje Spanija je pocela da se budi, Francuska svakako nije bez sansi, mozda nemaju neku timsku igru ali imaju itekako vrhunske individualce koji mogu da rese mec , odigrali su odlican mec protiv Amerikanaca, krajnje neizvestan i to eto bez Tonija Parkera izgubili sa 3 razlike , da je igrao Parker verlo moguce da bi i dobili taj mec.
Mada generalno Spanci ipak ne leze Francuzima previse kao protivnik, ocekujem i ovde jednu neizvesnu utakmicu ali ipak blagu prednost dajem Spancima.

Srbija vs Hrvatska :

Utakmice ove 2 ekipe su uvek nesto vise od samog sporta bez obzira o kom sportu se radi, naboj svakako postoji iako mozda nije tako jak kao ranije.
Generalno Hrvatska igra dosta dobro u poslednje vreme, dobili su Grcku, Italiju, Spaniju, Brazil, Litvaniju, sve vrhuunske ekipe , u prethodnih mesec ipo dana dobili su vise vrhunskih ekipa nego zu proteklih 5 ili 10 godina , sad Hrvatska ima nekoliko zaista vrhunskih pojedinaca , ali mislim da je Srbija u prednosti kada je pozicija pleja u pitanju kao i pod kosem, pre svega mislim ofanzivno, mislim da su Raduljica i Jokic dosta bolji tandem od Bilana i Planinica, mada kao najvecu prednost Srbije ja vidim raznovrsniju igru i vise resenja u napadu, no svakako bice gusto.

SAD vs Argentina :

Ovo je jos uvek "classic" svetske kosarke, iako Argentina odavno vise nije tako jaka ipak ono sto su uradili 2002. i 2004. ostace zauvek upamceno, sad sto se tice ove utakmice, da je recimo Argentina sad na onom nivou kao 2002. ili 2004. recimo rekao bi dobili bi ih komotno Argentinci 10,15 razlike , ali sad u ovom momentu ne mislim da imaju bas kapacitet da im se ozbiljno suprostave.
Imaju mnogo kracu rotaciju nego onda u ta zlatna vremena, u ekipi nema vise Uga Skonokinija, Montekije, Pepe Sanceza, Volkoviskog, Hermana kao i jos nekih igraca, takodje iako su prve 3 utakmice u grupi odigrali zaista odlicno, poslednje 2 ipak pokazuju da ovaj tim nema bas snage da ceo turnir odigra na visokom nivou.
Djinobili, Skola i Nocioni su zaista vrhunski igraci jos uvek , ali ipak 3 igraca je premalo da se savlada protivnik kao sto je SAD, Delfino igra dosta slabo (sto i nije iznenadjujuce s obzirom da se posle 3 godine vratio na teren , nakon uzasne povrede) , mada Kampaco i Patrisio Garino umeju da zablistaju, takodje veliki problem Argentine je i reket, ja mislim da su jedina ekipa na ovom turniru koja nema nijednu klasicnu peticu u postavi , tako da nazalost mislim da sa ovom ekipom ovo im je ipak maksimum i da bi bas cudo moralo da se desi pa da oni nekako naprave iznenadjenje veceras, bice to nemoguca misija za njih.
Sad da ne filozofiramo previse i idemo u sirinu, ali mislim da bi Brazil imao dosta realnije sanse da napravi iznenadjenje veceras da je prosao nego Argentina.

Mnogo je bre prepotentan Aca trica,iznervirao me sa izjavama pre utakmice samo tako,a i sam zna da smo mnogo jaca reprezentacija…dobro je rekao Sale Djordjevic:“svako ima pravo da se hrabri kako hoce”…Mislim da su dobro i prosli,realnije je bilo da je ostalo 10-15 razlike…

Cestitke za Tijanu Bogdanovic koja je osvojila srebro u tekvondou i Ivanu Spanovic(bronza)…sve sam ispratio do sitnih sati,a slag na tortu su stavili kosarkasi :basketball:

1 Like


Bravo momci!!! :trophy: :swimmer: :trophy:

1 Like

Totalna dominacija! :muscle:
Bravo za ove momke, zasluzili su :raised_hands:

1 Like

Ovo je NEVEROVATNO!!! :clap:

BRAVO CAREVI!!!

3 Likes

Konacno i to zlato na najlepsi moguci nacin!
Bravo i odbojkasicama i kosarkasicama na fenomenalnom uspehu i rezultatima. A veliko HVALA Ivani, Davoru, Tijani i kajakasima!

Da zaista fenomenalna olimpijada za nase sportiste, pogotovo kada se radi o timskim sportovima, jos da su i odbojkasi tu , siguran sam da bi se i oni umesali u borbe za medalje.

Nego da se vratim malo na kosarku :

Veceras borba za trece mesto i finale.

Sto se tice finala , mislim da iako Srbija ulazi kao autsajder nije bez sansi , i jos jednom zaista steta sto Srbija nije uspela da iskoristi onu istorijsku sansu i pobedi Amerikance u grupi (iako se mora priznati da su i sudije tu malo umesale prste u poslednjoj cetvrtini) ,mislim da bi ta pobeda u grupi bila cak i vrednija od ove potencijalno srebrne medalje, sad jeste da imaju sansu da ih pobede vec koliko veceras, ali ipak ne dobija se prilika da se pobede Amerikanci bas svaki dan.

