Šta trenutno igrate? 2023. (Part 1)

Vidim da igra bilduje atmosferu ka emotivnoj katarzi, ali moram da priznam da se nisam nesto preterano investirao u zivote neduznih kolosa, osim pomalo gorkog utiska da radim prljav posao za demona, a da bi oziveo zensku koja ce ionako do kraja zivota da mi zvoca zbog neopranih sudova :smiley:

1 Like

Ja jedva imam vremena da odigram nesto, kada nadjem uvece vremena nemam snage i koncentracije, zavidim ovoj omladini na elanu i slobodi.

3 Likes

Sad cistim Sporedne misije na Mass Effect Andromeda :smiley:

Igram Rachet n Clank, malo na Viti malo na PS4. Savrseno fluidno moze i na Viti da se igra.

Radim na mojoj rezoluciji da malo starije bisere od igara kupim jeftino na disku, tako da ne stoji konstatacija nekih da je kod nas sve preskupo. Samo treba i malo traziti a ne biti lenj i kukati.

Npr.
-Sa razmene digitala ceo nalog N+G BORDERLANDS 1200 DIN
-Skyrim 1500 din Disk
-Fallout 4 1200 din Disk
-Surge 1800 din disk

Ispucao za ovaj mesec dosta na gaming. A video sam i Batman AK za 1200 din, Sva tri dela Bioshock za 1500… Dosta kvalitetnih igara na disku do 2000 ima.
Ako neko slucajno prodaje DS2. Tu sam :wink:

1 Like

Sad cepneš još Cuphead i možeš prodaš konzolu :joy:

5 Likes

Eh, sinoc sam imao neprijatan razgovor o tome zasto ubijam Kolose. Dokle god neko ne dovede u pitanje vase akcije, dokle god je sve po scenariju i planu, dokle god samo izvrsavate naredjenja, svaka vrsta nasilja je ok. Ubijate ta velicanstvena stvorenja koji majnduju svoj biznis slusajuci glas demona koji evidentno nije ok, da bi na kraju cilj mozda opravdao sredstva. I dok sam objasnjavao da ni jedan Kolos nije zaista povredjen u pravljenju igre, Colossus pocinje da lici na elektronski ekvivalent manijaku iz Jabukovca koji je isto tako slusao glasove kada je jednog dana izvadio pusku i pobio pola sela.

1 Like

Kako zasto? Zbog dja*e :joy::rofl:.
Ako si objasnjavao klincu, isto ces ti ovo da radis ali za 10ak godina. :grin:

1 Like

Pretpostavljam da si imao taj razgovor s drugim zivim bicem. :smiley: Ja sam isti razgovor imao u sopstvenoj glavi, pocnes igru pun poleta da spases svoju ljubav (sta li je ta devojka), al negde na pola shvatis da si zapravo uzasno sebichan zlikovac.

Braid? :grin:

2 Likes

Booom

https://streamable.com/mw4lp

1 Like

Sa Milicom. :smiley:

I taman kada bi covek pomislio da ce Kratos dobro doci posle suptilnih Kolosa koji dovode u pitanje motive igraca, setim se onih scena iz E3 trejlera, i bilo mi zao Trola, a pogotovu onog irvasa na kraju…

Ryse je meni fino legao, iako ima dosta jednostavan i repetativan gameplay. Grafika je izuzetna i drzi se odlicno cak i uz najnovije naslove. Steta sto je Crytek toliko propao.

1 Like

Takodje. Ja sam uzivao uz Ryse :slight_smile:

@von_Brcoos jel organizujes u skorije vrmee nba turnir?

1 Like

to nebi bilo lose , taman jos da nabavim sad za PS4 nba :smiley:

Upravo smo popisali meceve iz februara. Zavrsicemo ovu ligu kroz mesec dana najdalje. Pa mozda odmah krenemo sa novom ili sa Fifom. Trenutno se igra u sitni ulog (300dinara), a pobednik nosi 2500, drugoplasirani 500 dinara.
Igramo sa najgorim timovima i ukupno nas je 10 u ligi, iako je trebalo da nas bude 14…

Iskreno, nije uopste losa fora. Em sto igramo, em sto smo se upoznali sa nekim zanimljivim ljudima. Izmedju ostalog, tu je i bivsi mma borac, kojeg zivot nije mazio nimalo. Covek je prosao bas teske periode u zivotu, svasta ga snaslo sa 21. godinu, ali sad je trener i sve probleme je uspeo da prebrodi. Jako zanimljiva, a u drugu ruku stresna zivotna prica. Uglavnom, ekipa je super i planiramo da nastavimo sa ovim ligama… Uvek jedni dolaze, drugi odlaze… Ali dobro :slight_smile:

Cak smo propisali i neka pravila i vec mnogo bolje funkcionise nego pre… Ja sam kao neki administrator toga svega. Ako bude zainteresovan, posle ovoga, mozes da upadnes u sledecu ligu :slight_smile:

2 Likes

Verujem da ste mnogi odigrali ovo remek delo, ali evo da bacimi ja svoj komentar.

