Šta vam je danas ulepšalo ili sjebalo dan? - Vol. 5 (Part 1)

Ima i jeftinijih 5.1 rešenja u soundbar izvedbi - Sony HT-RT3, samo što zvučnici nisu bežični. Piše 600W snage, ali nisu sigurno toliko, barem ja nemam takav utisak. Soundbar se poveže preko HDMI ARC-a na TV i ima se kompletna kontrola zvuka preko TV-a. Tako da svi uredjaji koji su povezani na TV imaju isti izlaz. Cena je oko 24-25.000 RSD u radnjama kod nas, a zvuk je veoma dobar i ispunjava sobu. Testirao sa PS4, tv programom, filmovima, muzikom i ostao jako prijatno iznenadjen kvalitetom zvuka.

Kako ide to povezivanje preko HDMI posto je meni TV preko D3 SBB uredjaja. Tako da ja kontrolisem zvuk preko nihovog daljinca.
https://www.jbl.com/bar-series/JBL+BAR+STUDIO.html?dwvar_JBL%20BAR%20STUDIO_color=Black-USA-Current
Ovaj sam gledao

Svaki soundbar ima HDMI audio ulaz i minimum još optički, mislim na ove novije generacije.
Ono što je potrebno je da TV ima na sebi HDMI ARC izlaz da bi se moglo ovo uraditi. Pogledaj specifikaciju TV-a i vidi da li ima HDMI ARC, ako ima rešen problem, samo se ubaci standardni HDMI kabal i u podešavanjima TV se postavi na tom izlazu da se koristi i povratni signal ARC. To je sve, laganica i gotovo za jedan minut.

Koga zanima neka baci pogled. Vrhunsko resenje

2 Likes

:grinning:: Juce kupio novu masinu, trebalo bi da je azdaja.

:grimacing:: Stize tek za tri nedelje.

Realno, treba mi. Poslednji put da sam kupio kompjuter je bio laptop pre 7 (!) godina, tacno kad se lukac rodio.

Mid-price varijanta Alienware Aurore R8 (i7, 32gb rama, 1080 nvidia, 256 giga ssd), plus monitor. Htedoh da uzmem 64 giga rama, al sam se zaprepastio kad sam otkrio da bi to kostalo dodatnih 500 dolara!

12 Likes

Hmmm egzotika za naše prostore.

Pa dobro, skromno :joy:

Cekaj, to je desktop? Hm, ok. Pa i nije neko ludilo. Verovatno placas duplo zbog brenda.

Da, nije ludilo al trebalo bi da je fina masina.

Placam otprilike koliko sam ocekivao – sa sve taksama malo preko 3000cad. Sigurno bi izaslo jeftinije da sam uzeo odvojeno komponente pa sklapao, al nisam vise za to sposoban (ako sam ikad bio).

Odličan izbor, ovako nešto i ja gledam da uzmem.
Kakve su ostale periferije, monitor, zvučnici, miš, tastatura?

Finansijski direktor firme, verovatno slučajno, rekao da je kompanija u zadnjih pet godina uložila 300K eura u neki HR program koji jedva radi. I to na 50tak zaposlenih. Ja pogledao okolo po prostoriji da vidim da li sam dobro čuo ili sam lud. Ne verujem da tolike pare odlaze a postoje opcija za daleko manje novaca nude nešto što zaista radi. Situacija je takva da niko od nadležnih neće da prizna da je software sranje, da se samo gube pare nego furaju priču da je sve ok, “samo što nije 100% funkcionalan”. To vam je ono kada mediokriteti dođu na funkciju i onda svoje neznanje maskiraju izgovorima i prividom da je sve ok.

Onda je neko zeznuo ugovor vredan 50K eur za koji se naš deo firme ubijao mesecima da ga dobije i sada je to otkazano.

Jako kretenski dan.

1 Like

Nekada sam mislio da su takve price samo za drzavne firme. Ali ne, tako je svuda. Sto veca privatna kompanija ima vise debila.
Moja teorija je jako prosta. Jednostavno na ovom svetu ima neuporedivo vise glupih ljudi i debila nego ljudi sa mozgom. Rezultat je ocekivan.

5 Likes

Sve relativno skromno.

Mis i tastatura neki bezicni Dell-ovi za pedesetak dolara. Monitor je 27 incha, al komparativno jeftin (Dell S2719H), za 270 dolara. Zvucnike zasad nisam uzeo, videcu sta cu. Il cu da stavljam slusalice, il cu da ukradem ove jeftine od 20 dolara s lidijine masine.

Prvenstveno planiram da mi bude radna masina – dakle za zbrush, oculus medium, max, maya, substance painter/designer, marvelous designer. Nikad ne reci nikad, al ne planiram da se igram.

Samo da stigne, i samo da radi kako treba.

