PC Master Race vol. 2

Stanite ljudi gde je tu dobar monitor ili cemo na TV kao konzolu, pa dobra tastatura i mis, tastatura trpi svakakve stresove prilikom igranja.

lepo ja rekoh 1000-1200 ali niko ne slusa :smiley:

1 Like

Kada tako izracunamo, dobar TV za uzivanje u potpunim carima Pro-a(ili jos malo Scorpio-a) sa 4K i HDR dodje 2000e + Pro 400e. Znaci uzivanje u Pro-u izadje “samo” 2400e. :smile:. Puno vise se isplati uzeti onda PC za 1200e sa monitorom. Plus PC jos sluzi za 101 drugu stvar, ne samo za igranje…

EDIT: Ustvari kada se tako pogleda i TV moze sluzi za 101 drugu stvar…

Lagano krenes sa 200e apgrejdom (zamena za PS4) i imas odmah benefit i na 1080, a za TV ima vremena.

Mogu ga naruciti u preorder-u za 440e sada 10-og izlazi, plus sto je dobro uz njega bi dobio 12 meseci pretplate na Reboot gaming casopis koji kosta inace 40e(12 meseci) + kartu za Infogamer(3 najveci Gaming sajam u Evropi)u Zagrebu od 9 - 13.11, biti ce sve zivo izlozeno od gaming opreme taman prilika da se isproba i PSVR koga to zanima.
Cijena PSVR-a u sluzbenoj trgovini Sony-ja je ista kao i za PRO 440e.
Inace 4K tv imam ali nemam HDR, ma da mi je puno bitniji 4K realno nego HDR, ali za Scorpio ce biti spremna nova i sa HDR-om naravno :slight_smile: .

Problem je sto se PS4 ne moze prodati niti za 200e, ovde kod nas puni oglasi PS4, zadnjih par dana svaki dan po 30 sigurno novih oglasa za obicni PS4, po 150e se znaju naci PS4, ljudi masovno prodaju samo da se rese na vreme. Tako da upgrejd bi me izasao blizu 300e.

Sta ti imas u planu, ces ga uzeti odmah na izlasku ili ??

EDIT: Sad gledam ima jos jedna bolja ponuda u sluzbenoj Sony trgovini, znaci TV Sony 4K HDR od 2500e, smanjena mu je cena na 2000e. Ako ga kupis(taj TV) dobijes PRO za djaba kao poklon uz taj TV.
Ali 2000e odmah u startu i nije bas malo para za “konzolni gaming”.

Ma uzeo sam ga(PRO) preorder pre 15 - ak min :slight_smile: , 440 evra, plus dobio gratis godisnja pretplata Reboot gaming casopisa, sto dodje u prodaji 40e + jos drugi gratis, karta za Infogamer sajam u Zagrebu.

Uzimam najverovatnije u novembru ili decembru. Mnogo mi se svidja ideja da ce postojece igre lepse da izgledaju. S tim sto ne verujem da bih prodavao PS4 za ispod 200e. Ok, koji evro ispod mozda, ako se bas mora. Doduse to sada najvise zavisi od ponude i potraznje. Nesto ne verujem da ce kod nas pohrliti da se rese svojih PS4 jer retko ko ima 4K TV a supersampling je ipak inferioran…

@predator gde si nasao za 150e? Jedva se dobar PS3 nadje

Pa Hrvatskoj ocito, drugacije je trziste. :slight_smile:

Primecujem da su cesto u BiH takodje bolje ponude. Ovde je skoro sve polovno zestoko precenjeno, 20e jeftinije nego novo.

Ponudis slabije dobijes osgovor tipa ‘jesi lud novo je 500e’

Ma ode cena je otisla praktivni za kokice kupis obicni PS4 u Hrvatskoj, vidjao sam ih i po 135e(dobro tri komada) bas WTF, ma ima svakakvih ljudi. Ali nikad punije oglase sa obicnim PS4 nisam video, to je tako zadnjih 20-ak dana masovno po oglasima svaki dan stizu nove ponude :slight_smile: . Bas kao napad zombija, ali sa PS4. :).

