OnePlus 3

Po malo me plasi sto tehnologija napreduje tako malim koracima, i sto za zivota verovatno necu videti letece automobile u serijskoj proizvodnji i besplatne izvore energije.
Tj nije da me plasi nego me nervira :slight_smile:
Al to je vec moj problem…

S7 je mnogo brzi telefon, sveku operaciju koju zelis da odradis, na S7 ces gotovo 5 puta brze odraditi. Ima mnogo bolju kameru, najnoviji Android (gore je @marko_gts i napisao zasto je noviji android bolji. S3 nema 4G LTE mrezu dok S7 ima. To su samo bitnije stavke kod telefona…e sad tu postoji i gomila “ne bitnih, ili manje bitnih” stvari zbog kojih je S7 bolji.
Kakav PC ili koju konzou imas?

Pc ‘‘youtube capable’’, konzola… prodat xbox360 rgh, ostade ps2 modovan…

Ok , evo priznajem javno, sirotinja sam.
Ti ces sada reci ‘‘Pa na tome se i zasniva tvoja filozofija i razmisljanje…’’…

Ako to budes rekao… Verovatno ces biti u pravu :slight_smile:

:smile::smile::smile:

Salu na stranu, trudim se da ne zaboravim kako mi je bilo kad nisam imao ni prebijene pare u dzepu, a zelje pregoleme. Pa sam pozajmljivao od devojke na duze da bi kupio polovni ps2 i krio od mame kupovinu. Good times. Imati istu takvu situaciju s malom decom mora da je bas hard mode.

Na jednom nivou, nije mi zao sto sam dao ogromne pare za ajfon pre koju godinu. S druge strane, ponekad samo pomislim kolika je to cifra, a deca u africi gladuju, i zgrozim se samim sobom. Moguce je nositi obe emocije u sebi istovremeno.

Ne verujem bas da bih kupovao palate i desetine besnih automobila da sam prebogat, ali definitvno je u ljudskoj prirodi da sebi uzima daleko vise nego sto mu je “potrebno”. Okolina te dosta oblikuje, ako svi zive u kucerini i imaju dva dzipa u garazi, oces i ti tako ako mozes.

Noodle, ‘‘kosmicka pravda’’ ne postoji…

Imas para, bogat si , i sta dalje…

Kada si bio u frci , niko te nije 'ebao 2%.

Sada si stekao novac, pomislis na te ljude sa kojima si bio ‘‘dobar’’.

‘‘Matori, 500e bi mi resilo zivotna pitanja, pomozi!’’.
]
Ne bratic, odjebi , imam ali ustvari i NEMAM’’.

World je surovo mesto i tesko prihvatljivo

Metro 2033

@n00dle kako si uspeo da sakrijea ps2? Ja sam skupio jedva pare za xbox one…i to me usrlo na pokeru ( nisam kockar, isao sam na besplatne turnire i zajebancije sa drugom…i eto…srlo me to vece nenormalno i izadjem sa 16.5k…nisam se vise vratio tamo…niti cu…). Svi mi rekli da to trebam da potrosim na alkohol ili da vratim u kockarnicu…ja dodao jos par hiljada i kupio XO. Doneo ga kuci moji poludeli (nisam mogao da ga sakrijem :laughing: ), ali ne zbog para…nego su veliki protivnici igrica :smiley:

Ma nije pitanje love nego je normalno da ljudi hoce vise mnogo vise. Da nije te ambicije jos bi bili u pecinama. E kazu da u kini preko 20miliona ljudi jos zivi u pecinama :slight_smile: brateee.

Heh, nisam ga eksplicitno sakrio, bio sam vec konjina od 20 i kusur godina. Imao sam svoju sobu, a moja mama nije tip da zalazi u tudje sobe bez dobrog razloga. Stavio sam ga na nego diskretno mesto, ni ne secam se gde, i to je bilo to dok joj jednog dana nisam sam rekao, cisto da budemo nacisto.

