PS4 Pro predstavljen, 399$ izlazi 10.11.2016 - diskusija, info, slike, video...

Mogli su ali bi ih sahranili. Ovako stara dobra metoda, slowly phasing out the weaklings je proverena vekovima i dalje pije vode.

1 Like

500 eur bi bilo zlatno. Toliko sam platio i ovaj obicni 49" pre tri godine kod Nese. Ali ako budem isao na 55’, jer kad se ide na upgrejd nek ide do kraja, verujem da nece biti ispod 700-800 eur tada. Plus nova konzola, minus 200-250 eur za XO (sa kinecktom hehe), i imozda jos minus 200 ako uvalim stari tv burazeru. Sve u svemu, bolje vec sada da pocnem da krijem pare od zene :smiley:

Manite se toga da je vidljivo na 50’’ plus. To stoji na papiru i to je marketinski trik (nema ljutne Nesho :D)

Recite mi dok ste imali 21’’ monitor sa 1680x1050 rezolucije, a uzeli ste 23" full HD jeste li videli razliku? Naravno da ste videli. Isto i ovo.

42"-47" 4K ce biti dovoljna kupovina. samim tim ako igre budu podrzavale modove pa bude opcija da se na PRO pokrene vanilla mode, videcete odmah razliku.

Uostalom zasto onda prave 20+’’ monitore 4k ako nema vajde? cmon

Ma nije zbog toga kod mene. Problem je vid kao sto rekoh, na 49" imam problem ponekad da sa udaljenosti sa koje igrma vidim ona subtitle slova koja uvek ukljucujem. Kao po obicaju u svakoj igri su nekako sitna.

Razumem engleski, ali sa only audiom propustim cesto nesto bitno…

A i taj HDR je po meni samo naduvani bullshit. Jeste da su bolje boje ali mogu da se kunem da uz pomoc nekog guide-a na tomshardwareu mozete da podesite 4k bez HDR da izgleda najpribliznije HDR-u. Uostalom iphone a verujem i vecina smartphoneova ima HDR opciju kad se slika fotoaparatom. Uslikajte sa i bez i divite se razlici (sarcasm) :smiley:

No HDR

HDR

Jaka muda, boja na Pezou je malo crnja :smiley:

3 Likes

Evo pogledao sam IGN-ove impresije nakon igranja COD-a u 4K

Kazu game looks clean. Nista WOW OMG, nego clean kao high end PC verzija.

Mozda deluje kao da sam protiv svega toga, ali nije tako. Nemam PS4, hteo sam da ga uzmem, ali sam hteo da sacekam ovo, i sigurno cu uzeti PS4 Pro.

Jedino protiv cega sam celo vreme je naduvana prica o HDR-u i televizoru 4k koji mora da bude 50’’+ :slight_smile:

Ali to je sledeca velika stvar! I nemoj Nesi da ubijas posao :smiley: cekam vec ovih dana da baci neki bomba oglas za najjeftiniji tv ikad sa svim tim glupostima…

1 Like

Da vam kazem, ovo je gotova prica, PS4 je zauvek ostao iza, kao i obicni Full HD televizori. Od juce imate zastarele konzole i televozore, cestitam.

Pitanje je samo u kom trenutku zelite da se prikljucite 4K maniji, koja je uzela previse maha, masina je pokrenuta i nece se zaustaviti. Televizori su vec dovoljno jeftini da bi bili masovnije prihvaceni, cena za Pro model nije dramaticna, Vracanje na staro se nece desiti, a nece se vratiti ni sedmogodisnji ciklus.

Da li vam treba sada je pitanje. Ali to je samo tajming, a samu odluku je Sony doneo umesto vas. CIm je izasao PS4 znao sam da cu ga kupiti. Osecacete se jadno kako god okrenete sa PS4/Full HD. Tekstovi ce apostrofirati kako igre izgledaju divno u 4K sa HDR-om. Sve vreme znacete da ste uskraceni za neko bolje iskustvo, da vas hardver limitira, a igru ste platili po istoj ceni. Mozda razlika nije drasticna, ali svejedno imate inferiorno iskustvo i mozete samo da zamisljate. A ja imam sasvim dovoljno novca da finansiram svoj gaming hobi ne zelim nista da zamisljam.

Iritantno je na koji nacin nam izbijaju pare iz dzepa, slazem se. Bolece nas ovaj trosak. Ali je neminovan. Prihvatite to, jer svet ide u napred ne unazad.

2 Likes

Prihvatam u potpunosti ali korak po korak i po mom nahodjenju. A ne uslovom da moram da uzmem 4k HDR od 55"

Andrew House apropo 4k Blu Ray Playera

_"Our feeling is that while physical media continues to be a big part of _
the games business, we see a trend on video towards streaming," he said.
_ "Certainly with our user base, it’s the second biggest use case for _
people’s time on the system so we place more emphasis on that area."

1 Like

To je naravno na nama. Niko nas ne prisiljava jer ce sve igre raditi volje i izgledati lepse i na full HD. Downsampleovace u najgorem slucaj 4K na Full HD i dobices nekakav anitaliasing efekat i lepsu sliku. U boljem slucaju imacemo nesto vise detalja i veci framerate.

Transferring game data between the upcoming PlayStation 4 Pro and older PS4 models will be as easy as hooking up an ethernet cable.

Sony recently posted a detailed FAQ to answer some of the questions surrounding the newly announced PlayStation 4 upgrade. In the FAQ, it explains that the data transfer of games, music, videos, and more can be done simply by connecting the new system to the old via ethernet.

