Šta trenutno igrate? 2017

Otprilike. Jel si cuo nekada za FOMO skracenicu?

Pa kako to ne važi za Call of Duty ili Battlefield, kada se prodaju neuporedivo više a izlaze za skoro sve platforme?

Druga vrsta biznisa totalno, to su fransize kao i Fifa, kupujes prakticno 1-godisnji pass, to su vec vise servisi nego igre.

Nope, i dalje su igre koje koštaju $60 kada izađu i ako imaš Fifu 17 ne možeš da igraš sadržaj Fife 18. I obrnuto, kada postaneš vlasnik Fife 18 nemaš pristup Fifi 14 npr. To su nove igre svake godine a prodaju se u milione primeraka iako nisu ekskluzive.
Game as Service je npr Overwatch gde imaš osnovnu komponentu igre i pristup svim sadržajima koji se određenim tempom dopunjuju. Jednom platiš punu cenu i godinama kasnije dobijaš sadržaje i updatee.

Ne bih rekao. Igra se “servisira” uz pomoc mikrotransakcija, pretplate ili placenih DLC-jeva, a moze ili ne mora da kosta punu cenu kada izadje. Evo ti sta kaze wikipedia.

Meni su obe te igre teska glupost na kojoj god da su platformi.

Na stranu psihologija ekskluziviteta i subjektivna percepcija vrednosti igre - ako oces igru moras da kupis Xbox. To mora da upali. Da imam Mario Oddysey za PC, malo sutra bih razmisljao o Switchu. Mada je totalno drugi koncept igranja on the go, ali stvarno ne bih trosio vise od 2 mozdane celije i skinuo bih ga ovog momenta za PC.

Krenuo sam AC:Origins i odusevljen sam igrom za sada. Odradio sam solidan broj questova u Siwi a ima ih jos dosta a tek sam na pocetnoj lokaciji i to mi se bas svidja znaci sadrzaja ima mnogo. Igra je prelijepa ali mi se cutscene ne svidjaju cini mi se kao da laguju u nekim trenutcima. Gameplay mi je bas legao i cini mi se stvarno dobrim, borba je teza nego u prethodnim dijelovima gdje samo radis counter attack, trcanje mi nije bas nesto, bilo bi mi draze da je ostalo standardno a ne ovako samo pomocu analoga ali okej. Sve u svemu pocetkom sam odusevljen nadam se u nastavku da ce biti isto.

Zavrsih i ja The Last of Us. Sta da kazem a da vec niste culi?!

Ostadoh izmesanih emocija na kraju. Ne, nije bilo negativnih. Vise tuznih i srecnih.
Kao osoba koja ima jake emocije i uzivi se u svaku pricu, bilo igre ili filma, dozivljavam sve dosta jace i intezivnije od prosecnih ljudi.

Odigrag je zajedno sa Left Behind-om u 4 sedenja. Istrazih svaki delic, pa mi je trebalo duze od 15 sati.

SPOIL! :point_down:

Posle TLoU-a, ostadoh jako tuzan. Ali ajde da pocenem ipak ispocetka. Pocetak same igre je pomalo bio jeziv, nimalo prijatan za nekoga ko nije igrao puno horora. Zatim bezanje Joela sa cerkom koje me vec uvelo u igru i stvorilo napetost u meni. Pocetak mi je bio malo statican i nije me toliko privukla prica oko oruzija, ali nakon susreta Joela i male, nisam mogao prestati da igram. Prica je jaka poput neke iz dobrog filma. Ubedljivo najbolja prica od svih igara koje sam igrao. Ne volim zombi tematiku, ali ovo ni ne mogu svrstati u istu. Joel je faca! Naizgled hladan lik, pun emocija. Kako je put ovog dvojica odmicao tako sam i ja sve vise bio u tom svetu. Imao sam osecaj kao da sam pored njih. Kada god bih pomislio da je samo dosadan put do Fireflysa, to bi se ubrzo i promenilo. Dva crna brata, zima i borba za Joela su bila dodatna car svemu ovome. Zatim konacno dolazak na odrediste. Spasiti malu je po mom misljenju sebican potez, ali i razumem. Nije bio spreman na jos jedan gubitak. Zavoleh je i ja.
Zima bi takodje napeta, od price gde je mala ostala sama, do polumrtvog Joela koji je trazi kroz zimsku maglu. Iako polumrtav, savlada on desetine njih. Mozda je i mocniji od Segala i Dzekija, negde u rangu Brusa i Cak Norisa :slight_smile:
Kada ga je pitala da se zakune da je sve sto je rekao o Fireflysima, i o tome kako ima jos mnogo njih imunih i da ona nije potrebna, odmah odgovorih ja “Kunem se”, Joel uradi isto, pravu stvar. Toliko sam se uneo u igru da sam joj odgovorio na pitanje, na glas. Ali ipak, ostade u meni neka tuga zbog toga sto nismo stigli da onoga gde smo krenuli, do leka.

Dakle, sama prica je odlicna, malo reci odlicna i ostavlja prostor za drugi deo.

Sam gameplay je sasvim solidan, ali daleko od nivoa price. Krafting mi se svideo, ali iako sam citao da municije ima uvek da bude taman, meni je uvek bilo na pretek. Mozda jer sam je retko i koristio.

Poneki propust je tu, poput onoga da CPU ne vidi malu, a i mene slabije uoci i cuje, pa ih lakse savladam.

S obzirom da je ovo igra prethodne generacije, grafiku je nepotrebno komentarisati. Odlicno!
Evo i par SS kojih sam napravio u toku igre.

