PC Master Race vol. 2

Veca je razlika izmedju 1060 i 1070 (a pogotovu 1080). U apsolutnim vrednostima nema smisla pricati. 1070 je oko 40-50% brzi. 1060 mu nece omoguciti ni stabilnih 60fps u obicnoj 1080p u svim igrama.

Oduvek sam se divio Amerikancima koji i nemaju baš neke veštine,zanate ili šta već…
Ali prave te klipove gde su kuće od 2.ooo.ooo $, kostimi neki ludilo,televizori od 10.000 $ …
A ja,da radim u Americi posao koji radim ovde…Pa otkupio bih Naughty Dog.
A ovako čekam sledeću uplatu da kupim flešovan ps3. Eh zemljo Srbijo…

1 Like

Linus ima celu kompaniju, koju je zapoceo u garazi (valjda), pa su godinama bili bazirani u kuci i tek na ovo ili proslo leto presli u normalne kancelarije. Vecinu stvari dobija na review, ali jbg to se desava kada imas 800k average pregleda po klipu, kompaniju i budes u tim vodama od 2008. :smiley:

Kakva je ovo konfiguracija?

CPU:i5 4570s
VGA : GTX 950 OC 2GB DDR5
DDR :8GB
SSD : 120GB
HDD : 500GB
MBO: GA-Z87X-D3H soc 1150
PSU: Modular 700w

Solidna ali graficka je crap. Malo je slabiji cpu, ali nista strasno. Ssd je dosta mali

Graficka je jako losa. Gledaj neku koja ima minimum 4gb. Ja bih izbacio ssd i ulozio taj novac u neku jacu graficku. Recimo RX 470/480 4GB.

Ma ovo mi ponudjeno za macbook koji prodajem, a posto sam ispao iz price sa procesorima i grafickim, htio sam da vidim kakva je konfiguracija.

Zavisi za šta bi je ti koristio?

Ako bi bila za Zumu Deluxe, FIFU, PES, Firefox i ostalo, onda je ok.

S druge strane ako planiraš da igraš na njoj Witcher 3, Mafia 3, Quantum Break, Battlefield 1 i ostalo na visokim podešavanjima i FULL HD rezoluciji, onda je to već dosta slaba konfiguracija za tu namenu.

Ok, ok, odustao sam. :smiley:

Graficka ide po sledecem principu :slight_smile:

Ako imas brdo para onda x80
Ako imas para x70
Ako nemas para x60

Sve ispod je sranje :smiley:

1 Like

Proceni dobro i da li pored konzola imas vremena za PC gaming. Takodje mozes da ides na AMD GPU i probas rudarenje kriptovaluta. :slight_smile:

Pozdrav svima kako sam godinama bio na xboxu i sad na soniju zanima me koja je neka okvirna cena mašine koja će da tera igre na max i recimo narednih par godina na high?

1000-1200€

1 Like

A eventualno nešto do 800e?

Procesor: i5 6600k 220e
Maticna: ASUS Z170 PRO gaming 145e
Graficka: ASUS Turbo GTX 1060 6GB GDDR5 285e
PSU: GPS600A8 600W 57e
RAM: Patriot Viper 4 Series CL16 2x8GB PV416G300C6K 16GB 3000MHz DDR4 90 e

To ti je 797e. Ostane ti 3e kusura :smiley: Cene sam gledao na kupujem prodajem i dobija se 2-3 godine garancije u zavisnosti od komponente
Procesor ce te sluziti dosta, a i graficka takodje sa 1080p rezolucijom. Postoji jeftinija opcija, da uzmes GTX 1060 sa 3GB. Preformanse su slicne, razlika je u par FPS-a (ne vidi se), ali dolazi do problema pri igrama koje zahtevaju puno VRAM-a…Ako potrosis 3GB VRAMa, tebi fps pada za duplo, tako da pokusaj da NE stedis sto se toga tice.

Za sada ce ti sve terati na max, mozda ces morati da smanjis AA ili nesto slicno gde se ni ne vidi razlika i imaces 1080p 60 fps. Ako ti 60 fps nije u cilju onda nemas brige, a ako jeste, na high ce te sluziti sigurno 3 godine… Ovo ti je najbolje sto mozes dobiti za 800e…

Imam ponudu da uzmem gpu,gtx 780 poluispravnu to jest radi normalno dok se ne instaliraju driveri,kad se instaliraju gasi se kompjuter.Zna li mozda neko sta to moze biti , i moze li da se to sredi?

Hvala na informaciji iskreno ne patim od toga da mi sve tera na 60 fps tako da je ok. Čini mi se da ima neka fora da ako se uzima iz Mađarske da izađe nešto jeftinije.

Ovo su cene sto ljudi uvoze iz madjarske…jefinije od ovoga ne moze

A ok, pogledacu da vidim sta nude