Šta trenutno čitate!

Završio čitanje treće knjige sage o vešcu. Prve dve su kratke i duge priče kao uvod u romane, dosta toga objašnjavaju o svetu, ljudima, vilenjacima, patuljcima… Dosta tih priča se kasnije prenosi ili limovi iz tih priča u romane. Naravno, objašnjava se istorija između likova, Geralda, Jenifer, Ciri, Dandelion(Neven, kako je kod nas prevedeno)… Dosta toga što igra nije ni pokušala da razjasni. Knjige su prepune seksa, crnog humora, ljubomore i naravno borbi, ratova, ubijanja. Gerald prosto ne znam kako je živ u svakoj borbi bude teže ranjen i uvek za dlaku ostaje živ. A da ne govorim o tome da je uvek švorc. Ciri napokon ima smisla u samoj igri, objašnjava se njena vezanost za vešca, kao i to zašto je svi jure. Ah, da, u trećoj knjizi se razjašnjava zašto Jenifer izbacuje kroz prozor najbolji krevet u kaer morhenu. :smiley:

5 Likes

Čitam trenutno 1Q84 od Haruki Murakamija i baš mi leži ta atmosfera fantastike upletena u svet osamdesetih u Japanu. Ne čitam brzo, uglavnom sat-dva dnevno, nekada i manje, po pola sata, ali ovo će baš da potraje pošto knjiga izgleda ima oko 1500 strana.
U svakom slučaju uživam u čitanju. Preporuka.

Dobio na poklon knjigu Pakao. Procitao sam uvid i prvo poglavlje vezano za poljsku. Inace radnja je vezana za drugi svetski rat i za sada me drzi

Ziv ti ja :joy:

1 Like

Pročitao sve knjige o vešcu. Trenutno čitam “Priča o jevrejinu lutalici”

Naručio sam četvrtu :smiley: idem redom…

Ja sam knjige nalazio u biblioteci i to na dečijem odeljenju :blush:

Hahahaha baš su dečije :grin::laughing: Ali ja sam hteo da imam sve knjige, pa je to jedini razlog zašto ih kupujem.

Razmilsljam da krenem da citam “the witcher” ali sam nesto cuo da mnogo ljudi pljuje prvih 2-3 knjige kao mlake, dosadne bla bla… Pa su u fazonu ko to prezivi posle ide super.
Koliko je to tacno i na sta se odnosi.
Nisam u fazonu da “prezivljavam” ni jednu a kamoli 2-3 lose knjige da bih dosao do neke dobre.

Prve knjige su odlične, četvrta ima po meni jedan dosadan deo… Ali zato peta knjiga je odlična…

Bice onda da je samo stvar ukusa. Hvala.
Koliko sam pratio ima ih 9? samo da uhvatim vremene da krenem

Dve zbirke pripovedaka, 5. romana i postoji još jedna knjiga koja je izašla posle kompletne sage.
Prve dve knjige će ti objasniti univerzum, kao i sve likove bitne za priču(čak i za igre). Romani su događaji koji direktno se vezuju za sve karaktere koje kasnije upoznajemo u igri, ali i neke od odličnih likova koji se ne pojavljuju u igrama… Po meni je 5. roman i dalje najbolji iz dosta razloga :smiley:

1 Like


Napokon počeo sa čianjem dok pada ovo belo sranje :smiley:

6 Likes

Zar nisi ti pročitao sve metro knjige?
Svakako uživaj :blush:

Nisam, nikako da počnem. Pa sada rešio malo dok prođe ovo belo sranje :smiley: Jesi ti čitao?

Nisam ni ja :rofl::rofl: , a kao smo neki fanovi :joy:

1 Like

Meni je kod knjiga, kao kod igrica, obavezno 2/3 paralelno. Kada se zavrsi, onda iznova. :smiley:

Trenutno:

grafik

Iskreno posto sam procitao sve skoro od Hancock-a, a on je napisao uvod u ovoj knjizi, dosta me je zaintrigiralo. Knjiga istrazuje hipotezu da su psihodelici imali veliki uticaj na razvoj moderne zapadne civilizacije i religije…

takodje, posto je potovanje trenutno nemoguce, malo alternativne.
Nije nista posebno, jednostavno dnevnik manje vise jednog decka sto je couchsurfovao po Rusiji…
Lako stivo.

Ja sam zavrsio pre neki dan Draculu od Brem Stokera i onako, nisam nesto preterano odusevljen.
Sada citam jos jednu od onih “mojih” knjiga :smiley:

1 Like

Interesantan dokumentarac… Nazka linije, Maču Pičku, mapa Pirija Reisa, Maje, Olmeci itd itd…
Fantastično napisano.
tragovi_bogova

1 Like

Kakva je ova prva sto si okacio? Koje sve periode obradjuje?