Xbox Series S|X tema

Da, skroz normalno.

1 Like

Moj S ponekad duva i kad je ugašen…Verovatno je skidan neki update ili slično…

2 Likes

MS Revenue was $41.7 billion and increased 19% :crazy_face:

Xbox content and services revenue increased 40% (up 38% in constant currency)

Gaming revenue grew 50%

Xbox hardware revenue was up 232% :star_struck:

Microsoft is also home to Xbox hardware and games, and once again revenue has grown across gaming. This is the second quarter of sales of Microsoft’s Xbox Series X and Series S consoles, and hardware revenue has grown by a massive 232 percent thanks to these next-gen consoles.

https://twitter.com/tomwarren/status/1387163565744967681

Sve u svemu, odlični rezultati, posebno za gaming!

Možda ima čovek delić udela u toj firmi. Nemoj da si na kraj srca ! :joy:

Pa simple, ako im dobro ide to su dobre vesti za xbox, više kapitala, veće pouzdanje i vera Microsofta i gaming diviziju, što znači i buduća ulaganja u nove igre i kupovinu i formiranje novih studija.

Da je suprotno, ništa od toga ne bi bilo…

2 Likes

I kako to utiče finansijski na mene ili Profu ili bilo koga od vas ? Sigurno ne pozitivno :smiley: Pa i Sony gejming devizija non stop raste. Jel su nam zbog toga spustili cenu igara, pretplata, šta god ? Ne, nego samo povećavaju. Jel se mi bunimo ? Onako, što bi mi rekli Vranjanci “pškamo” i opet kupujemo. I opet su kompanija sa konzolom koja obara sve rekorde. Tako da ono, što se mene tiče, ravnodušan sam na sve njihove uspehe jer nemam nikakve materijalne koristi da bih aj to slavio :rofl:

Pa ne radi se o finansijskoj koristi. Ne radi se uopste o tome.

Kao što sam i napisao korist ćemo videti u obliku studia, igara i generalnom “kvalitetu života” konzole i gaminga.

Naravno nije ništa zagarantovano, svakako uspeh može eventualno odvesti u pravcu stagnacije kao što Sony radi trenutno, bez obzira na rast i uspeh. Ali treba misliti pozitivno. Pogotovo što je za xbox svaki ovakav uspeh bitan zbog znatno manjeg tržišnog udela.

3 Likes

Pih, Mexico mi i nije baš neka lokacija.
Ranije sam negde pročitao da je Japan moguć kao destinacija, što bih više voleo, čak i Brazil…

Što da ne i Srbija, pa na svakih 200 km mali servis i vulkanizer, bilo bi top ! :smiley:

2 Likes

Stavis pauzu u igri ako ostavis par sati, posle kad upalis nadjes auto na klocnama, na primer.

7 Likes

Forza Horizon 5 : Survival Edition

Pa utiče na moje finansije da će više igara dolazizi u Game Pass i da neću izdvajati novac za neke od tih igara. Što bolje Xbox zarađuje, više će biti ulaganonu igre i servise. Sve ovo što je @ph1beropt rekao.

To što Playstation raste a sve u vezi njega poskupljuje treba da pitaš nekog drugog lol. Kod MS je jasno da dobijamo dosta stvari za free a pri tome se stalno unapređuju i dodaju nove.

4 Likes

Ma sve je to u redu, samo mene na hajpuje ta prica da ja sad trebam da se nesto ekstra radujem zbog njih :sweat_smile: ja svakako dajem pa dajem, gore dole :sweat_smile:

Vidi mnogo znaci, samo bez jako Xbox nema ni jakog PS. Jedno vuce drugo.
Ako neko ima velik primat onda se opusti i nama je lose.
Kao intel koji 10god nije izbacio nov procesor nego kao neato popravljao stari.

Ako si u US, Kanadi ili EU, imaš Microsoft Rewards gde koristeći Bing i još neke servise par dana ili nekoliko sati dobiješ poene koje redeemuješ za Game Pass Ultimate. Nije doslovno free, ali ne plaćaš ništa iz svog džepa. Isto ako radiš Game Pass Quests dobijaš te poene.

Ja sam u poslednjih šest meseci od igara jedino kupio Immortals Fenyx Raising i nekoliko DLC a mesečno na GPU potrošim tri kafe iz Starbaksa.

Samo sam poredio koliko me košta GPU, a ne da ga dobijam ako pijem kafu lol.

Jeff Goldblum What GIF by The Late Late Show with James Corden

Ovaj Rewards je cool. Dok sam imao One, zezao sam se preko VPN-a i radio te kao Bing pretrage i one glupe kvizove. Plus Quests iz igara. Nakupio 5$, redimovao preko mobilnog iz Svedske uredno i ubacio na nalog :rofl: