PC Master Race vol. 2

Kako je ova 6600GT bila mocna u to vreme ufff… Tad nije bilo sto medju serija, znalo se imas low mid i high, bili su jedino obicni GS, GT i posle GTX modeli, ova moja sa 256MB hehehe… Ne da to teralo nego bem li ga jela malu decu…

Posle nje mislim da sam uzeo 8800GTS 320MB dobra bese, pa uzmem 3870 Ati u CrossFire 2 stavim… Nista spec. Onda izadje famozna 8800GT 512MB u vreme Crysis 1 uffff koja je to graficka bila, a ladno je bila singleslot… Bolja bila nego ove dve ATI u CF…

Onda uzeh GTX 285, potrajala poduze… Posle sam kupio xbox360 i malo zabatalio kompove… Uzeo lap na kome je bila 360M koju ama bas nikad nisam upotrebio za igre…

I eto sad 970GTX

Sent from my Nexus 5

A pre ove 6600GT se ne secam sta sam imao, valjda GeForce 2 MX400 hehehehe

Sent from my Nexus 5

Meni je gf4 mx440 prva bila :smiley:

I moja + Pentium 4 na 1.7Ghz, 512MB RAM-a i HDD od 40GB, kakva mašina to beše.

Sent from my D6603 using Tapatalk

i moja bese takva prva masina , a kuciste neko kinesko sa onom neonkom. mislim da je je jos uvek imam :slight_smile:

E samo ja sam tad bio crvendac :smiley: Kod mene je bilo athlon xp 2200+ ,256MB ram i 80gb hdd a posle sam apgrejdovao cpu i kupio xp 3000+ i tad je pocela zurka :smiley:

A ploca asus a7v8x-x cak sam i nju zapamtio :slight_smile:

moja bese gigabyte znaci neka sa oznakom GA :slight_smile:
a od grafi : ge force 4 mx 440 ; ge force 5200; ati x1600 pro; gtx 460 ; ati 6970 i onda opet 460
sada sam na kancelarijskoj hp core 2 duo masini bez grafe , Prodao sam procesor, grafu, napajanje. Nadam se novom kompu na jesen ( oktobar ). onda muke 970 ili r9 390

Moj prvenac bese Intel 80286 na 16MHz u Turbo modu, 8MHz normal mode. Graficka je bila neka Hercules bem li ga koja hehehe, hdd je bio 40MB Conner to se secam… Kuciste polozeno desktop od 20 kila kao tuc tesko. Muzicka nije postojala tada [emoji14] haaaaaaa!!!

Tako da deco vi ste propustili GOLDEN AGE!!!

Sent from my Nexus 5

^
Predator ko predator :stuck_out_tongue: kad nije dominator platinum nista specijalno :stuck_out_tongue:

I jos sutra plocica da uleti pa slike lepo celog setupa ususkanog…

Sent from my Nexus 5

deklarisana je na 1866 CL10, ali ona sljaka bez problema na 2400+ natezao sam je bez problema heheheh i dosao sam do zakljucka da NEMA razlike izmedju 1866+ na gore, znaci nema… jedina razlika ti je 1333 i nize, e tu se oseti, ovako nista…

e sad XMP na AMD ne radi to ti je za Intel, to jos ne znam, danas cu da znam da li ima jos neki profil za nesto jace ili kako

bice bice sa sve CBL MNGMNT :stuck_out_tongue:

212 EVO sam namestio da bude samo PULL bez push bez push/pull combo, samo pull, jer po testovima koji su radjeni samo PULL varijanta daje 3 stepena vise. A i ja na vodeo kad sam imao takodje sam imao samo PULL varijante na radijatorima, i secam se sam na kontu toga s obzirom da je voda u pitanju imao 5 stepeni poboljsanje. Jedina mana je bila sto se vise stvara prasina na jednoj strani samog heatsinka dok fan provlaci sve kroz njega, mada ovo kuciste sada mi ima filtere tako da nije problem, evo za godinu dana na samom kuleru ni trunka prasine…

Znaci ide mi sad uvlacenje od napred Fractal R2 2 x 140mm kroz filtere, pa kroz heatsink vuce CM fan njegov fabricki na PWM, baca iza gde jos jedan 1x 140 Fractal R2 izvlaci napolje, sasvim dovoljno za nesmetano strujanje vazduha :). Gore mi je Noctua ULN 12S stavljena, na silent samo da pomogne odvlacenje toplote koje se zadrzava na fazama za regulaciju napona od ploce…

Graficka preko ovih prednjih a i 1x 140 Fractal R2 odozdo ima takodje dotok svezeg vazduha :slight_smile:

Promaja samo piciiiiiii :stuck_out_tongue:

Ova moja ima dva Intel XMP profila, radi mi na profilu od 2400 Mhz-a (i deklarisana je na 2400, moze da ide dosta vise ali mrzelo me da je budzim), sve je automatski podešeno. Mada iskreno, razlike neke preterane između 1333 Mhz-a i 2400 Mhz-a nema. Ili je barem ja ne vidim, oslepeo sam pod stare dane. :stuck_out_tongue:

ima na 1333 razlike, znaci kazem ti od 1600 pa na gore, to je dobitak od jedva 5%, ako i toliko, pre ce biti 2% u realnom radu, a za igre a i za programe ne znaci ama bas nista

znam da i ova moja ima 2 profila jedan je default na 1866 a drugi je neki OC profil, verovatno na 2400… Ja sam je na AMD drzao na 2460 MHz radila sasvim normalno bez problema

fakticki od uvek uzimam Kingston memorije i nikad problem… Imao sam i GeIL, govance, GSkill sve zivo sam prosao maltene hehehhe, Patriot… sta znam sve to isto bre

e da jedino sto nisam kod nas uspeo da nadjem je Mushkin a njihove memorije su od prilike najbolje, Corsair je za njih mala beba. I inace Corsair je ok, ali imaju naduvanu cenu za to sto nude, nude isto sto i ostali ali za mnogooooo vise para

Kod mene je isto oduvek Kingstone ali sam razmisljao i o nekoj Corsair. Mozda u nekoj buducnosti kada budemo prelazili na DDR5 :smiley:
Kod mene ima 16GB i realno ni toliko mozda ne treba. Ali ima dovoljno. Samo mi nije jasno sta ce nekome 32GB stvarno nikada ne iskoristi ni 16gb.

Za video editing navodno. Adobeovi programi jedu RAM kao ludi ako im dopustis. Mada ako je verovati statistikama najmanji rendering time ima 16GB pa 64. 24 i 32 i 48 iz nekog razloga rade sporije od 16.

Ma dobro za neke profi stvari ko radi zna sta mu treba pa tu pojacava. Ali za 95% korisnika je sasvim dovoljno i 16GB

Kacio sam ja vec slike da adobe encoder npr dok radi pojede svih 16GB momentalno!!!

Sent from my Nexus 5

Po meni je 16GB overkill ali kad sam vec, igrom slucaja, morao da uzimem memoriju, odlucio sam se za 2x8GB. Od viska glava ne boli. :slight_smile:

Jos jednom ne postoji overkill kod pc-a…

Sent from my Nexus 5