Šta trenutno igrate? vol. 5 (2015-2016)

:smile:

Dao mi drug AC Syndicate, pa odlucih da ga pocnem nocas. Igrao sam nekih sat-dva, i za sada mi je igra sasvim okej, zadovoljan sam. Svidja mi se atmosfera u Londonu iz perioda industrijske revolucije, likovi su mi ok, ostaje jos da se upoznam malo sa mapom i misijama pa cemo vidjeti kako ce se stvari odvijati. Jedini problem je kretanje i parkur, nekada dobijem totalno drugu relakciju u odnosu na komandu koju sam zadao ali dobro, to ce uvijek biti problem u AC igrama.

Na neki nacin sam uzelio AC, evo ima skoro godinu dana od kada sam presao Unity, koji je po meni bio odlican. Francuska i Industrijska revolucija su mi omiljene istorijske teme uz Drugi svetski rat tako da osjecam da ce mi i Syndicate prijati isto kao sto je i Unity.

Meni ostala jos tri chapera Uncharteda. Nakon jucasnjeg nerviranja, sjeo sam pred tv i igrao onako kako ja hocu-pucaj u sve sto se krece. Nikoga nisam ubio na stealth. Ginuo sam kao blesav, ali sam se zarekao da cu igrati kako ja hocu, a ne kako su oni zamislili. Sto se tice ovog nacina igranja, stvarno je paklen. Zakloni su gotovo svi drveni, tako da se vrlo lako uniste, ali nisam odustajao, nisam htio da igram kako su oni zamislili. Jeste da sam istrosio zivaca tonu, ali vrijedilo je, na ovaj nacin igra je dosta zabavnija.

Sada jedva cekam da igram Doom-minimalna prica, i gameplay, gameplay, gameplay. Uz to sam skinuo Witcher 3 sa ekspanzijom Hearts of Stone, a kada to zavrsim uzimam i Blood and Wine.

Dobro je, izgleda da nisam jedini kome se svideo unity. Cak sta više uz AC2 i black flag meni je on najbolji.

Meni je Syndicate bio bolji od Unity-ja(koji takodjer nije los), a najbolji Assassin’s Creed mi je definitivno Black Flag pa nakon njega ide 2 deo.

Ja nisam jos odigrao unity, a planiram, samo da bude na popustu velikom :slight_smile:

Imas na G2A za 2$ trenutno :slight_smile:

Cini mi se da na cdkey imas Unity za 3-4 dolara, ako nije nestalo, nedavno je par njih postavilo link.

Edit: Syndicate :smiley:

Hah, i ja sam ostao blago razocaran, al iz potpuno drugih razloga. Sunjanje mi eto nije smetalo ni najmanje. Ma, sve sam to zapisao kojekud.

Ja sad kad sam zagazio malo u Witcher 2, mogu reci da mi se sada vec svidja. Jedino sto bukvalno dobijam gomilu questova, a ja kakav sam, moram prvo sve sporedno da resim i ocistim sto se moze pa onda idem na main story, Bukvalno dobijam questove u toku nekog questa, ne znam vise ni sam gde idem i sta radim. xD Ali mogu reci da izgleda lepo, ne secam se kad je izasla ova igra, ali je sigurno bila graficki ispred vremena.

Evo upravo sam zavrsio. Danas cu da sjednem i prelistam citav Uncharted 4 thread pa cu da usporedim sa onim sto sam ja mislio o igri. Kraj je onako taman, za zavrsetak serijala (ili nije kraj?), ali i dalje stoji da sam razocaran pravcem u koji su odveli Uncharted, napravili su TLoU od njega. Sabracu utiske jedan dan, pa sve sloziti u smislen post, sada cu da uzivam u pivu :slight_smile:

Što se mene tiče, lista izgleda ovako:

  1. Unity
  2. Rogue
  3. Black Flag
    4…
    5…
    6.ACIII

Prazna mjesta se odnose na prvi i drugi dio jer ih nisam igrao. ACIII ubjedljivo najgori od svih, onoliko praznog hoda i loading screenova, strasno. Plus o prvom dijelu igre kada upravljam onim indijancem dok je klinac da ne govorim. A mogao je da bude dobar.