Godinama sam hteo da je odigram, ali nikako. Videh na razmeni i uzeh je. Samo cu jos upozoriti da ima dosta spoila, a da ne znam da zamaglim, pa tako ko je nije igrao, a voleo bi, nek pripazi :slight_smile:

L.A. Noire - ocena 8/10

Ono sto mi se nije svidelo:
Najveca mana je sto posle nekog vremena, postaje dosadno jer su misije repetativne. Sve se svodi na to da idem od mesta do mesta i trudim se da na pravi nacin ispitam osobu. U pocetku mi je to bilo itekako zanimljivo, ali slusati 26 prica i resavati na isti nacin i nije bas zanimljivo.
Voznja je takodje jednolicna, narocito ako se upali sirena. Sva auta se ponasaju jednako i drugu polovinu sam, malo i zbog toga sto sam hteo da sto pre zavrsim misije, simulirao i pustio da me partner odveze do lokacije.
Takodje, malo sam se izgubio u prici izmedju sadasnjosti i proslosti (rata). Toliko imena i likova, da nisam mogao nista povezati do samog kraja.
Drskost Phelpsa i nacin na koji dobija informacije (Kada samo vikne da mu daju nesto ili nece dobro proci) su nesto sto se takodje ponavljalo i sto me je takodje smorilo pomalo.
Jos mala mana je sto prilikom razgledanja mesta zlocina, neki predmeti koji su bitni za istragu, njima i nisu bili tako bitni. Nalazio sam puske u kuci, ali oni bi na puske gledali kao na flasu piva.
Kraj mi malo bledunjavo zavrsava, da ne kazem da me malo i razocarao takav ishod, ali dobro.

To bi bilo sve sto se tice nekih mana, ako u obzir uzmem da se radi o tako staroj igri.

Ono sto mi se svidelo:
Grad je fenomenalan. Citao sam da je radjen na konto 11.000 autenticnih fotografija, nastalih bas posle rata 1947. godine. Takodje me fascinirala velicina. Na kraju sam uzeo auto i od jednog coska, do drugog coska mape, bez ijednog udesa i sa malo divljom voznjom stigao za 10 minuta.
Prica ima posebnu draz i za razliku od mnogih, neobicno mi je bilo da sam na strani zakona. Svaki slucaj je posebna prica za sebe. U nekima sam uzivao, u drugima manje, ali sve do pozara mi je bilo veoma zanimljivo. Mozda je nekima upravo deo sa pozarima bio najzanimljiviji, ali meni i nije bas. Bilo mi je tesko pratiti pricu zbog termina u toj prici.
Akcija poput hvatanja negativaca na ulicama LA je nesto sto bi me malo probudilo iz svega toga. Nacini hvatanja negativaca, bilo autom ili trceci su raznoliki, od pucanja u gume, udaranja u auto, obaranje begunca ili pucanjem u vazduh, pa do tuce i pucnjave na kraju.
LAPD oslikava i danasnjicu nase policije. Koliko korumpiranih ljudi na strani zakona i koliko prekrivanja ima samo, ovom igrom je to delom i pokazano.
Kada uzmem u obzir da je igra izasla pre 7 godina, grafika je nesto sto je takodje gura u vrh.

Sve u svemu, nesto sto se ne treba propustiti. Malo remek delo u grafickom smislu, sa pomalo repetativnim gameplayem. Uzivao sam do pred kraj, kada sam se vec silio da je zavrsim jer mi je bilo zao da nesto sto sam toliko zeleo da igram, a na kraju krajeva i igrao, ne zavrsim do kraja.

4 Likes

Meni je kraj bio odlican.

Slabo se igra nesto u zadnje vreme…oseti se da nam se leto blizi…:sun_with_face::sunglasses:
Inace igram svasta po malo ali kada to sve saberem ispadne skoro pa nista :slight_smile: .

Trenutno se igra AC Black Flag i Dark Souls 2 :smiley:
About DS2:
Neke stvari su izgleda pojednostavili naspram prvog dela ali to ne menja moje misljenje o igri…
Ubio sam jednog bosa, stigao do nekog viteza koji ima nekakav charge i tu sam prestao jer mi je koncentracija opala posle 4 povezana sata.
U sustini, tezak je kao prvi deo i originalnu formulu nisu menjali tako da, nadam se da me ceka uzbudljiva avantura kao i u prvom delu.
Black Flag mi se mnogo svidja, nema beskorisnih gluposti i skupljanja svacega(sem onih pesama sto lete, to mi je glupavo) a ovo ostalo je vredno istrazivanja i to je veliki plus naspram proslih delova…Nadogradnja broda je odlicna stvar i kada nesto nadogradim stvarno se vidi ogroman progres i napredak.