Šta vam je danas ulepšalo ili sjebalo dan? - Vol. 5 (Part 1)

Uvek ce biti jedna te ista prica, jedni se razocaraju, drugi se oduseve.

Imao sam Note 3, odlicno me sluzio, ali mu je displej puko, ne znam ni ja kako… :beers:
Drugar je imao 4 godine, S4, naravno posle 4 godine, vise to nije bio tako dobar telefon, ali sta je telefon izdrzao, to je haso. Citavu noc je proveo u bari, padao mu nema odakle nije padao, telefonu i displeju nista bilo nije.
Nakon toga je uzeo LG G5, telefon mu je ispadao bezbroj puta, displej citav. Evo dole slike i na sta lici telefon, od padova, a displej radi normalno. Ima ga vec dve godine, uzeo ga polovnog, malo ga vreme gazi, ali i dalje je telefon koji mu sasvim korektno sluzi.

Drugi drugar je uzeo Iphone 6S, paltio ga 600e cini mi se, mozda gresim. Pored toga, tri puta je morao da menja staklo za manje od godinu i po dana, ajde sto on, nego sto je i njegova devojka morala menjati displej. Coveku je puklo staklo, ne zna ni on kako, a nije bio :beer: :grin:

Verujem da su iskustva uvek razlicita. Kao sto nekom vrhunski odgovara Switch i nema kvalitetnije masine, dok druge razocarava u svakom smislu. Nekome PS4 radi ko avion, dok drugima kao Kuretu u Ranama :slight_smile:

1 Like

Gledao sam pre neki dan review S10, onog MKBHD momka – i sta reci, ovo je prvi android telefon koji je meni delovao impresivnije od ajfona.

Kako ce se ponasati kroz godinu-dve ostaje da se vidi, al ko nov telefon S10 zaista zasluzuje divljenje.

Mislim da je i Eplu jasno da zaostaju, sad je samo pitanje dal ce ovo da im bude dovoljan poriv da se malo sastave i promene filozofiju, ili ce nastaviti sporo da klize u zaborav.

Iskreno, koristio sam i android i ios(koga i trenutno koristim). I mogu da kazem da je iphone uvijek imao superijorniji osjecaj, kvaliteta izrade, sam osjecaj sistema itd. Ali njihova filozofija kojom se vode, kao i velicina j*benih ekrana( kome je palo na pamet da je 4,7 dovoljno?( naravno prepravljeno, ali kasno)) su veliki minus. Dosta ljudi se ne vraca ili ne zeli da proba android zbog toga sto im je ostao u sjecanju kao neki nepouzdani i ne dovrseni OS. Medjutim to se davno ispravilo( bar samsung jos od s6 je poceo da lici na pravi i pouzdani telefon, pogotovo s8 koji je vrh i dan danas). Takodje i updati su nesto na sta bi trebali da porade, jer 2 sistema za telefon od 700-900e je malo, npr, iphone 5s iz 2013 jos ima update redovno.

Počelo je :wink: Android ios svako ima svoj razlog zašto a samo nemojte furati kako android nema premijum uređaje priča prožvakana i na ovom forumu 100 puta

Za mene povratak na iOS na zalost verovatno i nije opcija jer ne podrzava Intesin Wave to pay. Jel i dalje moras sve zivo da sinhronizujes preko itunesa? Ne znam, mozda da imam neki macbook, da koristim tablet, sat… ceo taj ekosistem. Ali sam iphone, tesko.

Sto se tice izgleda, lep mi je i S10 i X, ne mogu da se opredelim. S10 ima zakrivljen ekran, pa bih mu zato mozda dao blagu prednost, ali oba imaju OLED ekran sto mi je najbitnije. S10 ima i najbolji ekran na svetu trenutno.

Ne moras? Barem ga ja pokrenuo nisam jos od ajfona 4… neka, fala im na onom konfuznom djubretu od softvera.

Od sestice naovamo, jednom kad ukucas account user i pass, telefon sam automatski skine poslednji backup point i sve namesti ko sto ti je bilo na prethodnom. A novi backup se sam redovno pravi, ja mislim svake noci ili kad god ti je telefon prikacen na struju – iskreno niti ne razmisljam o tome, jednostavno funkcionise.

Siguran sam da je tako i kod drugih telefona, samo ocu da kazem da slutim kako i sam apple misli da je itunes zastarelo parche izmeta koje treba zaobici.

1 Like

Evo ja kad sam uzeo 8 plus, stavim ga na sto, upalim, na stolu sestica isto. Krene inicijalni setup na osmici, trazi wifi, nakacim fon na mrezu, i umesto da nastavim setup iskoci mi pop-up “hej! Vidim da imas sesticu na istoj mrezi. Jel to tvoj telefon? Hoces da syncujes sa njega sve?”Hocu. Klik. Za 5 min prebaceno sve sa pola napisane poruke na viberu koju nisam zavrsio. Itunes nisam upalio jedno 4 godine. Doduse ja ne slusam na telefonu muziku. Kontam ako ne koristis neki stream servis nego bas hoces da prebacis muziku, i dalje moras da koristis itunes.

4 Likes

Da, mada niko vise ne koristi mp3, svi strimuju. Kad malo razmislim i video gledam preko netflixa danas (i hbo… eon… youtube, twitch) tako da nisam siguran ni za sta bi mi sluzio itunes uopste.

Moj post nije bio hvaljenje featura nego da itunes vise nije neophodan za sync

1 Like

Šta je iTunes? :joy:

Kada profa postavi ovakve slike sutra padne sneg u NS-u :joy:

A jesi smrad :joy:

Evo i par iz tvog komšiluka, od prošpe nedelje…

9 Likes

pa nisam ja išao zbog sebe, nego zbog preduzeća :joy:

3 Likes

Ove slike kao screenshotovi iz GTA5

2 Likes

Kad god je @jahalang0112 kacio ove slike sunca kod nas samo smaks sveta sto nije bio :slight_smile:

1 Like

Gledam ove slike pa uporedjujem s jezerima bljuzgavice, ledom i snegom do kolena ovde i place mi se.

1 Like

Evo jedna sa sela. Krenule kajsije :blush:

11 Likes

Al kad vam krenu 40+ temperature da bar mogu da kazem ‘haha, meni ovde lepo vetric pirka’ – kad ono medjutim, posle pola godine zime turns out da su u montrealu leta sparna i odurna.

Moram ovom prilikom da citiram Ramba Amadeusa

9 Likes

Halo MCC najavljen za PC, dolazi u toku ove godine i na Windows store, i na Steam. Uz to, Halo Reach ulazi u MCC paket i na Xbox-u, i na PC-u.

Jedva cekam!

When you first saw Halo, were you blinded by it’s majesty?

5 Likes