Playstation 4 Rezime - diskusija, info, slike, video - Vol. 2

Kada bude izašlo iz bete i bude svima dostupno, svako ima po nedelju dana besplatno da proba Now :slight_smile: A i bre, zaista, 15$ za mesec dana igranaj SVIH igara… A još bi trebalo da dodaju PS1, PS2 i PSP igre… E tek onda ima da vredi i više od tih 15$.

Što se Uncharted Remastered Collection-a tiče, samo neka roknu 1080p/60fps uz malo bolje teksture i eventualno bolja osvetljenja (lightning) i pun gas bajo moj!! :slight_smile: Platina pada samo tako hehe.

Nesto imam osjecaj da ce kao DLC da ubace Golden Abyss sa Vite. Bolja je igra od originalnog Uncharteda, a vjerujem da dosta igraca nije igralo.

I da, platina ko kuca. Jos ako izbace igru odmah poslije E3, da ne moramo da cekamo, niko srecniji od mene. Samo da ne bude da najave igru, ali izlazi za sest mjeseci.

Vracam se malo na PS Now, igrao sam betu na UK, i imam samo reci hvale. Ni jedan stream servis u prethodnom periodu koji je bio nalik ovome nije ni upola radio kao PS Now.

Ping je ogroman, zbog razdaljine ali ostalo radi kao ludo. Nema razlike izmedju PS3 i PS Now, ni u cemu.
Trofeji, mali XMB ekrancic, sve je tu.

E sad, ako servere dovuku do HU, bice nam bruka. Ako ne, ne znam.

Vec su krenuli sa akcijama, tipa pre order-ujes GoW III pa dobijes 90 dana free za I i II deo preko PS Now. Do duse koliko sam shvatio samo za North America, ali opet, vidimo kuda to ide. Prognoziram da ce se u buducnost pre order kretati ka tom pravcu, za nastavke igara dobijace se pristup prethodnim delovima kroz PS Now.

A dugorocno posmatrano, necemo vise imati hard diskove jer sve ce biti na cloudu :wink:

Pa, mi i ne možemo da dobijemo taj preorder bonus, jer je kod nas Now još u Beti, i cenim da će do početka sledeće godine tako biti. Što se tiče servera, Sony će valjda staviti servere i u neke države EU, ne samo u UK, što bi trebalo da umanji ping.

Gde postavljate pitanja za ps4? Primetio sam da nemate subforum za to. Svejedno, ako je potreban novi thread neka napravi ko moze, posto stvarno ne znam gde i rekoh da ne napravim jos vecu pometnju. Zanima me kako funkcionise PSN(da li radi u Srbiji, da li je obavezan broj kreditne, ima li nesto na sta treba da obratim paznju)? Nisam bas nesto u svetu sony-a, a planiram da uzmem ps4 :mmm Takodje, ako ima nesto vezano oupsteno za ps4, a da je bitno i da treba da obratim paznju, javljate :wink:

Tema koja odgovara na dosta tvojih pitanja je takođe Sticky i nalazi se u istom delu kao i ova tema: http://www.xboxrepublika.com/showthread.php?t=11991.

Što se tiče otvaranja nekog posebnog dela za pitanja oko PS4, nema neke preterane potrebe, jer se oko 90% pitanja svodi na takva kao što su tvoja, oko počinjanja sa PS konzolom. Za ostalo, možeš i ovde da pitaš, mada, generalno, ne bi trebao da imaš bilo kakvih problema.

U pa na to nisam naisao [emoji53] Hvala puno, bilo je od pomoci [emoji3]

Sony admits first-party games lineup ‘a little sparse’ in 2015

Speaking at Sony’s annual Investor Relations Day, PlayStation head Andrew House has admitted that the PlayStation 4′s first-party games lineup is “a little sparse” for the rest of 2015 and referred to the PS Vita as a “legacy platform.”

