Playstation 4 - diskusija, info, slike, video - Vol. 3

ako si u amsterdamu i ako si kupio u onoj omanjoj radnjici pored mora coffe shopova od lika koji je isti comic book guy onda si najveci car :smiley:

Jel mi moze netko sam objasnit ukratko sto moram znat o ps4. Imam xbox one i htio bih sad kupit ps4,pa me zanima: koju regiju stavit(jel to isto kao i na xboxu?)
gdje kupujete plus i kako to ide?

Od regija US i UK, ali moras da imas 2 naloga. Nema menjanja regije posle. Nigde nase kartice prolaze tako da gadjas onu gde su veci popusti.

Kupovinu plusa, kredita i drugo ja licno radim preko Amazona jer mi je najsigurnije.

Ide tako sto kad kupis bilo sta dobijes kljuc koji reedem-ujes preko kozole direktno ili preko web stranice (ide brze i lakse). To je to.

E sad ako sam kupujes igre ono ces morati da se odlucis za jednu regiju, a ako resis da radis share ili putem istog da nabavljas igre onda mozes da ih imas koliko hoces i na svim nalozima da igras ako si kupio nosioca, dok ako uzimas guest naloge ostali tvoji nalozi nisu ni bitni jer ces morati da igras preko tog naloga gde je igra, tacnije preko naloga koji si kupio.

1 Like

Nije taj tip. U Mastrihtu sam uzeo igre. Danas malo po Amsterdamu…šetam

2 Likes
1 Like

Finansijski se isplati, mogu sada da prave akcije sa PS4 igrama zauvek.

Kad smo vec kod akcija, najava za EU region

Nešto se Sony puno trza u poslednje vreme, izgleda ih baš pogadja kako dobro radi Xbox Game Pass. Juče upalim konzolu da instaliram Moss i prva ikonica PS NOW. Odakle i kako nemam ideju, ali znam da nisam ja to uradio. Pokrenem i vidim novinu, sada može bez kartice da se pusti u rad PS Now, odnosno može da se uradi ubacivanje koda-a, kao i za ostale igre.

Tako da ako nekoga zanima da odigra neku igru, može da proba, samo smatram da je cifra i dalje viša nego što bi trebalo za mesečnu pretplatu. Recimo da im je tromesečna cifra kao sada za mesec, onda bi imalo smisla.

EDIT: Da me pogrešno ne razmete, smatram da je dorbo što se Sony trza ovoliko. Znači više lepote za nas gamere :slight_smile:

Razmisljam da kupim ps4 pro ili slim,pa me zanima jel ima razlike na tvu kuji je samo full hd(1080p).
I savjeti neki koji da uzmem,trenutno imam xbox one s,pa me nekako sad vuce da uzmem pro zbog 4k(makar nemam 4k tv :sweat_smile: ) . Koju su najvise razlike i najvise me zanima to jel vrijedi uzet pro.

Ako ćeš menjati TV na 4K u neko bliže vreme, onda ti je odgovor jasan PRO. Razlika je prilična u slici, posebno ako je uključen HDR u celu priču. Ali ako nećeš prelaziti na 4K TV sa HDR-om, onda nema puno razlike u prikazu. Možda u nekim slučajevima bude koji frejm više sa uključenim boost modom na PRO ili više detalja, odnosno veća rezolucija (puna 1080P na PRO). Ali dalje od ovoga na 1080P televizorima nećeš otići. Dodatna razlika se javlja u PSVR, jer igre iskorišćavaju dodatnu snagu PRO konzola.

Takodje razlika je još u parama, PRO je oko 150-200 eura skuplji. Moraš sam da odvažeš šta ti tačno treba i odgovor ćeš sam dobiti.

Ma ja uzmem uvijek sa oglasa u Hrvatskoj “polovne”, slim je otprilike 200eura,a pro 300e.
Ne mogu vise ovaj xbox,koliko god mi je draga konzola,realno ne moze se mjerit s playstation 4 (zbog igrica). Znaci slim da uzmem?

Od jucerasnjeg updatea slobodno uzmi i za 1080p. Ubacen je supersampling tako da se zaista vidi razlika i na 1080p televizorima

1 Like

PlayStation’s late 2018 line-up is getting increasingly slim, as the open-world zombie-survival game Days Gone is now arriving in 2019.

The game’s initial reveal dates all the way back to E3 2016, and while the game has resurfaced since, fans continued to wait for a solid release date. Sony recently confirmed that the game has been delayed into 2019, but it still did not provide an exact date for when we can expect it.

“We can confirm that Days Gone will now be releasing in 2019, and we will keep you updated on the launch date,” Sony said in a statement to Eurogamer.

Znaci moze i za ps5 da se ostavi realno

2 Likes

Nema potrebe za to realno,pro vec ima 4k tak da ono

Nije nista zalije nego sto su izbacili X, u vecini slucajeva neces videti razliku izmedju checkerboarda i nativne 4k.

I 2018 nije slim, izbacuju ogromne igre, SoC remaster, God of War, Spiderman, Detroit…

Realno ne, PS5 ce po mnogim prognozama tek krajem 2020, a bice najavljen 2019 u najboljem slucaju.

Pa nema potrebe jednostavno,ako i bude neka konzola sigurno nece bit ps5,nego samo bolja verzija na foru slim. Sta mogu realno stavit novo?

Biće PS5, iz jednostavnog razloga: marketing i ideja da se ide dalje sa napredovanjem. Neće biti PS4 Pro Plus Mega Giga Turbo UHD Remix.

Naravno da hoce. Podelili su vec PS5 devkitove.

Ne znam ja sam skoro procitao da ce ps5 biti ranije nego sto mislimo,a i tih 6 godina koje su do sada obicno prolazile do izlaska novog se bas tada navrsavaju 2019.Sony je vec pocetkom ove godine poceo da deli dev kitove i to third party developerima sto znaci da first party vec uveliko radi na igrama za ps5.

@Meskeee Naravno da hoce, kako sta novo da stave zaboga pa ps4 ni kad se pojavio nije bio neka najnovija tehnologija i te kako imaju sta novo da stave.