“This process will also work from standard PS4 to standard PS4, PS4 Pro to standard PS4, and PS4 Pro to PS4 Pro provided that both units have system software update 4.00 or higher installed, and the same PSN account is signed into both systems.”

Data can still be transferred across the network if a cable is not an option. Those interested in the PlayStation 4 Pro will want to check out the full FAQ for a complete understanding of the new system.

Source: PS4 Pro FAQ

LG 55UH7707 HDR - 1050€
LG 55UH8507 3D HDR - 1300€
Samsung UE55KS7000 - 1350€

To su trenutne cene nekih od najpopularnijih 4K HDR modela.

2 Likes

Primaš li bubreg u zamenu za neki od ovih modela, starosti 28 godina i par meseci, nije puno prešao, alkohol nije obrađivao, većinu svog veka proveo u loju? :laughing:

4 Likes

Pa bre, sve je ovde neki paradigm shift, te VR, te 4k, te hdr, a većina igara izgleda i radi slično i igraš ista sranja kao u poslednjih 10 godina. Šta znam, sve mi ovo deluje kao da se tresla gora a da se rodio miš.

Ništa od tih inovacija o kojima se priča mi ne deluju vredne tog ulaganja i cimanja oko kupovine ili zamene konzola i tv.

A gde su konkretni benefiti za igre van rezolucije? Više protivnika na ekranu? Pametniji AI? Jok. Bitno da crna deluje više kao crna, sa mnogo više piksela. Wow… Jaka stvar. FPS će manje ili više biti isti, u MP identičan, tako da čak ni to nije prednost za novu konzolu.

Šta mi konkretno nudi ovaj Pro u odnosu na običan PS4? Kad su u pitanju konkretno igre? Deluje mi kao ništa osim dodatne obaveze za kupovinu novog tv.

Takođe, @padawan, nije mi jasno zašto bi tebi smetalo da znaš da igraš neku igru u inferiornijem izdanju? Zašto ti to utiče na uživanje u igri? Ako igraš istu igru, samo sa manje tačaka i možda manje frejmova, šta to toliko menja?

3 Likes

Razumem u potpunosti taj sistem razmisljanja. Prosto covek voli tehnologiju i uziva u njoj.
Vecina igraca se dele samo na dve grupe. One koji imaju para da isprate nove tehnologije i oni koji nemaju. Ali sam 100% siguran da nema onih koji vole tehniku i igrice a da ne bi voleli da im sve bute top novo i radi ludilo.
Nema sanse da neko ima opciju da sve drzi na ultra da leti i sljasti i kaze ja to ne zelim. Meni je draze da se vuce i da boje budu kao posle programa na ves masini 90c. :slight_smile:

Mislim da se ovde prica o dve razlicite stvari. Naravno da moze da se uziva u inferiornijoj igri, hell, nekad si piksele mogao da izbrojis jedan po jedan pa se opet uzivalo. Dobra igra je dobra igra, bez obzira sve.

Ali je takodje prirodno zeleti da se igra i na poslednjoj tehnologiji i “najbolju” verziju. Pristup je individualan, ali je jasan pravac u kom se ide, i zasto (ako mozes) odmah ne uskociti u taj voz i duze uzivati nego cekati neminovno.

Znaci nije snobovska stvar u pitanju, vec ne postojanje jednog jasnog i tacnog odgovora. Niko nije budala ako je zadovoljan s onim sto ima, ali nije ni budala onaj sto kupuje day one ono sto zeli i u cemu ce uzivati, pod uslovom da to moze priustiti.

Glavno pitanje je koliko je ovo dobro za industiju kao celinu, ali ne moze biti krivac onaj koji je odmah pohrlio za shiny new thing.

Licno mi nikada nije smetalo sto sam igrao ovu generaciju tehnicki inferiornije 3rd party igre, i ne mislim na sekund da mi je to pokvarilo uzitak, ali to ne znaci da zelim ceo zivot tako i da ne zelim nesto novo.

Neminovno je da svi idemo istom stazom, neko sprinta, nego lagano trci, a mozda je lagana setnja najprijatnija. Ali ili si na stazi ili nisi, ides napred ili ne, eventualno moras stici na cilj. Stajanje na jednom mestu je sigurno najdosadnije.

1 Like

Cerny clarified that PS4 Pro isn’t just for people with 4K or HDR-capable displays, as developers can make use of the extra power to improve visual fidelity on standard 1080p TVs. Games will know what display you use and developers can tailor their experiences to fit. The extra power can be used to boost visual density or make other tweaks to visuals that can be enjoyed on non-4K TVs.

Patches for “over a half-dozen Sony titles” are in the works to take advantage of PS4 Pro and many third-party developers are also working on releasing patches to take advantage of the new hardware.

The same discs and downloads will run on both models of PS4 but play in different ways. Sony has said it is asking publishing partners to consider how they can best use PS4 Pro on standard HDTVs and 4K.

Cerny za predsednika. Rekao je sve a nije rekao nista :smiley:

Ja nisam ocekivao ni u jednom trenutku niti ocekujem da igre na PS4 Pro u Full HD-u izgledaju lepse u odnosu na Vanilla PS4. Jer bi to onda bila prava nocna mora za developere. Ocekujem da igre rade bolje. Mozda bude skok sa 900p(PS4) na 1080p(PS4 Pro) ali to je primetno kao prdez na pasuljijadi. Tako da, make games run better, let them look better on 4K.

1 Like

Nije ti to isto, HDR na mobitelu ili na TV-u :slight_smile:

Isto nije, ali nije ni mnogo drugacije.