Sport

Ocene od sinoć. Kavani dobio 4 verovatno zbog onog promašaja ali realno nije imao ni sreće (pogodio stativu lopta prošla tik uz gol liniju i to još sa felšom i otišla u gol aut). Ivanović i Matić dobili dosta kritika od komentatora Skaj Sportsa Garija Nevila. Po francuzima bili su među najgorim u Čelziju dobili 3 i 4.

Iako naši igraju za Čelzi nije mi bilo krivo zbog pobede Pariza. Igrali su bez igrača i dali su dva gola koja su ih potpuno zasluženo odvela u QF. Ako se dobro sećam njih je Čelzi izbacio prošle sezone i to jedva.

kako odlican slobodnjak :

https://youtu.be/lwD6YopknRg

Podseti me na ovo:

Ma kakav Geri Nevil… On je jako iskompleksiran… Sve sto on zna je to da proziva… Nista drugo… Prljave naravi je bio kao fudbaler, prljave naravi je i kao sportski komentator… Uopste ne treba njega neko da slusa… Nije objektivan uopste…

Lovernj: Trojka za pozdrav Srbiji :rock:

Francuski košarkaš Žofri Lovernj poručio je navijačima Partizana da ga očekuju na kraju sezone i da trojke proslavlja sa uzdignuta tri prsta zbog Srbije.
Lovernj je na kraju prošle sezone napustio ’crno-bele’ i prešao u Himki, a nedavno je pojačao redove Denver Nagetsa.

Iako je daleko, francuski košarkaš prati sve utakmice svog bivšeg kluba i ne krije da se čuje sa svim doskorašnjim saigračima i članovima stručnog štaba.

„Čekajte me, dolazim u Srbiju. Ne mogu da igram, ali ću sigurno doći da podržim tim u odbrani titule na kraju NBA sezone“, rekao je Lovernj za „Večernje novosti“, „Čujem se redovno sa skoro svim bivšim saigračima i naravno, sa trenerom. Dule me stalno pita kako sam, šta se dešava i daje mi savete, koje dobijam i od Pere Božića i mog agenta Peđe Materića. I on je bio Vujoševićev igrač. Nedostaje mi ceo stručni štab, iako je često bilo teško. Fali mi Beograd mnogo. To je najbolje mesto za život. Kada ljudi sa kojima radiš veruju 100 odsto u tebe, kao i cela okolina, to jednostavno nema cenu“.

Jedini strani kapiten u istoriji kluba i dalje na društvenim mrežama piše na srpskom, ali kaže da iako ima želju da nauči naš jezik, to je nemoguće.

„Voleo bih da tečno pričam srpski, ali pošto patim od disleksije, to je gotovo nemoguće. I francuski sam jedva naučio. Razumem srpski dosta, pričam pomalo. Čak sam u Rusiji shvatio da su neki glagoli isti. Ali, potrebno mi je mnogo vremena, pažnje i vežbe da bih savladao neki jezik. Mučio sam se i sa engleskim“, naglasio je Lovernj.

Međutim, iako srpski ne zna najbolje, koristi govor tela, pa tako, na primer, podigne tri prsta kad postigne trojku.

„Tim potezom želim da pošaljem pozdrav Srbiji. Jedan od najgorih trenutaka u karijeri mi je bio kada sam morao da igram protiv vaše reprezentacije na Svetskom prvenstvu. I još sam šutirao odlučujuća slobodna bacanja. Pomislio sam, zašto ja? Zašto ne Batum ili Dijao? Morao sam da pogodim prvo. Drugo sam promašio. Morao sam. Već smo tada izgubili jedan meč. Ali, voleo bih da nikad ne igram protiv Srbije. Samo protiv Španije, haha“, istakao je Lovernj.

Na predstojećem Evropskom prvenstvu, Francuska je u A grupi, a Srbija u B, a sudbina bi opet mogla da spoji ’Orlove’ i ’Petlove’ u nokaut fazi.

