Šta vam je danas ulepšalo ili s*ebalo dan? - Vol. 4

1 Like

Ulepsalo: I Doom uskoro stizeee :smile:

Za promenu malo se bacam na fizikalce :slight_smile:

Kob’ reko da se mozes napit od vina od 2$… hah… Zanimljivo…

Nisam siguran jel mi ovo sjebalo ili uljepsalo dan. Vidit’ cemo ujutro…

Najjeftinije vino je najbolje za spricer :smiley:
Secam se kada sam sa drugarom u restoranu gde je najjeftiniji obrok 5$ trazili najgore vino.
Konobar nas gleda i ne veruje a mi pravimo spricer :smiley:

Sjebalo… Definitivno sjebalo… :smile:

1 Like

Pa dobro, i da si pio vino od 200$ sutra bi ti sjebalo dan :smiley:

1 Like

Ako na sarkazam odgovoris sarkazmom, da li to cini tvrdnju … istinitom? :joy:

Dear lawd hahah

A ako sarkazmom odgovoriš na sarkastičan odgovor upućen na sarkastičan post dok kucaš sarkastično na teastaturi? :smiley:

Gde se završava sarkazam a gde počinje sarkazam sarkazma? :smiley:

To je najbolja stvar kad se opravljaš od lude noći… Da vodiš filozofski sarkastičnu diskusiju oko dubine sarkazma na internetu :smiley:

2 Likes

:joy:

Nailed it bro

1 Like

Sjebalo: Proveo sam ceo dan pokušavajući da osposobim štampač koji sam kupio pre par godina. Zamenio sam mu ketridže i instalirao sam ga bez problema. Ajd da probam da odštampam nešto. Crnu boju štampa bez problema. Ok, ajde sad u boji… Ništa. Radi kao da štampa a na papiru ni kap boje… Ajd probaj da umočiš u alkohol da otčepi boju. Kad pređem papirom izlazi boja a kad štampa ni kap… Serem se u prokleti Canon i dan kad sa ga kupio, dok je imao one prve ketridže i koji su bili puni je radio super, a sad radi samo crna boja.

Kakve sam ja sreće će ispasti da je nešto debilno što mi je promaklo, nakon čega ću baciti ceo stampač kroz prozor.

Konacno sam uspeo da ugrabim raspberry pi zero novu verziju stize u US… Moram odande da posaljem ako ima neko iz LA da dolazi da donese ovde neka se javi.

Zamislite iz UK nece da salju u Srbiju nikako jer je mnogo ljudi prijavljivalo da nije stigao paket pa slali zamenski uredjaj, eto toliko o nasim ljudima. Posten covek ne moze zbog njih da dobije. Slali su jeftinim trackingom bez pracenja garant jer je 5$ racunar…

Sad sam vidio na fb, jesi to ti sebi uzeo jedan komad, ili ces uzimati i prodavati ovde?

Jedan sam uzeo, nisam planirao tako nesto. Bitno je da mozes samo 1zero po coveku da porucis, nestane sa lagera brzinim svetlosti.

Za sta konkretno planiras da ga koristis? Zivo me zanima ako nije tajna.
Nisu mu bas neke posebne mogucnosti pa me zanima za sta to ljudi koriste.

mi koristimo raspberry pi 3 za stream video sadrzaja 24/7. za takav vid posla radi kao zmaj.

Predpostavio sam. Ni meni nista drugo ne pada na pamet. Samo za neke reklamne svrhe i to je to.

Ulepsalo: Stigao mi Doom pre 10 min. :slight_smile:

EDIT: Za 5 dana stigao iz UK , posto se subota i nedelja ne racunaju :), tacnije 4 dana jer je poslan 11-tog posle podne, cim ovi predaju posle podne ovi - royal mail salje tek drugi dan.
Kao sto sam i rekao u postu “kupovina preko interneta”, za 3 do 5 dana mi uvek stigne posiljka.

Meni jucerasnji dan prosao u cekanju IKEA namestaja u praznom hladnom stanu (bre polovina maja a ovde svaki drugi dan 8C). Trebalo da dodju do 4, onda odloze do 6, onda kad smo ih cimali kazu bice do 8 uvece, a kad su najzad dosli nisu imali gde da parkiraju kamion pa su odlucili da odu. Kazu, zovite ikeu i zakazite nov delivery. Zovemo, zakazu za izmedju 5-8.

U medjuvremenu nam stigao TV. Nemajuci pametnija posla mi ga namestimo, upalimo, kad ono po ekranu se razlije paukova mreza naprslih piksela. Nista, zovi customer service, doneli ste nam razbijen tv, oni se izvinjavaju, kazu donecemo sutra novi. Izmedju 12 i 4.

Smorili smo se debelo. Jos ja mislim sklapacemo namestaj ceo dan, bice svadjanja i pretnji razvodom. Instead smo ceo dan problejali u stanu bez ijedne stolice. Na svu srecu te sam poneo laptop pa je malisha imao makar crtane da gleda.

Na kraju smo uzeli Uber jer je vec bilo proslo 9 uveche, treba mali da legne. Vozio nas neki Albanac, sve vreme hvalio Kanadu ko zemlju mogucnosti.

Dok ovo pisem ovako ujutru, vec sam smoren jer znam da me ceka jos jedan dug dan blejanja, jer se delivery vremena uopste ne poklapaju. Uopste me ne bi cudilo da kad nam danas donesu taj prokleti namestaj, falice neki delovi jer su morali sve da vade, pa ponovo tovare u manji kamion. A sto se interneta tice, poslali su mi modem postom, a tehnicar za dsl dolazi odvojeno neki drugi dan.

Ne mogu a da ne pomislim da bi u Srbiji samo parkirali kamion gde god, i mi bi danas imali namestaj. Da bi ‘tehnicari’ sami doneli modem i instalirali ga odmah. Da TV verovatno ne bi dosao razbijen (ne secam se da sam ikad dobio razbijenu elektroniku). Da ne bi, na kraju krajeva, sam sklapao shugavi namestaj od shper-ploce koji nas je svejedno kostao nekoliko hiljada dolara.

Zuta minuta.

3 Likes

Ko bi rek’o tako nesto na zapadu. Po tome sto pises Srbija ne izgleda tako lose (tesim se) i bas bi se desilo kao u zadnjem tvom pasusu.

Čudi me da Ikea nema uslugu sastavljanja nameštaja. Znam da u Mađarskoj imaju a i ovde. Naplaćuju oko $50, bez obzira koliko imaš nameštaja i još $ za zonu u kojoj živiš da ti dostave. Bili su nam dva puta, sve bilo ok. Svejedno, svakako smor kada nešto isplaniraš a ono nikako u tom smeru da se ostvari :rage:.