PC Master Race vol. 2

To je tacno, nikada nije dovoljno na PC-u. Nikad dosta brzine. :slight_smile:
Ali realno 16gb zavrsava sav posao. Preko toga jednostavno necete dobiti nikakvo poboljsanje pa da kao treba. Te pare bolje upucati u neku drugu komponentu koja donosi realno povecanje performansi.

za sada da, ali ko se profi bavi npr insanely massive renderingom treba mu 32+, ali sa X99 platformom u quad channelu, to ovako u dual klasicno nema logike

Koliko znas takvih? Ja nikoga. Cak ni u varijanti poznanik, od poznanikove tetke, poznanik :smiley:

Znam dvoje, jednu rodjaku dalju i jednog drugara, oboje rade rendering itd itd za pare naravno

I mene koji sam zaludjen za to npr [emoji14]

Sent from my Nexus 5

Eh sada. Ja se izgleda druzim sve sa zemljoradnicima :smiley:

Ma jok, najvise se druzis sa pcelama. :wink:

:smiley: :smiley: To je tacno. Ali stvarno ne znam nikoga kome je trebalo vise od 16GB ali naravno da ima ljudi. Ali i od drugara koji su ceo zivot oko kompa su sve entuzijasti nema profesionalaca kojima je trebalo.

Sent from my Nexus 5

I koliko moze da razvije?? :smiley: :smiley:

jos ne znam, stavio sam CPU u socket, namontirao bracket za cooler i morao sam na posao nazad neki hitan slucaj, evo sad rmbam opet do 19h… puuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

JEste skontali da mi komotno mozemo da budemo domaca verzija Big Bang Theory serije? Koliko geekovskih izraza, podsecanja praistorije pa na ovamo, sa sve detaljisanjem u memorijama. Sad pored studiovog pcija, ja se osecam go da uopste pominjem moj racunar, osim kucista i 12gb rama go sam ko pistolj :D.

Sad gledam sta apgrejdovati, imam Fenom x4 965BE proc, Radeonku 7850 sa bednig 1gb vram, i kontam da tu treba promena, al onda skontam da nemam prostor za napredak, jedino neki x6 ili x8, dok grafiku pojma nemam koju od svih ovih rebrandova vise. A kad se setim ranije gtx 285 do skora drzoa u kompu, i da nije dx11 i danas bi bila komotna za gaming… Sta je to u nama muskima sto as tera turbo frekvencijamaaaaa :smiley:

kod tebe nema mesta za upgrade, samo sve novo

Ako je budzet problem onda idi na AMD FX 8xxx nkako 6xxx, bices u rangu nekog i5 CUP-a kad se naklokuje FX naravno, za igre radi posao, ali opet Intel radi bolje, ja skontam to uvek na tezi nacin, sve verujem da ce AMD da povrati staru slavu ali prc milojka!!!

Ja licno ne bih isao na Z170 cipset i dalje, prenaduvane cene svega!!! CPU-a pogotovo, slazem se da su ok, ali ojsaaaa malo :smiley: a nista specijalno nisu ovi novi 6xxx cpu-u

ako su ti igre primarna zabava

i5-4690K obavezno K da mozes da klokujes nesmetano
neka Z87 ili Z97 ploca, zasto 87? Pa zato sto je to isti Z97 bez M.2 podrske za nove SSD uredjaje na ploci sto se kace
graficka GTX 970 nista drugo, oces lepo za 1080p puna kapa, moze i 960 ali opet slabija je, ako nisi puno zahtevan onda ona…
ram, 8GB+ koji god da uzmes svi su ok

napajanje gledaj da je 650W+ neko kvalitetnije i miran si

ako mozes ulozi u SSD od 250 i vozi, progledaces

Odakle meni budzet kao nezaposlenom licu :D. Znam ja da je intel bolji, ali mi je i preskup, iz tog razloga sam uvek na amd teritoriji. SKlapao sam ja puno racunara imam iskustva sa svim tim, tek sam skorije doso do koliko toliko krstenog racunara.

Imam ja ssd 120 gb Samsung 840, imam Corsair tx650w napajanje tadap laceno 100e sa 5 god garancije, ramma imam 12gb, detalje u igri nikadn isam mario, jer gotovo uvek sam igroa na medium, sad posto planiram i xbox one do kraja godine, vecinu stvari cu na njemu igrati, osim fpsova na pc, i eventualno poneke igre koja je laksa za igrati na pc. Hvala ti na savetima puno.

i daj bre uradite nekako neku info sekciju u okviru korisnickog imena, da pise sastav racunara, mislim da bi svakom bilo korisno, i lakse bi savetovali jedni druge, i pratili price, promene i ostalo.

ovo poslednje jok, pricali smo, glasalo se za NE

a ovo prvo sto si rekao, well tu ne mogu da ti pomognem sem da se solidarisem jer znam kako je, been there done that… Sta da ti kazem dalje

e da a sta ja da kazem?

Ja sam prodao Xbox 360 a i PS3 da bih uzeo PC :stuck_out_tongue: dakle presipam iz supljeg u prazno se to kaze…

Imam osecaj da Vlada ovo radi na svakih 15 minuta kada ga neko igrom slucaja prekine :smiley:

uvek me za**** ali uvek :stuck_out_tongue:

ma veceras od 20h pa na dalje je moj time

pazi ja sam uvek imao vise nego sto je neka preporuka vecine, znaci kad su svi imali 128 ja 256, kad svi 512 ja 1GB itd itd, znaci sad svi 8GB ok ja cu 16 :stuck_out_tongue: itd itd itd… I nikad nije zafalio ram, a ostali su uvek morali da dokupe kad im zafali i slicno, a uvek je bila prica ma sta ce ti toliki ram???

Kao sto sam vec rekao, ja pusitm encoding u Adobe da mi tera video od 15-20 minuta, renderuje ga sa svih 16GB

Ma dobro to sve stoji. Ja neko modeliranje (numericko, dosadno nije ono fizicko) lepo radim na kompu u ofisu, timvjuer od kuce i molim lepo. Cisto za igre jos ne treba 8gb. A i 8gb ti je sigurica sad jer konzole (na zalost) kontrolisu tehnoloski razvoj igara a one imaju po 8gb rama tako da smo sigurni jos 3 godine maks.

It’s aliveeeeeeeeeeee

E sad cemo prvo Win10 da spucamo, pa cemo posle blagi OC da uradimo…

Sent from my Nexus 5

Slucajno spucah neke slike 2x… Elem prvo paljenje sve ok, odmah bios fles preko neta, opcija do jaja!!! Kad poce da se restartuje jedno 2-3 puta odsekao me hehehe. Ali tako je moralo, posle sve podesio i evo ide win10 polako

Sent from my Nexus 5