Unity najbolji za sada, vidjecemo sta ce biti sa Syndicateom.

Meni je dvojka još uvek najbolja :slight_smile:
Unity je dosta dobar, mada me priča baš i nije previše zainteresovala, jedva sam je i pratio. Ako zapadne negde syndicate za neku siću probaću i njega.

AC2
ACB
AC3
AC
AC4
ACR

Moja lista od najboljeg ka najgorem. AC4 ili BF smatram vise kao spin-off, nego legitimni nastavak, zato je pri kraju liste. Sto se tice price i svega, do AC4, definitivno najzanimljiviji serijal… Ko ga je upratio.

Imas na cdkey-u AC Unity za 2.87$… Kupio sam pre par dana i evo igram Unity trenutno… Presao sam nekih 10% i mogu reci da mi se prica svidja… Ono sto mi se ne svidja jeste nerealnost skokova i teska kontrola lika… Skokovi su mi bas ubili smek, jer skakati po 4,5 metara u vis mi je bas glupo, kao i skakati 10 metara sa zgrade na zgradu i hvatati se za stolariju na prozoru je bas smor… Kapiram ja da je on bruku sposoban momak, al ovolika nerealnost… :confused: I jos skok sa katedrale visoke 20ak metara u metar sena -.-’ Znam da je to jedan od zastitnih znakova, ali… Sve u svemu dobra je ako zanemarimo tu nerealnost :slight_smile:

Ljudi, gledam sad nesto i kapiram da bi bilo fino da podrzimo kickstart kampanju za Prey for the Gods, naravno ko moze, to jest zeli. Podsjeca mnogo na SoC, i mene licno vise privlaci ovo nego The Last Guardian npr.

Krenuo sam da opet igram SoC, pa nesto procitah na internetu i naletjeh na ovo. Evo link ko zeli da pogleda https://www.kickstarter.com/projects/802508750/prey-for-the-gods/rewards

Ja opet poceo da igram Witcher 3. Kakva milina, cudo jedno. Imam sada igru i Hearts of Stone ekspanziju, kasnije cu uzeti Blood and Wine. Prvi put sam stigao na nekih 70% igre, i prodao komp, sada cu je stvarno zavrsiti. Life is good.

Poceo najzad Until Dawn. Svi oni isprazni, zlicavi klinci me u startu nerviraju maksimalno, najradje bi da svi pomru. Ne zna se ko je gori. Nadam se da ce barem neki postati simpaticni, makar zato sto oblikujem donekle njihovo ponasanje. Da upuca vevericu? Kakav psihopata odabere tu opciju?!

Mnogo impresivna lica. Otprilike su na pola/pola izmedju fotorealizma i uncanny valley, sto je vec samo po sebi fantasticno za realtime render. Mislim da je Uncharted 4 tu postigao malchice bolji rezultat, verovatno zato sto su isli u pravcu blage stilizacije, dok su ovo ocigledno pravi glumci 1-na-1. Ali kad me na pause ekranu ona glavna plavusa pogledala pravo u ochi, shtrecnuo sam se, moram priznati.

I molim vas, bez spojlera!!

Nakon neki 60h, “zavrsio” sam Borderlands 2 na Normal modu. Sad ostaje jos Vault Hunter i Ultimate Hunter mod, znaci 2 prelaska svaki po 60h, plus jos DLC-ovi… Jos sve preci sa svakim likom, neograniceno loot-anje, fiuuu… Ima ovde hiljadu sati igre :smile:

Iako sam igrao B2 tek kad je izasao na x360, nisam nikad stigao zavrsiti igru. Ovaj put sam se natjerao i definitivno se nisam pokajao… Jako mocan osjecaj farmati boss-ove i traziti bolja i bolja oruzija. Uzivao sam vise nego sto sam trebao…

Preporuka maksimalna za The Handsome Jack Collection na Ps4 & XO konzolama.

9/10