(Ipak ne znam kako da ubacim SS, tacnije da downloadujem :frowning: )

Sve u svemu, odavno me ovako neka igra nije oduvala s nogu… Igretina!
Ko god je nije odigrao, obavezno i sto pre :slight_smile:

Pored TLoU, kupih i South Park. Stick of truth predjoh jos kad sam se prijavio na forum i secam se da sam se lepo ismejao kretenskom i njihovom, standardnom humoru. Odigrah trial novog dela i odmah kupih full verziju, pa dobih i stari Stick of Truth. Sada se pitam da li opet da ga predjem pre novog dela, jer su pomalo i povezani, iako se secam u principu svega. Mozda mi je pametnije da odigram novi deo i bacim se posle tog na Batman Arkham Night.

Odigrah malo i triala Ghost Recon Wildlands-a. Za pocetak jako zanimljiva prica o narko kartelu i El Suenju. Grafika odlicna, gameplay za pocetak zanimljiv. Protivnici padaju posle 2,3 metka. Ako je ikada odigram verovatno cu je gledati odigrati na najtezem nivou.

Eto, mozda nisam najbolji u pisanju, ali sam hteo sa vama da podelim utiske koji su bili mnogo jaci nego sto sam ih izrazio :slight_smile:

Edit: Drug koji i ne igra nista osim Fife i NBAa je rekao kako mu je TLoU najbolja igra koju je gledao da ja igram i da mu od svih izgleda najrealnije… Cak je pomalo i on pratio pricu, koliko je mogao pored devojke na viberu. :joy:

5 Likes

Odigrao par sati Ratchet and Clank, grafika je stvarno prelijepa napucavanje sa protivnicima odlicna.
Za sada mi ovo izgleda laganica, bas je igram opusteno sa uzivanjem.
Posle svake bitke jednostavno moram da se zavucem u svaki cosak, da bi sve istrazio. I opet svaki level me odusevi. :slight_smile:
Vidjecemo kako ce se igra dalje odigravati, sad mi je i drago sto je nisam igrao na PS2.

1 Like

Pokrenuo sam juce Legend Of Zelda: BOTW na Pc-ju preko CEMU-a. Igra mi radi na 30 fps i pada na 19-23. Ali je igrivo. Ovo je na FuLL HD rezoluciji sa ukljcuenim efektima.

Da budem iskren, mislio sam da ce raditi mnogo gore na mojoj masini staroj 5 godina.

Anyway, ako neko hoce da proba evo vam jedan completa tutorial za pokretanje. Ja sam isao preko ovog tuta, i namestio sve iz prve. Za igranje igre koristim PS4 joypad preko usb kabla.

U pitanju je igra sa najnovijim updateom i svim dlc-ovima koja se skida preko wiiU usb helpera.

Cisto da znate dal da se upustate, moja konfiguracija je:

AMD FX8350
Ati HD7870
8Gb ram-a
SSD

Ukoliko imate intel CPU, mora da bude barem i5. i3 nece raditi, barem tako kazu na cemu forumu.

4 Likes

Ja sam pokretao, ali ne dobijam vise od 20fps na nativnoj rezoluciji.

i5 6600k
RX 460
8GB DDR4
500GB HDD

Cekam najnoviju verziju Cemu, kazu da drasticno popravlja performanse

@Akiris Nisam uopste znao da ova opcija postoji! Tesko da cu se cimati, al je lepo znati da moze…

@saudin1993 Odigrao sam neka 2-3 nivoa… Igra je prelepa, al su borbe iznenadjujuce teske na normal tezini? Ili sam ja los.

Pa, uopste nije cimanje. veci je problem imati iole dobru masinu da potera kako treba. Moja je stara 5 godina i muci se. Navodno najnovija verzija cemu-a drasticno popravlja FPS, evo upravo setujem.

Samo podesavanje svega traje mozda desetak minuta ako se izuzme skidanje igre, patcha i DLC-a koji su ukupno oko 13gb i keshiranje svih shadera prvi put sto traje nekih 15 minuta barem kod mene.

A sto se tice igranja zelde na cemu emulatoru, svi kazu da je to najlepse (graficki) iskustvo od svih sistema na kojima je igra. Vidim u podesavanjima sulude rezolucije tipa 23040x4320 itd. Naravno treba to i poterati ali ako se ima dobra masina, ne mora cak ni da bude neka ne znam kakva da bi se poteralo u 1080p 60fps.

2 Likes

Ja probao pre jedno 5 verzija Cemu-a i na mojoj masini je radila grozno.

FX 8320E
R9 285
16Gb rama

samo sto je igra bila na HDD a ne na SSD-u.

Ja sam odigrao dobra dva sata, cini se da je situacija sve bolja sa framerate-om kako igra odmice. Ipak ponekad imam stucanje od po sekund gdje igra stane I nista se ne desava. Vidim da ima nekih fikseva po netu, mislim da cu probati kasnije da vidim sta se moze uraditi.
Ko god ima mogucnost neka pokusa, ovo je definitivno igra godine. Posebno @n00dle

Ratchet je tezak samo dok kasnije ne otkljucas apgrejde i nova oruzja.

Presao sam danas dva svijeta u Super Mario Galaxy 2. Drugi svijet mi je bio bas nezanimljiv, ali prvi odlican. Vidicu da uglavim sto je vise moguce jos sutra prije nego me obaveze odvuku.

Igram gravity rush 2 , igra prelepa, takve zasicene i sarene boje, melem za oci.
Upalio i COD WWII da vidim kapanju, posle pola sata kao da imam turbinu a ne PS4 slim.

Crni sine sto kampanju? :joy:
U MP se ne cuje…povremeno je malo glasniji ali nista specijalno
Jel vredi ista taj SP?