Bila je razocarana i rezignirana, jer je i ona protivnik ‘igrica’, ali sta ces. Tada joj je vec bilo jasno da ne mozes protiv necije prirode, narocito ne kad je konjina od 20 i kusur godina.

(prosli post sam uspeo nekako tematski da vezem za topic, ovaj ne mogu, uh)

Ja 20 godina, na pameti mi samo igrice…uletelaprilika u sred ispitnog roka i jakupim xo…predpostavljam da znas kako sam prosao…sad se spremam za septembaeski i oktobarski :smile:

Zao mi vas svih zajedno. Razumem i jedne i druge, kroz sve to sam prosao. :worried:

Taman kad pomislim da nema nista gore od roditelja koji “ne razumeju igrice”, juce na nekoj proslavi rodjendana na kojoj je bila uglavnom prilicno ostvarena 60+ ekipa inzenjera i intelektualaca, razgovaram sa nekim ljudima ciji su sin i cerka doktorirali na MIT-u i, eno ih sada, srecni su i putuju po americi. Imaju vrlo strogu majku koja mojoj devojci nije dozvoljavala da se druzi sa tim svojim sinom i kada su dolazili u posetu, on je morao da uci i radi domace zadatke. Dok sam ja negde u to vreme picio Quake 3 zatvoren u sobi po 2 nedelje, i pratio turnire umisljajuci da sam pro jer sam, eto, imao tolerantne roditelje pune razumevanja. Ovaj nas hobi, nemojte da se uopste zavaravate, ima svoju mracnu stranu.

2 Likes

Ne krivim ja roditelje zbog toga (cak mi je i drago sto su takvi)…imaju i razlog zasto su protivnici…ranije je bilo ok (kad mi je bilo 10) Otac je nekad znao da zaglavi do 3 ujutru i igra need for speed :joy: sad vise nista ne igra :smiley:
Ja sam igrao WoW…onda znate koliko je sati i zasto su protivnici :smile:

U nasem okruzenju (Srbija, a verujem da je slicno i u Bosni, Hrvatskoj…) ljudi lakse prihvate da si narkoman, alkos ili robijas… nego da ‘‘igras igrice’’.
To je jednostavno neprihvatljivo. Ako si mladi junosa ‘‘pokvarice ti psihu, to samo nasilje, a zapostavljas i ucenje.Bolje idi na travu, sutaj lopte’’.
Ako si odrastao ‘‘Mator konj a igra IGRICE.Umesto da ode da ozida svinjac, da svi imaju koristi’’.
Otkud tolika odbojnost prema igrama, uvek me je fasciniralo…
Zato ja svojoj deci necu braniti, nek igraju koliko hoce i kad hoce.

Ne treba ni preterivati naravno, svugde pa i u igricama postoje granice ‘normale’. Ono sto mene fascinira jeste da mnogi igraju igrice tipa Candy Crush na telefonu i slicno, ja se javim kako igram Skyrim itd. i ja ispadnem u svoj toj prici detinjast.
Soba mi je izlepljena plakatima igrica i slicnim glupostima koje nisam skidao par godina. Elem, prvi put dovodim devojku kuci i ulazim u sobu…malo je reci da sam bio sokiran kad sam ugledao te postere jer mi soba izglesa kao kod decaka od 10 godina :laughing: I na kraju sam proveo celu zimu igrajuci Diablo 3 sa njom.
Ljudi koji govore kako su igrice jako lose uticu na mlade su ograniceni. Oni vidjaju ekstremne primere po internetu i televiziji dece i odraslih koji igraju 12 i kusur sati dnevno…paa majku mu nisu svi takvi. A ko sam i ja da govorim drugima da su ograniceni. Svako ima pravo na svoje misljenje.
Zasli smo u dooobk off

Ah, koiko puta sam samo imao scenu da kazem matorom “sto me nisi tukao kao vola!”
A ne da budes tolerantan prema magarcu (ja) eeeee da me je makar tukao i kaznjavao :slight_smile:

1 Like