Problem sa brzinom downloada na Xbox one

Pozdrav ljudi!
Pre 2 dana sam uzeo svoju prvu Xbox konzolu i pre svega da napomenem da sam odusevljen za sada!
E sad, frka mi je sto sam inace za pc downloadovao 5mb/s i igra bi relativno brzo bila skinuta, sada sam kupio Overwatch i instalirao, zatim sam dobio update od 25gb i pise da skida 11mb/s pa nekad cak i preko 20mb/s, ali zapravo bih rekao da je to 2mb/s a ne 20… Da li je to neka drugacija racunica ili ne razumem? Jednostavnije receno, 1 gb na PC-u skinem za oko 4 min mozda malo vise, dok ovde traje mnogo duze (oko 15 min) , a pise da skida 15mb/s sto je nemoguce jer nemam takvu konekciju. Da li treba da promenim neke opcije za wifi?

Česta zamena terminologije megabajti i megabiti u sekundi. Pretpostavljam da je to, to 15 mb podeli sa 8 i dobiješ brzinu downloada u megabajtima u sekundi. Primera radi ja imam sbb gold paket od 60mbita/s a brzina downloada u idealnim uslovima na kompu ide do 6.3 megabajta u sekundi. E sad za xbox ne mogu puno da ti pomognem, i na ps4 je na launchu bilo takvih problema pa su se koristili alternativni dns serveri, čak i dan danas ne skida uvek maksimalnom brzinom kada koristim konzolu upaljenu, ali recimo je stavim u rest mode i tada piči maksimalno. Možda to, ili možda neko ko ima XO ima drugo rešenje.

Jedno je Mega Bajt a drugo Mega Bit. Ti kuci imas internet ne od 20 mega bajta nego 20 mega bita i skidas otprilike 2 mega bajta u sekundi

1 Like

Skidam 5 mega bajta u sekundi, tako pokazuje torent, ali xbox ne doseze tu brzinu. Ni priblizno

Kablom povezi

Nisam ni znao da moze, probacu to! hvala :smiley:

Kod mene skida isto i na PS i XO skoro full brzinom, i to preko wifi-ja, Btw. kakav kabl, ne ide mi nekako to uz next gen. “bla bla”…a pogotovo ako ih stavim u stand by…Inace imam 50/10 brzinu interneta vdsl. Cekam optiku onda bi imao 500/200 ali izgleda da cu se nacekati, a od mene pa do ureda predsednika/nacionalni park brijuni ima oko 500 metara zracne linije. Bitno da oni imaju i to na otoku, M im njhovu…

I sony i ms preporucuju da se konzole spajaju preko kabla… Jer dosta smanjuju lag i poboljsavaju konekciju… Ja sam probao u par igara, primetna je razlika…