“Our first-party lineup is a little sparse this year, so I think this places even greater emphasis on getting good third-party support,” House said, as reported by Games Industry. He went on to note that the approach includes full exclusives, like Street Fighter V, as well as the much more common practice of third-party developers taking advantage of PS4-specific features in their multiplatform games.

House’s appraisal shouldn’t come as a shock to anyone who’s been paying attention to the PS4′s lineup, even if they are uncommonly candid. The two biggest first-party PS4 exclusives of calendar 2015, Bloodborne and The Order: 1886, have already arrived, with the latter widely regarded as a disappointment. What should have been the platform’s biggest game of the year, Uncharted 4, was pushed into spring 2016 a few months back.

That said, there are still a few first- and third-party exclusives lined up for the rest of the year. Horror-themed choose-your-own misadventure Until Dawn and David Jaffe’s sketchbook-styled arena shooter Drawn to Death are both Sony developed (or codeveloped) and still slated to arrive before year’s end. The PS4 will also be getting two first-party remasters, Tearaway Unfolded and God of War III Remastered. A handful of promising independent titles, including No Man’s Sky and Ninja Theory’s Hellblade, are currently slated to launch first on PS4 and PC, as well.

Still, it’s not exactly a list of likely hits, especially viewed up against Microsoft’s fall lineup, which includes the next entry in the Halo franchise and Rise of the Tomb Raider as a timed exclusive. If nothing else, House’s comments effectively squashed any lingering hopes that Sony might roll out on stage at E3 and announce big games launching later this year that could compete with the Xbox One’s lineup.

Also of note are House’s remarks that the company’s perennially struggling handheld, the PlayStation Vita, and its set-top counterpart, the PlayStation TV, should now be viewed as “legacy platforms.” That means it’s unlikely we’ll see any more significant investment into first-party titles on Sony’s behalf. It also raises the question of a potential successor, though after two portable offerings that failed to dethrone Nintendo in the space and the rise of smartphone gaming, it’s entirely possible Sony will instead get out of handhelds entirely.

http://www.egmnow.com/articles/news/sony-admits-first-party-games-lineup-a-little-sparse-in-2015/
Ne ide toliko dobro kao sto oni pricaju…

Au ljudi, ovaj suspend/resume je ko magija, meni potpuno otkrovenje. Mesecima palim ps4, cekam oko 20 sekundi samo da se digne sistem, a kud sve ostalo cekanje dok se pokrene neka igra - logoi, disclaimeri, ucitavanje nivoa… a sad, za nepunih sedam-osam sekundi eto me u igri! Neverovatno.

Garantujem da ima malu ampulicu devichanske krvi unutra, iz koje mashina srkne po kap svaki put kad iskoristis ovu prekrasnu magicnu opciju.

hahahhaha pobeda :smiley:

NXGamer je napravio fin video snimak koji je opisao tech speech koji je Naughty Dog održao na GDC 2015 konferenciji. Tamo su pričali kako su uspeli da za jako malo vremena portuju TLOUR sa PS3 na PS4, i sve probleme koje su imali oko tog procesa prebacivanja single threaded PS3 engine-a na PS4 koji je koristio multithreaded sistem koji je ne samo rasturio ceo engine na preko 1000 job-ova koji su se odigravali istovremeno [to je stavilo igru u 20fps range 3 meseca pre izlaska igre], već su zbog velikih neiskorišćenih rupa u CPU processingu morali da brzo ubace sistem koji će popuniti te rupe sa poslovima koji su potrebni za NAREDNE frameove [ovo je omogućilo igri da dostigne 60fps target]. ND engine za PS3 igre uopšte nije bio namenjen za 60fps gameplay, ali sada kada su se navikli na nextgen sigurno će imati dosta lakšu posao da optimizuju Uncharted 4.

Opis fiber threadova je komplikovan, ali ako pređete preko toga, u zadnjoj polovini snimka je fino opisan final push da se TLOUR prebaci u 60fps rendering. Good stuff.

Preuzeto s EMUGLX forum-a.

