PS4 Pro, Xbox One S, 4K TV i HDR zavrzlame

Nisam,samo sam procitao u tim specifikacijama sto su navedene nisam proveravao…

Na osnovu par sajtova mogao bih da tvrdim da ova dva nemaju taj pravi hdr10 čip. Evo članka koji po meni najbolje i najdetaljnije opisuje sve LG modele za 2016tu. Nadam se da mi iz XBR prodavnice neće zameriti na ovome, ali morao sam da istražim jer mi bi čudno da se za ovako malu cenu dobija pravi hdr10.

https://www.diil.ee/et/sisu/-/pood/telerid/lg_uh605?doAsUserId=yGT%2FvOGaCdc%3D%2F-%2Fuudisvoog%2Fuudis%2F7884386%2F-%2Fuudisvoog%2Fuudis%2F5842306%2F-%2Fuudisvoog%2Fuudis%2F6824696

Poslednja ispravka, ovaj 605 model ima hdr pro, što je hdr processing. Prvo sam ispisao da mislim na osnovu par sajtova da ovaj model nema ni to, ali sam pogrešio:

1 Like

Heh mnogo su bolji ovi high end televizori na tvom linku.

https://www.amazon.com/LG-OLED55C6P-Class-Curved-Smart/dp/B01CDDTZMK/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&qid=1460191834&sr=8-1&keywords=OLED55C6P&linkCode=sl1&tag=flaguitoflapa-20&linkId=8d0172adea45741f2b1a7234b8d2b268

Inace, da se vratimo na zemlju, sa drugim standardima nismo imali dilemu. Ili jeste ili nije full HD, iritantno je sto proizvodjaci love u mutnom na ovaj nacin.

1 Like

Sto bi reko nas narod,mos kola kuputi :grin:

Makar sa ovim skupljima, nemas dilema oko standarda. Za koji god da se dogovore imace.

Neko ko hoce vr, da li mi treba HDR tv? :smiley: To je jeftinije kada gledam ove cene :smiley: Inace, juce sam bacio pogled na HTC vr na ms prodavnici, $799 vr, dva kontrolera i dve bazne stanice u pakovanju… To ce taman kada izadje skorpion da padne na $450-500…

Ni Eurogamer nije narocito odusevljenjen prospektom HDR televizije u ovom momentu

1 Like

[quote=“loodacha, post:408, topic:11443, full:true”]

Poslednja ispravka, ovaj 605 model ima hdr pro, što je hdr processing. Prvo sam ispisao da mislim na osnovu par sajtova da ovaj model nema ni to, ali sam pogrešio:

[/quote]Nisi pogresio prvi puta si bio u pravu, na osnovu tih par sajtova :smiley:.
Nema UH605V model pravi 10 bitni panel, istrazi bolje pa ces videti. Ispod minimum 1300 - 1500evra ne nadjes pravi 10 bitni panet i to da je 55". Cak mi se cini da niti jedna jeftinija serija 6 LG nema 10 bit panel.

EDIT:
To kod LG-a, HDR Pro je markentinska fora, sve je to 8-bitno.

1 Like

Ja sam prvo ispisao i mislio da nema čak ni hdr processing aka hdr “pro”, ali to ima, a to je očito gimmick. Strašno je u kakvom je stanju to tržište televizora, sve neki premazi za oči, šarene laže. Da Bog sačuva prosečnog potrošača :confused:

Btw, ako je sve ovo off-topic, izvinjavam se

1 Like

[quote=“loodacha, post:415, topic:11443, full:true”]
Ja sam prvo ispisao i mislio da nema čak ni hdr processing aka hdr “pro”, ali to ima, a to je očito gimmick. Strašno je u kakvom je stanju to tržište televizora, sve neki premazi za oči, šarene laže. Da Bog sačuva prosečnog potrošača :confused:

Btw, ako je sve ovo off-topic, izvinjavam se
[/quote]Bas to premazi za oci, sto je naj gore ides na njihove zvanicne sajtove i oni - proizvodjaci najvise i muljaju…

Ima taj HDR Pro(ali je 8-bitni panel) . Kada pogleda, sto bi se reklo “bas ga izguglas” :smiley: , vidis da je to samo fora, da je to u biti 8-bitni panel. Kazem ti ispod nekih 1500 evra ne nadjes pravi 10 bitni panel da je 55" .Cini mi se da je to i @padawan nedavno primetio, bas za te LG HDR Pro modele, da su 8-bitni.

Ma nije off topic, no bad, sada cu ja prebaciti postove u temu za to :wink:

EDIT:
Prebaceni postovi u odgovarajucu temu, nego bas gledam ovo na kraju naslova “…i HDR zavrzlame” , bas zavrzlame :smiley:

2 Likes

Možda i najbolji TV za gaming trenutno, čak i bez HDR-a parira (i pobija u igrama) HDR 10 televizore:
http://www.xboxrepublika.com/shop/televizori/samsung-ue-49ku6400/

2 Likes

Moze li se obicni (prva verzija) Xbox One-a prikljuciti na tv koji je 4K?

Moze.

Sta gubim u odnosu na Xbox One S? Hocu li osjetiti ikakvo poboljsanje ako obicni xbox one spojim na 4k?
Hvala

Ako imas 4K sa HDR podrskom gubis HDR podrsku, posto XO S ima HDR. Poboljsanje neces, ali malo bolju sliku ces dobiti na 4K panelu za razliku odd 1080p panela…

Kod mene je trenutno Sony 32 incha i to HD, a sad namjeravam kupiti 4K. Hvala na info

Haahahahah :smiley: i to HD :-)Kada sam procitao i to, ja ocekujem HDR ili 4K, kad ono HD

Kanta :smile:

Pozdrav,

Moze li mi netko reci da li je ok model tv-a Samsung UE 43KU6072 (najvise mislim zbog famoznog HDR-a).
Dobio sam odlicnu ponudu od 500 Eura, pa zato pitam.

Specifikacije imaju na linki ispod:

Hvala

Mislim da u toj cenovnoj klasi ne postoji HDR (tačnije samo se navodi u specifikacijama ali je 8-bitni panel koji ne može da prikaže punu HDR paletu).