Sport

Ajaks Porto finale - fantazija! Kao u stara dobra vremena. Ma samo da ispadnu Barsa i Siti mada su realno najveci favoriti za do kraja. U najjacoj formi i imaju dobre sanse za do kraja.

Nisam njihov fan ali veceras Come on you Spurs!
Sane i KDB na klupi. Nema Bernarda Silve uopste.

Ja jedino zbog Matića navijam za Ajaks-Mančester junajted, inače bi bila fantazija da prođe Porto.

Odbrana Lorisa :grinning:

Ovaj link odlično radi:

2a1b9ec4593587613e5d7a6c5de3df201342d3a3

Heung Min Mom and Heung Min Dad will proud Heung Min Son. :smiley: :rofl:

Tezak ce biti revans kod gradjana.
Liverpul rutinski mada jos ima da se igra. Porto 4-4-2 veceras. To je to. Igraj svoju igru sta sad.

Pepe se vraća za revanš, još da ubede Milana Pavkova da obuče plavo-beli dres i da još malo proganja van Dajka i Alisona i eto Porta u polufinalu :grin:

Totenhem u problemu zbog povrede Kejna, mada imaju veoma upotrebljiv rezultat za revanš, pogotovo ako Son zavuče još jedan u gostima, moraće Siti da juri tri, a to može biti komplikovano.

Steta. Odlican mec. Ajax je fantastican. Izadjose i odigrase muski.
Duca totalno van sebe. Nazalost mozda i najlosija od kada je dosao. Dobro su ga bas zatvorili.

To je sto pricam, ne moze Ajax da igra u Holandiji da napada bez branjenja da kidise ceo zivot i u Evropi da izadju da se brane. Pa ne ide kad ne znas. Izadji i igraj svoju igru. To i dokazuju igrama. Kad bi stali da se brane i da su stali bilo bi 0-2 i tamo 2,3-0 lagano za Juve.

Odgledao sam samo prvo poluvreme, dobro su odgirali, imali ogroman broj suteva i sansi. Zieh je par puta zapretio levom nogom. Tadic imao jedan neverovatan potez na ivici sesnaesterca koji mozda niko nije primetio ali u tom momentu sam pomislio - ovo je mogao samo Ronaldinjo i jos par igraca. Sta se desilo sa tim covekom da postane jedan od najboljim midfildera u poznim godinama, ne znam. Juve koji kosta 10x vise nije se video na terenu. Jedan Fifa skriptovan gol u 45 min je odlucio.

Drugo poluvreme ne mogu da komentarisem, cujem da se De Jong povukao malo sto ne valja. Uplasili su se Ronalda i kontri.

Sa Tadićem se nije ništa desilo, samo je pitanje koliko je ko sposoban da ga iskoristi u timu i na koji način. Sautempton se borio za opstanak prošle sezone, mislim da je direktan duel sa Svonsijem odlučivao ko ispada i nije uopšte realno očekivati da u tako loše postavljenom timu bilo ko pokaže svoje stvarne mogućnosti. Čak je i komentator sinoć imao podatak da je Tadić u ovoj sezoni dao golova kao u Sautemptonu, ali to može da čudi samo nekoga ko nije upućen. Ajaks je ove sezone tim koji melje i u Holandiji i u Evropi, za razliku od Sautemptona koji nije bio ni blizu tog nivoa i očekivati od nekoga da ima vanserijski učinak u jednom timu koji je tako loše postavljen/vođen kao Sautempton, nije nimalo realno.