Inace 200 - 220 evra mozes dobiti max, s time da ima jos garanciju i po mogucnosti koju igru, ili dupli kontroler. A ove stare revizije, rekao sam ti…:slight_smile:

Vredi otici tamo i kupiti.

Sto jeste jeste realno za 200 - 220e PS4 sa garancijom i kojom igrom se itekako isplati, za one koji jos nisu kupili obicni PS4. A ove stare revizije nebi nikom preporucio pogotovo polovne. Ma da osobno ne volim kupovati nista polovno kada je IT u pitanju.

ja sam sada na PCu…svidjaju mi se PS ekskluzive…verovatno cu nesto odigrati preko PS NOW…ako mi se stvarno dopadne…mozda i skoknem do HR da pazarim PS4…do tada ce jos vise cene opasti…a ako jos puste i nesto sa piratima…ihaj

Nece se nista od svega toga desiti. :slight_smile: Ovakve cene su posledica izlaska Pro konzole, i opet, necete se toga nagledati u Srbiji gde negde i po 300e traze za polovne PS4. Kada ljudi skontaju, a hoce vrlo brzo, da benefit za ne-4K usere i nisu da se raspametis, sve ce se opet vratiti na svoje (sto znaci, PS4 220-250e), potraznja za “obicnim” cetvorkama i Pro ce se uravnoteziti.

Uglavnom, u zemlji Srbiji i u stvarnosti najniza cena za polovan PS4 vam je 230e i ne vidim da ce mnogo padati narednih godinu-dve.

@padawan U Hrvatskoj nema sanse da ti da neko vise od 200e za obicni PS4, a ako je ona prva revizija, samo moli boga da ga uopce i prodas. Evo gledam oglas sa foruma da ga ne reklamiram(forum), lik prodaje jos od 15.10, PS4 star 2 godine + 2 meseca PS+ za 160e jos ga nije prodao… :slight_smile: , lik ga samo bumpa :slight_smile: .

Nazalost kako pratim nece niko vise kupovati te stare PS4…

EDIT:
XO cu prodati na vreme, ovo mi je sada skola :slight_smile: . Tamo neegde posle E3 ide XO na prodaju i taman uzeti ako bog da Scorpio.

Ljudi,a koja je fora sa “starijim revizijama”?
Pregrevaju se,kvare,rade bucnije…?

Da se kvare i nisam bas citao, ali opet je to staro 2-3 godine… A sto se pregrijavanja tice, greju se vise od novih revizija a i bucnije su skoro pa i za duplo. Nikada necu zaboraviti zvuk kada sam upalio Mafia-u 3, doslovce bez preterivanja isto kao onaj mini usisivac za trvice od hleba, jedina igra za koju sam mislio da ce mi PS4 crknuti.

To je bas neprijatno. Glasan rad konzole me uvek podseti na xbox 360 koji sam kupio 2006. Tako je glasno drljao dok 2009. nije izdahnuo (rrod).
Onda od PekijaSA jasper. Mada bi ja ipak rizikovao sa 2 god starom ps4 konzolom za 180e sa 2 dzoja i par igara…Al kao sto rece mladi padawan…u Srbiji cena polovne robe prevelika. Lalafo , poenta sajta “prodajte stvari koje vam i inace nisu potrebne” a cene haos. Valjda posledica sirotinje pa raja gleda da uzme sto vise.
Da moze placati globa i zuluma…eh…
(Izvinjavam se)

Mi smo fenomen sto se prodaje svega tice. Uvek bilo i bice.
Golf 2 cena kao golf 5 jos malo :slight_smile:
Cene stanova po BG-u ludilo, niko ne prodaje, bukvalno se mesecno proda 3-5 stanova u celom gradu nekad.
Oglasi svega puni ali niko nista ne kupuje.
HR je ipak jace trziste + su postali EU pa ne mogu vise da ih leraju toliko prodavci.

A da se vratimo na temu PC. Ako neko zeli da kupi PC od nule znaci nema nista a hoce nesto da igra i da mu to traje 3+god ispod 1000e nema sta da krece u pricu.
Stim sto ce verovatno posle 2 morati da menja grafiku. Sve ostalo traje mnogo duze.