Dodato…

Igre koje je Sony direktno finansirao [1st/2nd party izdanja], naravno “year 2” spisak ima igre kojima datumi nisu potvrdjeni, a year3 spisak ce biti finalizovan izmedju E3-a i PSX-a. Najavljene igre kojima release timing uopste nije poznat nisu na spisku.

Bold - retail
non-bolded - digital
italics - remaster/port

Potpuniji spisak koji nije fokusiran samo na Sony-financed projekte se moze naci na

http://www.listwar.com/

To samo pokazuje koliko je bilo teško raditi igre za PS3. Kad oni, kao firma koja ima pun pristup API-ju zbog ekskluzivnosti, nisu mogli da iskoriste punu snagu Cell procesora (kažeš single threaded). Cell CPU u PS3 inače ima ukupno 9 jezgara, a ni grafa (GF 7950) nije bila za baciti.

Par godina pre najave NextGen konzola, čitao sam neki intervju sa Carmack-om, gde je rekao da će naredna konzolna platforma morati biti jedinstvena kako bi se oni kao developeri uopšte i potrudili da prave igre. I eto, baš je tako i ispalo. Zanima me kako će se DX12 odraziti na celu priču. Valjda im neće trebati par godina da uđu u štos.

Evo pogleda na PS4 open world exploration-driven adventure igru “Everybody’s Gone to the Rapture” koju pravi studio od 15 ljudi, a publisher im je Santa Monica Studios.

Ovo je malo starija vest, ali se nesto ne secam da ju je iko objavio. Sony nece drzati konferenciju na Gamescomu ove godine, sto se slaze sa onim sto je Andrew House (Head of Playstation) rekao pre par dana da je Sonyjeva ponuda igara za 2014. godinu “tanka”. Umesto Gamescoma, orijentisu se na Paris Game Week (sta god to bilo?!).

Sony will not host a press conference at Gamescom 2015, the company has confirmed.

In a statement to GameSpot, the PlayStation 4 platform holder said it will instead be hosting an international media briefing at Paris Games week in October, allowing it time to hold off its big news announcements for later in the year.

“We’re delighted to announce that we will be hosting an international media briefing at Paris Games Week on 27th October,” Sony said.

“With the changes this year of E3 taking place a week later and Gamescom taking place earlier, we feel that both PlayStation and the wider industry would benefit from a major news milestone later in the year, during the most important period for gaming."

Gamescom began in 2009 and Sony has held a major press conference at the event every year since. This is the first time the company has had such a major presence at Paris Games Week.

Microsoft and Nintendo are also expected to be exhibiting at Paris Games Week.

“We are excited about our plans and look forward to sharing some exciting announcements,” the statement continued. “We will share more information closer to the time.”

Sony’s Gamescom 2014 highlights include the first trailer for Bloodborne, the announcements of Until Dawn, The Tomorrow Children, and Tearaway Unfolded. The previous year, Sony took to the stage and finally announced the release date for the PlayStation 4.

Suvise su blizu gamescom i E3, nema to veze sa ponudom igara. 27 oktobar je logicniji datum jer je blizu sezone praznika. Podrzavam ovu odluku ali steta zbog Gamescom tradicije i zee germans will be pissed off. :smiley:

Takođe, Sony je uvek prisutan i na TGS, koji je krajem septembra, pa mogu više da pričaju i prikazuju igre koje su prikazane na TGS. Na Gamescom ne bi bilo toliko novina u odnosu na E3, ali ovde bi prikazali nove igre, i to pred praznike.

Sent from Despair Academy using Amala Network

Izgleda da stize model PS4 sa diskom od 1TB. Haleluja :smiley:

Bitnija stvar je da ce da trosi manje struje (snaga smanjena sa 250W na 230W), a tezina je smanjena za 300g (sa 2,8 na 2,5kg). Doduse, dimenzije, tj. zapremina ostaje ista. Ko zna, mozda ce ovom od 500GB konacno pasti cena. :slight_smile:

Što, ti 340€ puno?!? [emoji14]