Playstation 4 - diskusija, info, slike, video - Vol. 3

Iskreno to što pričate nije isto kao i iz mog iskustva. Buke nema dok se igraju igre, niti je vruća konzola, a posebno iz nje ne izlazi vreo vazduh koji može da istopi HDMI kabal.

Postoje momenti kada se pali ventilator i kada konzola postaje bučna (nekada i veoma bučna, da je buka neprijatna), a oni se dešavaju isključivo kada se stavi igra na pauzu, pritom to nije vezano za sve igre, već zavisi od slučaja do slučaja. Imam osećaj da trenutak stavljanja pauze pokreće neke stvari softverski i da je ovo možda i problem na sistemskom nivo-u, odnosno da se neki procesi upale u tom trenutku i da oni nateraju konzolu na intenzivniji rad, pa samim tim kreće i ventilator da pravi buku.

Nije mi se ni jednom desilo da se pojavi buka dok sam igrao igre, a možete mi verovati odigrao sam ih baš mnogo.

Horizon - nisam primetio da se igra učitava dugo, niti da se palio ventilator i pravio buku. Probaću da proverim večeras, igra mi je instalirana.

COD WW2 - 1000000% sam siguran da nema buke, peglam skoro svaki dan MP, stigao sam do drugog prestige level-a. Da je bilo toliko problematično, sigurno ne bi toliko igrao igru, koliko god mi se svidela.

Isprobao sam veliku većinu igara u 4K sa uključenim HDR i mogu reći da nisam primetio ništa od navedenog, osim u pauziranju igara.

Nadam se da sam pomogao sa odogovorom.

Meni ww2 ubi venilator…nisam na slimu imao taj problem…nisam igrao cod od kad sam kupio pro…jako smeta

Ko će ga znati, ja zaista nemam taj problem. Juče sam igrao igru, odradio i update sa kojim je došla očajna irska tema, sve je zeleno i sa detelinom, jeb… ih detelina i Irci.
Živo me interesuje, danas ću ponovo startovati obe igre i posebno obratiti pažnju, pa javljam utiske.

nesto sam bio ranije procitao da ima ps4 koje proizvodi tcom, i da oni imaju problem sa temperaturom?

Posmatrajuci xbox one gde cujes iglu harddiska, sve jace od toga je bucno. Sto se tice jacine verujem da nekima to nije bucno ovaj ps4 pro sam cuo preko telefona da duva u 4k modu, inace osoba koja ima ga ima i xbox one X tako da verovatno i on primecuje razliku jer je druga konzola dosta tisa. @Zoorulee mozda si navikao na jacinu pa ti je to normalno ali meni je bilo cudno, cak se i ps4 slim cuje blago jace u unchartedu, mozda je drugar iz harikirao da topi kablove jer je verovatno mnogo topao vazduh… sta znam.
Koliko sam procitao vacina se slaze da je bas bucna u 4k modu.

Meni je konzola 2.5 metara od mjesta gde obično igram… Do sada nisam primetio neku veću buku ili pregrejavanje… Obično je konzola na rest modu stalno… I ponekada ide i višečasovno igranje…

Moj slim se bukvalno ne cuje, u nekim igrama se malo jace cuje ali samo na koji minut i onda je opet necujan.

Ja sa mojim xbox one s nemam problem sa ventilatorom i grejanjem :wink:

Ja sam imao vise obicnih (Vanila) ps4 konzola… I samo je jedna bila prebucna, cak toliko da je iskljucim od straha da ne eksplodira… Sve ostale su bile ok, pa evo i slim mi je top. Mozda sam cuo 5,6 puta ventilator za pola godine. Xbox one je isto sluzio bez ikakve buke, koje god igre da sam igrao.

Ne znam zasto je samo upload na 240p, al nebitno…zvuk je bitan…ovo je dok sam u HQ

EDIT: Kad su ubacili wep charms? Bas je cool

Ista stvar je i kod mene sa pro, 5x mi je bio bucniji i topliji obicni ps4( “debeljko”) .

Ovo je usisivac a ne konzola :slight_smile:

1 Like

Ima stvarno neki cudam zvuk…odvratan ne

Zna netko gdje mogu uzet god of war(ne digitalno),a da je po cijeni 60$?

https://www.amazon.com/God-War-Playstation-4/dp/B01GW8XOY2

Kod mene debeli PS4 radi nanekim igrama kao mlazni avion ( Uncharted 4 ) a na nekim je tih kao npr sa Fifom.Vjerovatno zavisi od toga koliko je neka igra zahtjevna.A mozda bi bi trebalo da se otvori konzola,ocisti od nakupljene prasine i da zamijenim pastu.Da li bi to ista pomoglo?Xbox X mi se ne cuje uopste bez obzira koja je igra.

Ne bi. kod mene je isto. Tako radi vanilla ps4. sto ja kazem, bolje nek zuji nego da crkne kao prosla generacija :smiley:

Kod mene u retko kojoj igri zuji bas. Tu je cuje se ali nista strasno. Dok npr. u meniju ili kad je pauza i ps4 i komp zuje kao mlazni motori.

@Marko96 izvini bio sam juče na putu ceo dan i nisam stigao da pogledam poruke. Ovo što se kod tebe čuje je nešto posebno, kod mene nema ovakve buke ni približno.

Probaću da napravim za vikend snimak, pa da se uporedi buka.

Kao što je još neko naveo u prethodnim postovima, buka mi se javlja samo kada se pauzira igra, pritom to nije slučaj sa svim igrama, u većini slučajeva nema tog problema.

Buka je veoma losa i na Pro konzoli kada se aktivira 4K mod (sto se odnosi i na supersample na 1080p). Ovo bi trebalo objektivno izmeriti u decibelima jer su uslovi za igranje varijabilni i uticu na subjektivni utisak (neko ko odvrne 5.1 i sedi na 3 metra od konzole nece imati isti dozivljaj buke).

Sve je subjektivna stvar, svako od nas ima granicu posle koje mu smeta odredjeni nivo buke. Ako želiš apsolutnu tišinu, onda uzmeš stvar koja to ispunjava, ako možeš da tolerišeš buku do neke granice, umeš to što ti je u granicama prihvatljivosti.
Ali ako uredjaj pravi buku koja nije normalna i ako se čuje kao da poleće avion, onda mora da se proveri šta nije uredu i zbog čega se to dešava. Očisti se ventilator, izduva uredjaj od prašine, ako treba podmažu se ventilatori.

Meni lično nije smetao način kako radi PS4 običan, a ni sada mi ne smeta kako radi PRO. Ima kao što sam pisao buke pri pauziranju, ali to je takva retkost (retko pauziram igre :slight_smile: ), tako da ako se neko odučuje da li će uzimati konzolu na osnovu info-a, kolika je buka koja dolazi iz nje, mislim da je to pogrešan pristup. Ja uvek biram šta ima od igara koje meni više leže da ih igram i gde ću proveti više sati u igranju. Džaba mi beščujna stvar, ako će mi stajati kao eksponat.