Šta vam je danas ulepšalo ili sjebalo dan? - Vol. 5 (Part 1)

Hmmm, ja iskreno te postove video nisam, kapiram da sam ih nekako preskočio.

Sledeći put prijavi post, ima na svakom postu zastavica koja služi za prijave. Ne samo što se njega tiče (zato što iskreno ne verujem da će se vraćati, bar što se mene tiče), nego uopšteno.

Baš mi je žao što je i takvih komentara bilo.

2 Likes

O boze. stvarno strasno.

1 Like

Baš mi je žao. Sama je vest bila veoma veoma teška i čudna, nekako sam navikao da te pucnjave “pripadaju” zapadnom svetu, al mi se čini da to sve više i više dolazi kod nas, posebno nasilje među parovima, supružnicima, ako se ne varam od početka ove godine 8 žena je izgubilo život, što je stvarno prevelika cifra za celu godinu, a kamoli za ovih par meseci.

Nadam se da će se čovek izvući i u potpunosti oporaviti i ne ponovilo se!

1 Like

Au uzas… Ja sam prolazio tuda jer sam isao da odam postu Djindjicu, malo je falilo i da prisustvujem svemu tome.

On je u rame pogodjen jel? Imao je srece prilicno nadam se da ce se brzo oporaviti.

1 Like

Nazalost, sve je veci broj ljudi koji su u takvom mentalnom stanju da urade nesto ovog tipa.
Svaki dan u novinama clanak neka ubistva zbog kojekavih gluposti. Da li je narod otisao u kurac u zadnje vreme ili je toga bilo I pre samo nije bilo interneta pa se nije toliko pricalo o tome…

@loodacha
Drago mi je da sam, posle duuugo vremena, pročitao neki tvoj post.
Nadam se da ćeš češće svraćati na forum…

1 Like

Meni je cudno da je programer u pitanju, koji bukvalno moze da bira posao u zemlji i inostranstvu.

Mislim da je cesto ono sto zovemo bolest, ipak u pozadini uzrokovano nekim teskim socijalnim okolnostima, koji dovode do neuracunljivog i impulsvnog ponasanja.

Nije ovo klasican zlocin iz mrznje nego osveta zbog otkaza, sto je za programera jedna obicna banalnost, nekada cak i dobrodosla jer dobije otpremninu iz stare firme i posao u novoj odmah isti dan (znam za takve slucajeve).

Nesto mi se tu ne uklapa, iskreno,

Ne znam pozadinu slucaja ali ne verujem da je to uradio samo zbog otkaza,mislim sta god da je u pitanju nikako ga ne opravdava ali mislim da ima tu jos nekih stvari.

1 Like

Svako od nas ima neki okidac. Samo je pitanje hoce li okinuti i gde je granica.
Ima jedana zaniljiva studija gde su ustanovili da se otkazi daju iskljucivo petkom!
Razlog je bas ove prirode. Da se izbegne ovakva situacija. 95% ljudi se smiri za tih 2 dana vikenda dok i firma ne radi.
Ali eto, neko se ipak ne smiri.
Fora je sto nikada ne mozes znati ko je kakav. A vreme je lose, ljudi pritisnuti sa svih strana.
Mene iskreno cudi sto ovakvih situacija nema mnogo vise.

Procitao sam da je on dao otkaz nedelju dana pre ovoga?

Nazalost pravdaju ga zato sto saosecaju sa njim i potajno mu se dive jer bi i oni uradili isto to svojim sefovima-kolegama . Njihova percepcija o tom slucaju se zavrsava na samom naslovu novina. Nemaju oni pojma ko je tu koga i zasto.

Jako veliki broj radnika u Srbiji trpi zlostavljanje i mobing.Jos uvek nema efikasnog alata niti zastite za te radnike. Uvek se svodi na onu ako neces ili ti se ne svidja poljubi i ostavi. Radnicka prava su nam ispod minimuma. Vikanje i sikaniranje od strane gazde je normalna stvar u Srbiji. Nije ni cudo kad dodje do ovakvih ispada i situacija.

1 Like

Ulepsalo: Primili su me na posao :slight_smile:. Hvala @MikiMan na korisnim savetima sad smo kolege :smile:.

9 Likes

Saces da me kunes kada se budis za prvu smenu u 4.50 , da upadnes kod plavog mosta oko 5.45 :joy:.
Vala posle skoro vec 6 meseci me tesko lomi radno vreme. :rofl:

Hahahaha, ja jos moram da vidim sta i kako sto se toga tice. Ja sam u nekom timu gde je radno vreme od 7:30 pa moze biti problema sa tim njihovim busom jer ide ranije nemam pojma.

Svakako ces biti prvih nedelju dana od 8h , pa ce posle da vide sta ce sa tobom :joy:

Kupis skutera i preletis grad. Za njega pravila ne vaze :joy:

Bogme od mog stana je 30 km u jednom pravcu, toliko je i od Gospodina.
Idem kolima kada mi bas treba 1h duze san.

1 Like

Imam skuter ali tesko sa njim po auto putu 30 kilometara xD.

4 Likes

Ono sto je ok recimo krecem sada u 14.45 nazad, ja sam u jerkovicu u stanu u 15.25 najkasnije. Ljudi sa nbgd ne dodju toliko brzo.

1 Like