Tutorijal: Postupak instalacija FSD 3

Pošto vec duće vreme se srećemo sa problemom instalacije FSD3 na konzolama evo jednog kratkog tutorijala kako to izvesti…

Najlakše instalirati FSD je preko USB. Potrebno je uraditi sledeće:

[LIST=1]

  • Potrebno je kopirati FSD(MEGA) folder iz RAR fajla na root od USB-a( FAT 32 formatiran)

  • Ubaciti launch.ini MEGA na root od USB

  • Ubacite USB Flesh memoriju u XBOX360 upalite Konzolu i pustiti da se ucita RGH, kada se ucita automatski ce pokrenuti FSD 3 sa USB-a, zatim pokrenite freestyle manager iz utilities iz FSD-a ( tutorijal za Freestayle menager MEGA ) imate i na forumu

  • Sada je potrebno kopitati FSD folder na internu memoriju( HDD, intMEM, flashMEM…) iz rar fajla instalacije.rar uzeti odgovarajuci launch fajl obrisati(preimenovati) sve posle imena “launch MU jasper.ini”da se zove “launch.ini”

  • Na memoriji npr. HDD:\ imacete FSD folder I fajl launch.ini to znaci da je uspesno instalirano, uradite reset konzole I sacekajte da se ucita FSD, pre toga uklonite USB sa FSD-om
    [/LIST]

Sve alate koje tražite možete naći ovde: Directory index · styled with h5ai

Uživajte :slight_smile:

Dali je moguče da mi je riknuo rgh a xbox normalno radi jer nemogu podići fsd sa usb-a ?

Ne mogu podići fsd sa usb-a.Uspjelo mi je jedamput ali sam onda nešto u dashu zeznuo.Radila mi je konzola sa rgh normalno godinu dana.

Tesko da je riknuo za 2 godine nisam video ni jjedan rgh da je otisao, obicno korisnik obrise fsd i skine nesto sa konzole. Pokreni xexmenu sa cd-a instaliraj dashlauncher pa pokreni default.xex od fsd-a i ucice u FSD. Ako nesto detaljno treba javi se na mail [email protected] da pojasnim.

Za greške kriviti Tapatalk 2

uh,a dali se može xexmenu pokrenuti sa usb-a?Ja vjerojatno jesam izbrisal neke stvari pa mislim da bi mi možda bilo najbolje da sve na novo postavim ako je moguče.Imam klinca od 11 godina koji čeka sa puškom ako ne riješim.Hvala unaprijed

Ne mozes automacki sem da narezes na cd imas iso http://digiex.net/downloads/download-center-2-0/xbox-360-content/libxenon-homebrew-jtag-reset-glitch-content/11096-xexmenu-1-1-download-xex-menu-iso-live-xex-file-manager-xbox-360-a.html, druga varijanta je da formatiras usb na xbox pa sa nekim od programa kao xtaf da injectujes xexmenu za content/0000… I iz games biblioteke vidis xexmenu demo i da pokrenes, posle ides pa startujes fsd i prebacujes sta ti treba.

Sta si radio sa fsd-om i launch.ini ?

Za greške kriviti Tapatalk 2

Uspio sam podiči xex ,ušao u fsd iskopirao ini ali mi neče nači putanju.Kud da sad skopiram xex meni?Da može direktno podizat

CODE folder se kopira u CONTEN/000.0000

ovako:
-Pokrenes FSD iz FILE menagera kopiras ne aktivan FSD folder imas linkove u prvom postu.
-zatim launch.ini za odgovarajucu memoriju koju koristis odakle se FSD automacki ucitava p[rebacis na tu memoriju launch.ini da se zove
-FSD folder iz fajla na HDD, ili vec gde stavlja, launch.ini mora imati putanju za HDD (primer ako je interni HDD gde se instalira FSD )
-reset konzole

za XEX menu instalaciju na interni:

[TUT]Installing XeX Menu[N00B Friendly]

ja sam uzeo nov hard od 250gb i hakovao sam ga i konzola ga je ucitala,koju ja proceduru da ispratim da mi se napravi content folder i sve sacuvane fajlove da prebacim na interni hard disk sa flesa koji mi je koristio kao interni? nadam se da ste me razumeli a necu vas gnjaviti mnogo samo ako mozete da me uputite na tutorijal

U standardni dash u settings nadji menoriju, interni hdd formatiraj sa serijskim brojem. Kada to uradis iz istog dela preko Y pise ti tj koje dugme i kako kopiras sa usb ceo sadrzaj za xbox na interni hdd. Instaliraj FSD na hdd i ubaci launch.ini za hdd.
Nije potrebno hackovati HDD za RGH konzola ce ga sama particionisati to je potrebno samo za ne hakovane konzole tj bez RGH, mozes bilo koji 2.5" hdd u RGH konzoli da se koristi.

