Xbox Series S|X tema

Uzeh taj pa da napisem par utisaka.

Lepo se ponasa konzola sa njim. Transfer igara sa internog Series S SSD-a na eksterni HDD i obrnuto je jako brz s’ obzirom na kvalitet i performanse tog HDD (igra 90 GB za 10min).
Tako da i ako treba neka stara igra na SSD brzo se moze prebaciti. Isto tako i nove igre se mogu skladistiti na eksternom ako nista drugo, pa vratiti kada zelite da igrate. Bolje nego skidati opet. Bar meni.

Ucitavanje igara sa HDD je sporije nego sa internog SSD ali opet jako brzo u poredjenju sa mojom starom npr One S konzolom.

Takodje jako lepo radi quick resume na eksternom. Pokusao sam sa dve igre.

Generalno jako dobar ulog. Mislim da nema potrebe za SSD pogotovo sa trenutnim cenama.

3 Likes
2 Likes
2 Likes

A ja i dalje čekam the cave 2 :grin:

3 Likes

Kakav neverovatan fast travel ima Witcher 3 na series X, znaci ostao sam u cudu kada je odradio fast travel za manje od 2 sekunde. :grimacing:

1 Like

tek sad cemo stvarno imati fast travel, na ovoj generaciji.

a ne ono fast travel pa cekam 4 minuta loading

4 Likes

Baš to. Uz Witcher 3 sam ‘ladno mogao kaficu skuvati dok odem na drugi kraj mape :roll_eyes:

Da li postoji negde spisak igara koje imaju update za series X\S?

Edit: našao Optimised for Series X|S | Xbox

Inace konzola je neverovatno tiha. Tiša od ps5 i bukvalno nikada nisam imao tisu konzolu, a mislim i da je nemoguce napraviti tise od ovoga…

3 Likes

Ja nekad ako ne vidim power dugme na XS, moram da ustanem da vidim da li je upaljena.
Brutalno je tiha S.

3 Likes
1 Like

Battlefield 4 i 1 120 fps omg kakav dan za Battlefield :heart_eyes: :heart_eyes:

Za pojedine igre je FPS Boost po defaultu OFF. Mora posebno da se uskjluci. Evo i kako:

6 Likes

pa jel to krenulo od danas?

Jeste, upravo probao BF4 u 120 FPS. Iskoci onaj simbol za fps boost, i normalno, oseti se… :laughing:

6 Likes

Moj 4k TV nema podrsku za 120 Hz, a realno to ljudsko oko i ne moze da primeti

Nek stave oni i 200. Meni dovoljno da ne gubi 60fps-a :blush:

IMG_0042

2 Likes

Tacno tako. Meni je 60 top topova.

Ja probao B5 i kada udjem u compatibility options pise da auto hrd i fps boost nije dostupan za igru. O cemu se radi?

Evo sada gledam ovu tabelu. Konkretno B5, za SX pise 120 Hz a za Series S prazno.