1 Like

Dan mi je svaki sjeban jer nigde ne mogu da nadjem nekog ko prodaje XIM4 adapter u Srbiji…

Zasto ne uzmes XIM APEX? Ili vezbaj igranje na kontroleru ili batali i predji na pc. :joy:

A da ga naručiš iz kine? I to je mogućnost… Mada tih gluposti ima više vrsta i znam da su ovde neki ljudi prodavali… Ako se dobro sećam @Djordje1990 je nešto prodavao pre par godina…

Ajde ja da počnem sa celom ovom godinom…

Prvog januara hitno odnesem kerušu kod veterinara jer već nekoliko dana povraća, kaže veterinar virus neki hara, išli na infuziju i terapije, do prošle nedelje dam ukupno 18000 dinara na to… Prestanu terapije, kada u utorak vidim da je ona jako loše i da ne može da hoda više, odnesem je hitno, kada ono temperatura 35 (kod pasa je normalna do 39… Bukvalno se gasi, i svaki minut je sada gubljenje vremena… Stavi je veterinar na rendgen (tek posle svega jebeno) i skonta da je njoj crevo zbog nečega začepljeno i da je krenulo da se umotava samo u sebe… Hitna operacija, moram na posao… Zovem kroz par sati, kažu sve je ok, pojela je ceo jebeni orah… Rekoh aj guramo dalje… U sredu odem po nju, platim sve zajedno 26k, ali celu noć je cvilela, što zbog kragne koju mora da nosi, što valjda zbog bola… Odnesem je u četvrtak, kažu ostavi je ovde, da je posmatramo, na kraju skontaju da su bubrezi u lošem stanju, takođe jetra i slezina, i sada eto danas otišao da je vidim, ulepša mi dan što sam posle dužeg vremena video mahanje repom i što je prvi put jela sa pravim apetitom… Pomažu terapije i nadam se da ćemo se svemu ovome smejati uskoro…

Ne mogu da vam opišem koliko meni znači taj pas, jer već skoro 8 godina svaki dan i trenutak delim sa njim… U četvrtak idem na posao i plačem u kolima kao kiša, jer ako ona ne preživi ovo, ne znam kako ću ja…

Ulazim u kuću i hoću kao i uvek da viknem kevi gde mi je staford, ili gde je beba? Očekujem da ću čuti kako lupa repom o krevet ili laminat, ali nije tu sada…

No kaže veterinar da će biti sve okej… Malo je reći da sam finansijski iskasapljen… Trebalo bi da je pokupim danas, valjda je unormaljena temperatura, pa da nastavimo naš život, nadam se još dugo, dugo…

Srećna vam nova godina ljudi, nadam se da vam je počela mnogo bolje nego meno

24 Likes

Moj ratnik… Dali su da je malo prošetam, ali ne puštaju je još kući… Dobro je što ide na bolje, temperatura se sada stabilizovala

15 Likes

Veterinari su teski lopovi, bez trunke empatije.
Ako ti je za utehu, umro mi je vucijak star 9 godina, upravo zbog tog umotavanja creva. Bilo je kasno za bilo sta. Veterinar je pokusao, ali nije izdrzao.

Pored toga, jedan primer banalnosti i strucnosti veterinara. Imam maltezera koji je star vec 9 godina. Pre 4 godine, na moru ga je napala lutalica i iscasila mu je nogu iz kuka. Isli smo kod veterinara i pukli 100e. Ebes pare, samo da je on dobro… I bio je.
Posle godinu dana, iznosili smo stvati iz stana i keva mu je slucajno stala na sapicu i on je cimnuo nogu i izvalio je iz kuka… Brat i ja smo odmah ostavili sve i otisli do vneterinara… A tamo, haos…
Veterinar ga je uspavao, pa ga je slikao. Toliko je bio vest da je morao dva puta da slika, jer ne moze da shvati koja mu je noga iskocila. Dok mu je namestao nogu, pas je cudno disao, a on nas je onako pedagoski utesio kako to nije dobro i da je pitanje da li ce se probuditi?!
Kada se sve zavrsilo, covek nam je ladno rekao da ga drzimo u prenosnom boksu 20 dana?! Da ga samo izvucemo da vrsi nuzdu i odmah vratimo u boks. Kakav moron od coveka. Pas koji 6 godina nije nikada bio zatvoren, sada da bude u boksu 20 dana?! Naravno, pas to nije podneo i morao sam ga pustiti iz boksa. Veterinar je takodje rekao da mu se noga ne treba bandazirati, sto mi nismo poslusali i bandazirali smo mu. Nakon 15 dana, kada smo otisli na kontrolu, covek je rekao da je psu izvaljen i drugi kuk jer je cupkao samo na toj nozi i jer smo mu bandazirali povredjenu.
Ladno je izjavio da pas treba na operaciju oba kuka, da mu se odseku oba kuka i da mu noge vise na tetivama, te da oporavak traje pola godine. Operacija bi kostala 700e.
Ajde sto je smrad hteo da nas opljacka, vec je hteo da unisti psa i sjebe mu obe noge.
Keva kad je to sve cula, dosla je kuci sa njim u rukama i suzama na licu.
Hvala Bogu, pa to govno od coveka nismo poslusali, a pas se ubrzo privikao na hodanje bez bandazera i posle dva dana je vec sve normalno bilo.
Evo tri godine kasnije (da kucnem u drvo) sve je u redu sa nogama.

Medjutim, nista me ovo ne cudi. Doktori su mi sjebali prst na ruci za citav zivot, zasto ne bi i veterinari sjebali psa, a da malo zarade. Medicinski kadar na nasim prostorima je pre preocajan, cast izuzetcima…

Na kraju, drzim ti palceve da kuca bude ubrzo potpuno zdrava… I da mlati tim repom kao ringespil :slight_smile:

Veterinar, duvaj ga :grin:

Psi su zakon! :heart:

5 Likes

Ovi veterinari su stvarno veliki stručnjaci, mada je bilo par situacija u kojima su mi izvukli lovu, ali od sada ne ćutim i govorim im sve što mi smeta i što mi je čudno… Tako sam i primetio juče da je nateklina u predelu stomaka, i kada smo je stavili na ultrazvuk primetili uvećanje jetre i slezine,.i odmah joj je dao terapiju

1 Like