„Cilj je da osvojimo prvenstvo pred našim navijačima. Ali, ako ne uspemo, 100 puta više bih voleo da Srbija uzme titulu nego bilo ko drugi. Mislim da će imati bolji tim nego prošlog leta, neće biti lako ako se sastanemo. Bolji će pobediti. U svakom slučaju, nadam se da će Srbi uživati u mojoj zemlji, trudiću se da budem dobar domaćin“, rekao je Lovernj za „Večernje novosti“.

Ispadose Arsenal i Leverkuzen. Zao mi Arsenala, navijam za njih jos od sedmog razreda. Postala tradicija da se ispada u osmini finala , ali tako je i Real , pa je osvojio :D. Leverkuzen ispade na penale, gledao sam samo produzetke i penale, Turci ih zakopali svojim penalima, a tacku stavio Kisling. Evo dole detalja sa tekme Atletiko - Bajer Leverkuzen

https://www.youtube.com/watch?v=CRqP3Cqf2n8

Sutra, tj. danas i poslednji parovi : Barsa - Siti i Dortmund - Juve. Vidim na sajtu RTS-a da ce prenositi Barsu. Po meni losiji izbor , ja cu gledati Dortmund ili multiprenos, jes da imam RTS HD , ali j** :slight_smile: Zreb za cetvrtfinale je , mislim u petak.

Koliko je bilo faulova koje sudija nije sudio pa bio je i jedan u kaznenom al kreten normalno sudi za Monaco na Arsenal Monaco

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

I meni je bas zao Arsenala,navijam isto za njih odkad znam za sebe :slight_smile: Ali posle one katastrofe kuci nista drugo nije bilo ni za ocekivati. Ko dobije Monaco u sledecoj rundi svanulo mu :slight_smile:

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

WhoScored.com izabrao po statistici najbolji tim koji Engleska trenutno ima (tim sa igračima koji su u najboljoj formi).

Jedan jedini najbolji ikada pravi genije :slight_smile:

Majstor izdominirao veceras, svaka mu cast. Fernandinjo i Milner mogu samo usima da se pokriju, pogotovo Milner. :slight_smile: Jeste da nisam fan Barselone ali Messiju se mora odati pocast.

Jaooo i ovo sa Guardiolom je vrh :smiley:

Dzaba Mesiju svi potezi, Petar Grbic je pobednik dana. Svaka cast za proslavu gola :slight_smile:

Grbic Pera j*** premijera :smiley: :smiley:

Juve rutinski! :cool:


Ovo mi je ulepsalo vece :lol:

Mikel Arteta i Xabi Alonso u mladjim danima… A u pozadini? :smiley:

pa to je feget Arsene…jedva sam ga prepoznao :slight_smile:

Kakav basket Fen-EA7, Boki pokidao i to kada se lomio rezultat :rock:

Mnogo zanimljiv sportski vikend pred nama, posebno u nedelju gde od 14:30 igraju Liverpul i Mancester , pa ABA liga od 19:00 ( posebno duel u Podgorici ) i za kraj El Klasiko u 21h. What a day :slight_smile:

Kakvo kolo u evroligi za nase igrace ovo je neverovatno.Index Teodosic-30,Marjanovic-35,BB-32,Bjelica-30 :slight_smile:

Bogdan i Bjelica dominirali veceras :slight_smile:

  1. kolo (Top 16):

MVP: prvi- Bobi, a drugi je Bogdan.
Poeni: drugi- Bogdan, treći Teo a četvrti Bobi
Skokovi: prvo mesto deli Bobi, a Bjelica je peti
Asistencije: Marković- drugi, Teo četvrti

Top 16-ukupno:

MVP: prvi- Bobi
Poeni: drugi- Teo
Skokovi: prvi- Bobi, drugi- Bjelica
Aistencije: prvi- Teo

Cela sezona:

MVP: Bobi- prvi a Bjelica peti
Poneni: Teo je prvi a Bobi-četvrti
Skokovi: Bobi je prvi a Bjelica treći
Asistencije: Teo je prvi