Šta trenutno čitate!

Odlicna je, procitao sam.

1 Like

Henkok je legenda. Pitanje vremena kada ce se sve njegove teorije potvrditi, po mom misljenju.
Ako i ne bude, vise neko zanimljio stivo za citanje.

1 Like

Citam je trenutno, da li sam na cetvritini, tako da joj jos ne mogu suditi, ali generalno je dobro primljena.
Koliko znam, obradjuje sve periode, pocevsi od starih Grka, pa sve nadalje do razvoja hriscanstva itd…

Ali, kako si napisao gore, posto si procitao Henkoka, i svidela ti se, ovo bi ti se isto svidelo.

Bio je na Joe Rogan Podcastu pisac pre nekog vremena, pa se ovde malo moze videti o cemu on pise

Mogao bih. Ali sam ta razdoblja odavno prezvakao. Odavno me samo zanima mnogo starije razdoblje koje se jos mnogo istrazuje i pomeraju stare teorije i ispituje novo.
Grci mi odavno nisu zanimljivi od kada sam izvalio da nisu izumeli apsolutno NISTA.
Oni su prepisali vecinu sa istoka, pocevsi od kompletnog panteona bogova do matematike.
Cuvena pitagorina teorema je nadjena u klinastom pismu i starija od samog Pitagore celih 1500god.

Prevod Metro knjige je nazalost ocajan i to u velikoj mjeri kvari dozivljaj. Tu narocito mislim na 2035 koji su upropastili sa prevodom.

Unpopular opinion ali meni je i 2034 sjajna knjiga, ima emotivnu dimenziju koju nemaju ostale knjige (tragicna veza Hantera i one male djevojke).

2034 je kul. Ima dobrih momenata.

2033 sam čitao englesku verziju. Bilo je zabavno.

Nameravao sam da nabavim 2035 kad izađe, nakon čitanja 2034 pre par godina, nisam ni imao pojma da je izašla u međuvremenu.

Ekstra knjiga koja objašnjava tematiku pranja novca.

image

2 Likes

Poceo pre mesec dana, iskreno nisam osoba koja voli da cita knjige, sto nije za pohvalu i vise sam neko ko voli da gleda serije i filmove na odredjenu temu ali sam doneo odluku da pocnem. Ne teram sebe svaki dan da citam, bukvalno samo kad osetim. Stari zavet je jako, jako tezak za citanje iskreno ( jos sam na tom delu) ali se trudim da budem maksimalno fokusiran i shvatim neke poruke. Ima vrlo poucnih prica, cak sta vise pre nego sto sam poceo svestenik mi je sam rekao da cu naici na mnogo primera iz zivota koji su opisani drugacije i da svaki covek shvati poruku iz price, pronadje se ili je uopste ne shvati.

2 Likes

2 Likes

Verovatno sam medju poslednjima koji nisu pročitali, ali evo došlo na red…

7 Likes

Meni je suvoparno posle igrice.

Pa knjiga je korišćena kao inspiracija. Ali definitivno knjiga je zaista dobra. Mada mi je witcher i dalje bolji :smiley:

Znam, niko jos nije napisao knjigu po igrici :grinning_face_with_smiling_eyes:

Pa meni pada par na pamet, npr. Halo ima brdo knjiga, i dosta njih bas bas dobrih. :smiley:

Actually there are a lot. There are six Assassin’s creed books, an Alan Wake book, three books for Baldur’s Gate, two Bioshock books, two Borderlands books, two Crysis books, a Darksiders book, two Dead Space books, a Deus Ex book, 10 Diablo books, five Gears of war books, two God of War books…

1 Like

A dobro, Halo je kao crtani… to je lakrdija.
Obicno ide obrnuto.

Nick Young Wtf GIF

Halo knjige i Lore su top.

1 Like

Znam, pogledao sam svaki film,svaku glupost na netu vezano za to.
Cela SF prica je ludilo dobra.
Ali ono sad kao pises knjigu na osnovu toga je glupo.

Bioshock je nastao po uzoru na sjajnu knjigu “Pobunjeni atlas” od Ajn Rend.

1 Like

Pored Witchera treceg dela pocinjem lagano i knjigu na slici. Procitao sam 13 koja je u istom fazonu i dosta sam prijatno iznenadjen. Price vise vuku na neke bolestine nego na neki natprirodni horor zanr sa demonima itd.

4 Likes

Pošto si otvoreno pobornik Japanske kulture(podržavam inače) da li si čitao nešto od Yukija Mišime?