XBOX One rezime - diskusija, info, slike, video - Vol. 2

Izašao je novi update:

http://support.xbox.com/en-US/xbox-one/console/system-update-operating-system

Iko probao?

1 Like

Instalirao juče i mogu da kažem da se odmah vidi da je sistem brži, malo treba navikavanja na promene koje su izvršili, ali se meni lično sviđa. Ne znam šta su uradili sa snap opcijom, to još treba da ispitam.

1 Like

Snap opcije vise nema zato je i sve dosta brze, ima samo dva overlaya za cortanu i achievement tracker.Sto se mene tice super je, jer dosta brze radi, a opcije koje i onako nisam koristio vise nema.

2 Likes

Baš me zanima hoće li popraviti više stutter u igrama. Presmješno je…

Al ima li neka window in window fora, za Skype pitam?

Na sta tacno mislis?

Za sada nema, e sad ima novi skype, za sada samo za insajdere, koji korisit i file explorer koji je sada instaliran na xboxu sa ovim updateom, pa mozes fajlove da razmenjujes.Mozda sa njim odrade i neki update koji ce vratiti pip.

1 Like

Integracija DVR-a, optimizacija općenito, je užasna. Hardverski je ne mogu pogurat, gurajući jak softver, 95% igara upravo pati iz tog razloga kroz stutter.

S inačica konzole je donekle riješila problem u većini igara, s 914mhz GPU klokom. Izgleda da i 50mhz ipak pravi neku razliku. DF je radio usporedbu u dosta igara.

Mene lično mnogo smara, razbija imerziju. Pogotovo kad vidim da Ps4 igre apsolutno nemaju sličnih problema. Optimizacija čini čuda.

Mislio sam da sa nizom rezolucijom u odnosu na PS4 postizu otprilike identicne performanse, prvi put cujem za taj stutter. Nista, ostaje nam uvek GTX 1070 + GSync monitor :slight_smile:

Salu na stranu Scorpio koji ce biti zver izlazi za malo vise od pola godine i nikoga nije briga da optimizuje igre za One. Konzolni igraci su manje zahtevni, da su hteli savrseno iskustvo podrazumeva se da bi odabrali PC (koji btw ima i svojih problema…)

Zato što si na Ps4 :smiley: Igram sada U4 i prosto me fascinira koji nivo detalja, impresivno do boga, i NEMA stutter-a! Ja ne mogu Diabla ko čovjek odigrat na XO da ne pauzira na sekundu svako malo…

Što se tiče Scorpia… Ili da optimizuju postojeće igre za njega ili ja uzimam Pro uz kombinaciju sa PC. Znači dotle je došlo… Mada se nadam da ću imati opravdan razlog za kupovinu Scorpia i samo njega :slight_smile:

Ja bih svakako isao na doplatu za Scorpio.

Da, nadam se istom. Primarna platforma mi je Xbox svakako :slight_smile:

Meni se svidja novi update… I primetio sam sada ovaj Beam… Ne znam koliko to dugo postoji, probao da streamujem jedan mec u fifi… Onako, jos i radi, zasecka ponekad, ali je ok :smiley:

Mozda cu probati malo da se pozabavim time u narednom vremenu, samo moram malo da pojacam broj igara :smiley:

Stutter u fifi? … Fifi?.. Nisi ti MS ništa riješio s ovim update-om :smiley:

Well, fuck it…

Vise je do moje internet konekcije… Jbg kada radi stream i online mec… A brzina mi je 10/1…

U mene je 100mbs, pa mi radi devar kad uključim DVR. Baš ću testirat, pa javim :slight_smile:

Jbg, zavidim ti :smiley:

Meni twitch nece ni da pokrene, tako da sam se iznenadio kada je pokrenuo ovo… Mozda pokusam da se oprobam pa da postanem partner sa njima… Videcu kako ce me sluziti konekcija…

Sinoć sam napravio update, testirao koji sat, mogu reći da nisam očekivao da ću biti odusevljen.

Ne samo da je sistem drastično brži što su oslobodili resurse izbacivši snap opciju, već se i stutter u pojedinim igrama drastično smanjio. Samo da bi vidili razliku, morate onemogućiti DVR u opcijama u potpunosti. Kako je tek na S konzoli ako je ovakvo poboljšanje na ovoj… Da, ja sam jedan od onih likova koji ima različite save-ove u različitim pozicijima u različitim igrama, samo radi testiranja kroz update-e… Khm… DF bi trebao uraditi komparaciju prije i poslije ove zakrpe, definitivno.

Šta MS radi sa softverom i optimizacijom me fascinira. Ako su ovo sposobni kroz update, onda je velika vjerovatnoća da će se priča o Scorpio-u ostvarit…

Ja generalno nisam bas fasciniran njihovim softverom. Dovoljno da cujem drljanje hard diska i vec me smori. Gde nestao prozor sa “alttabovanim” programom ili igrom? Sada se pojavi samo overlay opcija pritiskom na home. Taj multitasking detalj mi je bio ranije cool. Ne znam za brzinu odziva, verovatno treba neka stoperica ali deluje dosta snepi.

Prodavnicu naravno nisu dirali, ne daj boze da ga malo srede.

Dobro, HDD je hardver, ne znam kako te smori softvare onda :smiley:

Taj overlay je zaslužan za veću stabilnost sistema. Ubaci dodatni sloj za home opciju kao prije, veći multitask, veća vjerovatnoća za smrzavanje sistema. Što mi se češće znalo desiti.

Priprema za Scorpio. Prodavnicu se nadam da će srediti, pogotovo kupovinu BC igara…