Za greške kriviti Tapatalk 2

ja sam vec hakovao hard preko vaseg tutorijala ovde tako da nema veze i uradio sam ovo sto si mi rekao ,prebacio mi je sve i napravio content folder,dalje cu valjda znati sam,puno hvala na pomoci

zanima me stavka broj 4,kako da zna koi je od ovh fajlova odgovrajuci?

Otvoris launch.ini u notepadu, i u njemu pise:

[Paths]
Default = HDD:\FSD\default.xex

Umesto to HDD stavis USB0 (ako ti pokrece sa fleske FSD). FSD folder na flesci mora da se zove FSD inace nece xbox da ga automatski pokrene.

Posto ja reba fsd da stavim na hard ond iz ove 4 te stavke trebam samo da uzmem HDD.ini I da ga preimnujem ove ostale fajlove jaser,corna I ima jos jedan njihne dira oni mi ne trebaju?

Ako ti je hdd gde stavljas fsd uzmi taj fajl i preimenuj u launch.ini, postupak je isti za drugi tip memorije. Druga varijanta je kao @alx sto ti je rekao ti fajlovi su vec ispravljani i napravljeni za odredjeni tip memorije odakle xbox ucitava fsd.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kako mi je najlakše da reinstaliram FSD?

Dakle već mi je instaliran i sve je funkcionalno sem toga što ne mogu da podesim game paths
pa bih da ga reinstaliram da sredim taj bug.

Je l’ mogu preko mreže samo da prevučem “sveže” FSD fajlove na HDD?

Danas sam uradio Update osnovnog Dashboarda na RGH konzoli i kada sam to zavrsio neradi mi FSD, moram ponovo da ga instaliram.
Ispratio sam postupak 1,2 i 3 ali sam zapeo kod cetvrog koraka pa bih bio zahvalan za dodatno pojasnjenje i pomoc.
Igrice su mi na eksternom HDD-u i tu sam odradio prva 3 koraka i kada sam prikljucio HDD pojavio mi se FSD i meni konzola radi otvara mi sve ali FSD povlaci sa eksternog HDD a ne sa konzole. Iskopirao sam FSD folder na samu kozolu i kopirao “neki” “launch.ini” na memoriju kozole ali nikako da pokrenem FSD odakle bi trebao da ide. Uz to nisam uspeo ni da odradim sta treba za Kinect, stalno mi pri ukljucivanju kaze valjda da treba da update-ujem Kinect ili sta vec.
Ako nekoga nemrzi neki mi pojasni sta da radim…unapred hvala…

ako ti je bese konzola samo sa internom memorijom, ostavi da ga dize sa tog harda, veruj mi bolje ti je skucace ti konzolu posle nekog vremena, jer zna da naraste i preko 4Gb u velicini vremenom, mislim na FSD

a sto se tice avatara ja ne znam sta vi radite sa time, ali provereno radi, mora da se skine odgovarajuci update, znaci ako si uradio na 16747 onda skidas fajlove za njega i radice

ako ne radi cim ubacis USB (a preimenovao si lepo i $$… da se ne ponavljam vise), otvori Xex Menu dok je USB ubacen, odmah ce da ti potrazi udpate

Uradio sam na 16756…OK ako ostavim da FSD povlaci sa HDD a daj mi neki link odakle da skinem update za avatar odnosno da mi proradi kinect.
Konzola je valjda Jasper sa nesto malo memorije da li 256 ili 512, vec sam zaboravio.

uradi na 16747 pise na kraju turtorijala jedno 20 postova svi su pitali isto, znaci tu si se za*****

Link imas na digiex forumu, kucaj na google MS UPDATE 16747 DIGIEX iskocice ti link, a imas i okacen u onoj temi za update

dakle ponovo prodji kroz JR ali radis na 16747, i da mozes u rikverc na njega da se ne zbunis

Posto J-Runner jos uvek neradi odnosno nemogu da odaberem “Dash 16747” ako neko moze neka mi okaci link gde bih mogao da skinem odgovarajuci “J-Runner” sa Dashom 16747 jer ja nisam uspeo da ga pronadjem.