PS4 Pro predstavljen, 399$ izlazi 10.11.2016 - diskusija, info, slike, video...

Razlika je ogromna…

HDR na mobu isto sta i na TV-u :joy:, komentar godine.

Glorious 4K 26fps Master Race

Fuck this shit.

Po recima ocevidaca razlika je drasticna na 4K TV-u, imali su prilike da vide Horizon demo sa ON/OFF HDR funkcijom. Npr nebo potpuno drugacije izgleda. Znam da sada svi mi sa jeftinijim televizorima pokusavamo sebe da ubedimo da nista ne propustamo, ali ipak nije bas tako. 4K TV sa HDR-om je must za potpuni dozivljaj. To je vrlo tesko shvatiti na obicnim monitorima i preko streamova tako da je samo pitanjekoliko verujemo gaming novinarima, ako vec ne mozemo da se oslonimo na sopstvene oci.

1 Like

Opet ponavljam, ne kazem da je isto sa i bez ali stojim za tim da je HDR glorified crap koji ne opravdava razliku u ceni od 300e.

3 Likes

I ovo “čudo” je trebalo uvest revoluciju, pa je ipak pokošeno i BR je zaživio… Ko zna šta će sve bit prihvaćeno kroz koju godinu.

Well shit, sta cemo sada :smiley: :smiley: :smiley: kaze zapad

Neki lik na random sajtu vs. šta je rekao Sony CEO. Hmhmhm kome da verujem?

Pomirite se sa tim, neće da ima UHD blu ray support. Kome to ne smeta kupiće konzolu i to je to.

1 Like

A zašto onda sony to ne bi odma reklamirao? Neće biti u početku ali će biti kasnije.

Teorija da softverski može hardver da se ispravi nema smisla da se uopšte i spominje.

1 Like

What the fuck is this shit? Ne stvarno, šta je ovaj uređaj pored, prvi ga put vidim? :laughing:

HD DVD Player. Dodatak koji je omogućavao da se gledaju HD DVD filmovi, koji su bili format koji se takmičio sa bluray formatom i izgubio.

MS he podržao HD DVD a Sony BluRay and the rest is history.

1 Like

Slazem se, i ja imam vec godinama HDR opciju na ajfonu, svako toliko je opet upalim tek toliko da vidim razliku i – ne vidim prakticno nikakvu razliku. Bukvalno ono kad nisi siguran ima li uopste razlike ili te tvoj mozak ubedjuje da mozda ima neka razlika.

Takodje, nisam siguran sta to uopste znaci da je ekran sposoban da prikazuje HDR sliku. Ja na poslu godinama koristim tzv. HDRI pozadine. Sve sto je to u praksi ikada znacilo jeste da HDR slika ima zabelezen siroki svetlosni opseg, pa mozes da je zatamnjujes/prosvetljavas kako ti volja, ko da menjas ekspoziciju na klasicnom fotoaparatu. Tako da nisam siguran sta to tacno nasi obicni ekrani nisu u stanju da reprodukuju.

Najzad, 4k? Opet, jeste stvarno ikad uzdahnuli i rekli, eh da su samo linije ostrije? Ostrije ivice imaju smisla samo ako su svi art asseti prilagodjeni toj sumanutoj rezoluciji. Ja igram hearthstone na ajpedu, znate koja je razlika na splash ekranima kad se pokrene igra na retina rezoluciji? Ono sto na obicnom monitoru deluje ko sasvim ok slika je na retini mutnjikavo. Jednostavno, sta ti vredi rezolucija ako nemas assete koji dobro izgledaju na toj rezoluciji.

A ponavljam ko pokvarena plocha, najveci problem se ovde uglavnom ignorise – segmentacija konzolnih gejmera na haves i have-nots. Pera i Mika ce igrati jednu, inferiornu verziju Haloa 7, dok ce Laza igrati nekakvu lepsu, napucaniju ‘scorpipro’ verziju. To ide protivno mojim socijalstickim tendencijama, prljavi kapitalizam mora sve da zagadi.

4 Likes

Daemon objasnio :smiley:

1 Like

Znao sam za taj format koji je MS gurao, ali hoćeš da mi kažeš da DVD plejer u samoj konzoli nije mogao da pokreće HD DVD filmove?! O Bože :laughing: :laughing: :laughing:

Viva la Che GueN00dle

1 Like

Evo ovaj video prikazuje HDR razlike:

Zato što je lakše da se ljudima mažu oči nego da kažu bum, ps4 se ne koristi više, evo vam nova generacija.

Realno je da su ps4 i xbox one bili slabi još kada su izašli, a ni ovaj skok nije preteran pošto samo duplo jači gpu neće dugo da izdrži. Dve-tri godine dok ne najave ps4 super pro ili ps5.

Ovakva filozofija im dozvoljava da ubiru novce a da ljudi “nemaju” prava da se ljute; ono što si kupio radiće još uvek, ali zato postoji nešto drugo što radi bolje.

Yup, Sony je makar odmah ubacio BR u konzolu i ćao zdravo. Nabilo je cenu konzole, ali je dovelo do masovnog korišćenja BR formata. Sad valjda od svakog BR dobijaju neki procenat.

1 Like

Siguran sam da nece doci do situacije gde postoji Pera koji igra bolju konzolu i Zika koji igra na losijoj. Nece razvojni timovi da rade to. Vuce im novac i vreme.
Dosli smo do toga da sve prave jednobrazno do te mere da sam zamrzeo ove kanturine od konzola zato sto koce PC Gaming. Zato sto timove mrzi da urade posebno igru za PC.

@n00dle ti bese otisao da zivis u S.Koreju? :slight_smile: reko pominjes socijalizam.

Znam konzolu od koje nece ubirati bas mnogo procenata :smile: Oh the irony…

2 Likes

Pa da, zato je tu Xbox da od njih uzimaju procenat :stuck_out_tongue: To je još veća ironija :smiley:

3 Likes