Sa druge strane revolucionarna pozicija Tadića ove sezone (sam špic napada, prvi put u karijeri), veoma doprinosi njegovom učinku, kao i fantastično sklopljen tim oko njega.
Tadićeva nova uloga napadača je došla kao sticaj okolnosti. Kada je došao u Ajaks, Zijeh je bio prva violina na njegovoj originalnoj poziciji, a na početku sezone je igrao trio Tadić-Huntelar (kao klasičan centarfor)-Zijeh.
Ključan je trenutak bio kada se David Neres nametnuo kao obavezno rešenje u napadu, došlo je do prekompozicije navale, Huntelar je ispao iz tima, Zijeh je otišao na Tadićevu desnu stranu, David Neres na Zijehovo levo krilo, a Tadić (koji je morao da igra kao najveća zvezda tima) se uklopio u jedinu poziciju koja je ostala slobodna-u sam špic navale.

Rešenje sa Tadićem u špicu se pokazalo kao revolucionarno dobro, što je posebno osetio Real Madrid na svojoj koži (nadam se da će Juventus proći slično u revanšu). Kada Tadić primi loptu, ona je kao u sefu, a ono što je ekstremno loše po protivnika je da je zbog nove pozicije, Tadić veoma često prima loptu u srcu šesnaesterca ili u blizini, uglavnom u mnogo, mnogo opasnijim pozicijama nego da je po difoltu na krilu. Protivnik sada više ne može da ga ruši (penal), a ne može ni da mu oduzme loptu, kojom Tadić na majstorski i volšeban način proigrava saigrače ili sam završava akciju, kao kod gola u Madridu.

Ono što je posebno dobro je pokretljivost igrača sredine terena, Zijeh i David Neres iz navale po navici rovare oko i u šesnaestercu, ali igrači sredine terena se sjajno rotiraju sa Tadićem i ubacuju se pred gol. Pogotovo se sinoć istakao Donny van de Beek u ovoj ulozi (često je on bio centarfor umesto Tadića), uz standardno odličnog Frenkie de Jonga i radilicu Lasse Schonea.

2 Likes

A tek sto ce da prsti u Holandiji do kraja. Cudna je to liga ume da bude izuzetno nepredvidivih rezultata. Meni licno jedna od omiljenih. Nisam propustio nijedan pregled ponedeljkom.

Veceras cu verovatno da ispratim Benfiku i Ajntraht. Ocekujem invaziju Nemaca na stadionu.
Mada su generalno ostali dobri mecevi i ekipe do kraja. Bice i ovo fino za ispratiti.

Evo ga!

Odlican mec sinoc izmedju benfike i ajntrahta. Uopste nisam ocekivao ovakav mec sa dosta golova. Bice bolestina u nemackoj.

Ma resi Buducnost!
Zvezda ih je razbila! Vrlo bitna pobeda (kao i svaka u finalnoj zavrsnici) :slight_smile:

1 Like

Uf, bomba.

Ajaks izjednačio u Torinu, otvorena borba za polufinale.

Stopostotna šansa za Ajaks za 1-2, golman Juventusa brani mrtvu šansu Zijehu.
Opet šansa za Ajaks, crno se piše Juventusu.

TAKO JE BRE!

Genijalni Ajaks, nedodirljivi su za protivnike, nebitno da li se zovu Bajern, Real ili Juventus.

Kako sada stvari stoje, polufinala Totenhem-Ajaks i Barselona-Liverpul.

1 Like

Debili malo se zajebavaju umesto da rese tekmu. Mada je to car te njihove leprsave igre.

Super Ciao Juve svaka cast Ajaxu :grin:

Tadic s konja na magarca they said :smiley: na pocetku sezone

Odlicne utakmice veceras, Barca lagano sa Unitedom, Ajax fenomenalan ponovo izbacuje jednog od favorita, svaka im cast mnogo mi je drago i zbog Tadica, De Ligt je stopercina vec sada ne sumnjam da ce biti jedan od najboljih stopera na svijetu ako vec i nije.

1 Like

Ogroman udarac za Juventus, mislili su da je ovo njihova godina, uložili su 100 miliona u Ronalda, Real je rano ispao, svi znaci su ukazivali da je to to.
Neko će da plati ovaj neuspeh, verovatno trener.

Au kakva bruka od prvog gola Barselone, obrukao se de Gea, teški amater kakav je gol primio.