Promena iz NAT Type 3 u NAT Type 2

Joj brašo…odavno sam prestao da se bakćem sa MTS-om i njihovim netom.
NAT bi trebalo da odrade serviseri kablovske ili MTS-a…

Imam problem sa nat type.Uvek mi je bio nat type 2.Pre par dana mi crkne ruter i dobijem isti nov ruter.Medjutim sad mi u ps5 pokazuje da je nat type 3.Kako da promenim u nat type 2?Koristim mts internet.

Nikako… Slepci su se prebacili na drugu mrežu pre nekih 2-3 meseca, bez da ikog obaveste o tome i mimo ugovora (jer to nigde nije bilo navedeno) i sada je svim njihovim korisnicima nat type 3 ili strict i to je to. Mnogi koje poznajem su se žalili, ali oni su na foru “doplatite 700 din mesečno za statičku ip adresu” i to im je odgovor na sve. Tako da drugar i ja pola igara ne možemo sa igramo u mreži jer imamo isti internet, Rocket League je jedna od njih. Većina prosečnih korisnika ni ne zna šta je to i ne utiče na njihove društvene mreže i strimovanje yt sadržaja. Bacio bih njihovu opremu sa terase i dinar ne bih platio do isteka ugovora, ali nemamo drugog provajdera u ovoj selendri i to nam je što nam je.

Strasno…sta se dobija statickom ip adresom?

Ma da, slepci postali. Pitanje je i da li bi to rešilo taj nat type. Mts je ubedljivo najgori provajder. Hteo sam da pređem na sbb, ali nema kod nas, navodno nemaju uslova još uvek.

Resio problem.Zamenio ruter…covek sto radi u posti dobar mi drug.Kaze da probam…isti ruter mi dao ali eto na njemu je nat type 2.

1 Like