Xbox 360 E kupljen u americi se se gasi zbog pregrevanja pretvarača napona

Pozdrav,

Kao prvo nov sam kako na forumu tako sa znanjem o konzolama s tim u vidu oprostite na ne znanju ili ne iskustvu :sweat_smile:

Dakle pre 7 godina sam kupio xbox 360 e u americi, kad sam se vratio receno mi je da trebam da kupim konvertor napona i to je i uradjeno medjutim u pitanju je “Simran deluxe step down converter” input 220/240 v
Output 110/120
Power 220 watts max

I sad ovo radi medjutim se konverter ugasi posle sat do sat ipo igre (predpostavljam zbog pregrejavanja), samim tim i konzola.

Moje pitanje je šta mi je činiti da sredim ovo? Ne bih kupovao novu konzolu ali bih eventualno kad ovo vec imam koristio, imate li savet neki sta radim sa ovim konverterom, ili da kupujem novi konverter/napajanje i gde?

Hvala puno unapred :blush:

Treba ti transformator prave snage 200W ne tranzistorski… znaci od prilike cena stepdown trnas. i napajanja je priblizna stim sto original eu napajanje ima od 20-30€ zavisno od ponude. Kupi original napajanje.

Bukvalno, pazi sa kojekakvim jeftinim transformatorima sa 220 na 110. Dovlacio sam ja kojesta iz US i gubljenje vremena.
Nema kvalitetnih koje smes da ostavis ukljucene u struju i ostavis da stoji 24/7 kao sto bi ti inace stajala konzola.
Ne zezaj se, da ne zapalis kucu zbog gluposti.
Nadji originalan 220v ili nikako.
Da ne bude spalio sam gajbu zbog 20e

E da hvala sto me podsesti da ima kopija kineskih, samo original trazi vidno se razlikuje.

1 Like

Uspeo sam na kupujem prodajem da nadjem napajnje za evropu, jel pored toga mora pretvarac napona?

Ne to je to. Taj je za 220v
Od xbox one s su poceli da prave univerzalno napajanje 110/220v za ceo svet. Kao svako laptop ili sony

Naravno da ne pise 200-240v, ukljuci i igraj

Hvala puno svi na odgovoru, kupio sam novo napajanje :blush:

Pozdrav. Jel pod napajanjem se podrazumeva ovaj kabl prosti sto ide iz konzole u zid?