PC Master Race vol. 2

Imam PS4 :grinning:

Pa onda ti je skoro po nebitno koji ces PC…uzmi prvo sto sklopis u svom budzetu i kraj…

Onda samo bacas pare na PC. Ja ga skoro i ne palim za igranje.

Ma ne palim ni PS4 ne sećam se kad sam ga upalio zadnji put, mnogo obaveza oko skole. Ali gledam npr. koliko pc ima besplatnih igara, krekova i ostalih stvari i generalno se brze radi na njemu nego na ps4, a ne menjam ga samo zato sto mi se mwnja ili mi se igra nesto nego mnogo bre baguje, spor je i pun je hard stalno. :slight_smile:

Prodaj pc i ps4 i kupi dosta jaci pc,koji neces igrati, zbog obaveza. Za 2 god ce izgubiti vrednost al odigraces Mass Efect Andromeda.Krekovan. Isplati se. Hard prodaj i kupi drugi od 80 gb na kom ce biti samo sistem i lepo koristi streaming. Uzmi touch monitor,ustedi na tastaturi…

Kakvi su vasi utisci oko ryzen sustava?
Vidio sam na geforce sajtu da svako ko kupi novu graficku dobija for honor igru, dali moram kupiti preko njih ili je to bilo gde da kupim?

Portovana je danas Bayonetta na PC, koga zanima. Odličan hack and slash je konačno stigao i na PC, a moguće je naravno preko emulatora pokrenuti i drugi deo i to u 4K 60fps bez ikvakvih seckanja, evo snimka sa YT kako to radi u praksi:

Inače SEGA je počela da radi portove svojih igara za PC i kažu da im je u planu da što više igara portuju na PC, tako da pretpostavljam da je Vanquish sledeći, iako je velika šteta što je igra (Bayonetta) stigla na PC posle čak 8 godina.

Dali moze neko da mi objasni glavnu razliku izmedju opengl, vulkan i dx12?
Dali se moze ukljuciti kad kako zelim za koju igru itd?

Vulkan mozes da kostis ako ga igra podrzava i ako imas graficku karticu koja ga podrzava isto vazi i za DX12.Sto se tice OpenGL to bi trebala svaka graficka kartica da podrzava.

Razlika pa za sada od nekih mizernih poboljsanja u FPS do nekih bas dobrih FPS poboljsanja.

Sve zavisi od softvera da li koristi vise nego jedan API. Generalno nikad nemoj da koristis open gl, prastara tehnologija koja ima problema sa nekim novijim programima ( npr neke igre ne mozes da snimas kao video sadrzaj, probao sam davno hotline miami i imao je problema zbog toga ).

Direct X je generalno standard iako razlika izmedju 11 i 12 je trenutno veoma mala, i bolje je igrati na DX11 ako hoces malo bolje performanse. DX nije nesto izuzetan, ali veoma velika vecina koristi ovaj API iskljucivo. DX12 ima veoma malu listu podrzanih igara gde je zaista neka razlika ( uglavnom Microsoft ga koristi da tera ljude da predju na win 10 ).

Vulkan je veoma optimizovan API koji se pokazao da radi krajnje odlicno. Doom je jedna od vecih AAA igara koja ga podrzava, igra je fantasticno optimizovana i moze da leti na 4k sa veoma visokim frame rate-om zahvaljujuci vulkanu. Na zalost retko ko se trudi da doda Vulkan u igre tako da je veoma mala lista podrzanih igara, relativno je nov API ali opet lista je i dalje slaba.

1 Like

Dali ja mogu posebno da izaberem za svaku igru sta zelim bez ometanja druge?
Npr, na bf1 mogu namestiti automatski dx12, dok na doom mogu vulkan?
I to bez ikakvih problema?
Dali mi neko moze reci ovo:
Kako to da i5 6600k ima bolje rezulate od ryzen 1500x a ima 4 cores i 4 thretha dok r5 ima 6corex i 12 threatha? Znam da je bolja optimizacija na intelu, ali dali ima jos nesto?

Ako brojis Core-ove intela i AMD-a to su babe i zabe.

Ja imam fx-8350 koji ima 8 core-ova, dovedi pred njega 4590 sa 4 core-a, ima intel da ga izuje iz bucnog Box kulera dok si rekao Goku

1 Like

Go- AMD se zapalio-ku

Znaci za nekih 200-tinak eura intel i dalje najbolji izbor?
Npr 6600k?

Da, svakako. Intel ti je uvek bolja opcija. Isplati se juriti i polovne intel proc.

1 Like

hvala, videcu samo ove rx 580 grafe kakve su, ako ne budu bolje od 1060 uzimam njih…

Podesavanje API-a se uvek menja u igri pod video opcijama, u vecini slucajeva igre se prave samo sa jednim tako da uglavnom nemas nekog velikog izbora. Jedino ako hoces da promenis sa DX12 i 11 je moguce u vecini igara.

Ali uglavnom je:

Vulcan > DX 11/12 > OpenGL

1 Like

Pozdrav ljudi, da li je neko imao iskustva sa rx480 možda? Naime imam problem sa njom, ubacio je novu pre par dana, instalirao nove drajvere i nakon pola sata sat ekran se zasivi i moram da resetujem komp. Podesavao sam u Watmanu ventilatore i temperaturu ali i dalje imam isti problem. Čitao sam na guglu da ljudi mahom imaju taj problem sa više proizvodjaca, ja konkretno sa Asus strix rx 480, neki su uspeli da reše problem sa Watmanom neki ne. Takođe me jos zanima da li ako flesujem BIOS gubim garanciju? Kupio sam preko Madjara. Izvinite na ovolikom postu ali sam više očajan. Hvala unapred.

Deluje kao da je nesto neispravno, ali pre nego sto pocnes da panicis pokusaj da potpuno ocistis sve tragove prethodnih drajvera i reinstaliras windows.

Instalirao sam starije drajvere koji su mi rešili problem kresovanja igara u Windows, ali i dalje imam problem da kartica samo prestane da radi i izgleda da je to problem sa preteranim pregrevanjem koji je izgleda vrlo rasprostranjen na rx seriji. Hvala na savetu pokušaću da reinstaliram Windows pa ćemo da vidimo.