Sto se tice Amerikanaca, jeste da pobedjuju ali zaista nisu impresionirali (bez obzira na rezultat u finalu) i daleko od toga da su sad demonstrirali neku superiornost i nepobedivost, jer gotovo sve utakmice koje su odigrali (osim autsajdera Kine i Venecuele) osim eventualno Argentine koja odavno vec nije ono sto je bila dobili su bas tesno, na jednu ili dve lopte.

Ja mislim da ukoliko ponove igru kao protiv ocajnih Spanaca ima Srbija sanse, narocito ako ponovi igru kao protiv njih u grupi ili recimo protiv Australije.

Po meni ovo je moguce i najlosiji “Dream Team” odkad za njih nastupaju NBA profesionalci ali eto i uprkos tome ce verovatno doci do zlatne medalje, objektivno kada bi zaista naleteli na neku dobru i ozbiljnu ekipu kakva smo mi imali pre 10,15 godina, recimo Argentina ili Grcka u prethodnoj deceniji ili mozda Spanija pre nekoliko godina , uveren sam da bi ih dobili glat sa 10,15 razlike (ali izgleda da takve ekipe nema u ovom momentu) , a da ne spominjem recimo sta bi im tek radili recimo Dejan Bodiroga, Drazen Petrovic, Sasa Djordjevic, Toni Kukoc…ili recimo sta bi pod kosem Divac, Dino Radja i Zoran Savic radili Kazinsu i DeAndre Dzordanu.
Nego sto sam negde procitao neki komentar uoci ili posle utakmice Srbije i Hrvatske i slozio bi se sa tim , kad je neko rekao " nek nam Hrvati samo daju naseg Srbina Bojana Bogdanovica" i eto Srbiji zlatna medalja.

Mislim da je malo pao kvalitet kosarke generalno , secam se nekada su nam za finale SP ili OI trebali Djordjevic, Paspalj, Bodiroga, Danilovic, Stojakovic, Divac, Rebraca …itd , a sad su nam dovoljni Nedovic, Stefan Markovic, Simonovic, Bircevic, Stimac…itd.

Mislim svaka cast nasim momcima , igraju odlicnu kosarku, imaju karakteristike zaista velike ekipe , a tu pre svega mislim odlicnu i organizovanu igru, veru u sebe, pobednicki duh i vodju na terenu, ali za onaj najvise stepenik na kom smo bili nekad mislim da nam je potrebno bar jos malkice “suvog” kvaliteta.

Sto se tice polufinalnih okrsaja, ono kako je Srbija odigrala protiv Australije, takvu odbranu u zivotu nisam video, mislim svesti ekipu kao sto je Australija (jednog od glavnih konkurenata za medalju) na samo 14 poena za poluvreme je nesto zaista nestvarno, mislim da tako nesto nikad niko nije uspeo na nekom olimpijskom turniru, narocito ne u polufinalu.

Sto se tice utamice SAD vs Spanija, utakmica totalno razocarenje, kvalitet kosarke je bio mozda na nivou utakmice onog Evrokupa, Spanci ocajno odigrali, nigde nije bilo one njihove prepoznatljive igre (kao recimo u onoj utakmici finala u Londonu ili Pekingu) , sto je neshvatljivo niko nije bio raspolozen za igru, sve su samo spustali na Gasola , e sad tako se mozda moze igrati protiv Kine ili Venecuele recimo ali ne i protiv Amerike, znaci niko nije bio raspolzen za igru , osim Navara na momente.
Riki Rubio neprimetan citav turnir, trio Reala : Fernandez, Ljulj, Rodrigez daleko ispod svog nivoa i forme vec neko vreme, Mirotic nista nije odigrao do pred sam kraj kada je vec bilo kasno, igraci koji bi mozda mogli malo da pokrenu ekipu kao Kalderon ili Abrines nisu ni dobili priliku da zaigraju.
Mada eto uprkos i tako losoj igri opet su Spanci bili blizu, tu pre svega mislim na onu situaciju negde 2 minuta pred kraj kada je mislim Rodrigez pogodio za 2+1 , a sudija je svirao zaista nepostojeci faul u napadu , jer da je to priznao 2 minuta pred kraj Spanci bi dosli negde na minus 5,6 razlike i opet bili u prilici da mozda prelome mec u svoju korist.
Mada generalno mislim da Spanci pre svega imaju nepremostivu barijeru u glavi kada igraju protiv Amera, neku slicnu psiholosku barijeru koju imaju Hrvati kada igraju protiv Srbije, ono kao kad student izadje na ispit, uhvati ga trema, pogubi se , niceg ne moze da se seti tamo i pada ispit.
Srbija nema takav problem, sto je odlika velikih ekipa, jednostavno Srbija uvek ulazi u mec da da maksimum, da se bori i da pobedi, pa sad nekada to bude dovoljno, nekada ne ali to je zapravo jedini pravi pristup bez obzira ko je sa druge strane parketa.

Sto se tice meca za bronzu Australija vs Spanija, iskreno voleo bi Australija da pobedi, jer mislim da bi im ta bronza mnogo vise znacila nego Spancima, takodje kroz citav turnir odigrali su bolje i ostavili bolji utisak nego Spanci.