Xbox Series S|X tema

Ta statistika generalno nije relevantna za next gen. Midgen je razlog zasto mnoge igre i sada izgledaju jako dobro i u mnogim next gen igrama necemo can ni videti toliko drastican skok u grafici. U prosloj generaciji nismo imali midgen i postojao je samo mali broj BC igara.

Polazeci od sebe, imam gomilu zapocetih igara u gamepassu. Forze nisam zavrsio, igram Streets of Rage, moze se desiti da me i nezavrseni RDR 2 “zakaci” kada budem apgrejdovao konzolu. Ne zelim da mi sve te igre izgledaju kao blurovani haos na 4K televizoru u novembru.

Siguran sam da ce mnogi koji su pikirali S kao sekundarnu konzolu posle ovoga dva puta razmisliti.

ERA je već 2 godine razočarana i ‘concern’ u vezi Xboxa. Ništa novo tako nešto tamo naći.

Sta ja znam, nailazio sam na dosta tema gde bas hvale gamepass, a ima i puno stavova kako je ovo sve ok i razumljivo s obzirom na cenu, cini mi se da su sve diskusije bas pristojne i balansirane.

Svacije oci su drugacije, al meni sve tako na ogromnom karantinskom tv-u 1080p sa oko 2m daljine igre izgledaju sasvim lepo. Kakav crni blurovani haos. Mislim, vidim instance gde bi 4k pravila razliku (tipa travke, zicane ograde, kablovi u daljini), al uopsteno ne osecam da gubim puno.

Mozda kad najzad budem imao konzolu koja uopste moze da potera 4k shvatim koliko gresim, nije iskljuceno.

Meni je osobno XSS privlačna opcija, kao i backwards compatibilty.

  1. nema nekih igara na launchu
  2. nemam 4K TV i ne bi ulazio u trosak dok ovaj radi
  3. posebno sam odvojio neke single player RPG-ove da pocnem/zavrsim na novoj generaciji kao kingdom come deliverence/metro exodus/ fallout 4 da ih odigram ko čovjek bez beskonacnih ucitavanja i pop-upa.

Jedino bi volio da ima disk, jer imam par igara na njemu, no sada se vec mogu nanovo nabaviti za nekih 30-tak eura. Grafika ove generacije mi je sasvim zadovoljavajuca, i sigurno cu odigrati poneki naslov budu li dobre akcije na store-u jer sam jos uvijek daleko prevelika skrtica da placam aktualne igre po punoj cijeni.

Dosta se hvali ta igra.
Je li bolja od “Sekiro”?

Ti kao da imas 15 godina pa se ljutis na sve, covjek je fino rekao da pises dezinformacije i nije nista pogrijesio. Stalno objavljujes neke ‘znj’ clanke ili clickbaitove sto se tice Sonyja od kojih 90% nije tacno i realno smara. Kazes proizvodnja PS5 700 dolara, bukvalno nigdje nije potvrdjeno pa neki dan isto objavljujes da ce cijena biti 700 dolara, daj molim te…

Uopce se ne ljutim i imam pravo da pisem, a nikad nisam tvrdio da je nesto 100% tocno ako nije oficijelno. Problem ima druga strana, bar pojedinci koji se kace na ono sto napisem.

Evo sada cu napisati da je trosak proizvodnje 2000$. I sta sada?

Mislim da je tu bila nenamerna greska oko australijskih i US dolara, sve je razjasnjeno. Diskutujemo o istim vestima o kojima pise ceo internet. Po mom misljenju ne treba niko nesto specijalno da se ustrucava ako zeli neku vest da podeli na forumu, ali je Alex u pravu da je korisno staviti link ka izvoru…

Cekaj, gdje ima zvanicna cijena kostanja za PS5 i novi Xbox? Kako netko moze tvrditi da ja lazem, a da je ta strana u pravu, ako vec nema oficijelno???

Budi samo malo realniji, a naljutiš se za tri odgovora na tvoj post ako drugi ne misle isto.Svi imaju pravo da pišu svašta, PS5 će koštati 126 dolara(jer nigde ne piše zvanično), mislim čemu više to…

Pa nije @Dario pisao taj clanak. Nasao vest decko i okačio. Mislim da ovaj forum nije primereno mesto za takve komentare…
Nije niko nikog opsovao ali nije tesko biti fin?!

1 Like

Posto ne mogu naci opciju za brisanje profila (cini mi se i da nema ta opcija jer sam bas detaljno pregledao), zamolio sam administratora da obrise, tako da nema vise problema sa mnom.

Pozdrav i svima sve najbolje.

Msm da je najbolje da robotnjik napravi 2 foruma. Jedan je ovaj XboxRepublika a drugi PlaystationRepublika. Mozda se smanje ovi beznacajni konflikti.

1 Like

Realno, vlast duradi nesto!

2 Likes

Šta se desilo tako strašno, ne kontam?

(Console) War, (console) war never changes! :grinning:

Nemojte brisati profile, malo ohladite glavu par dana, pa kada se vratite da diskutujemo zasto je Watch Dogs 2 igra generacije.

4 Likes

Forumi su postali takvi da bukvalno nema teme gde nama klanja. Frejmovi, rezolucije, cene konzola, da li je bolji PC ili konzole, itd…

Mislim da ovde kod nas jedino tema sta ko igra je tema gde nema klanja oko necega ali verovatno ce i tu uskoro poceti :rofl:

Takodje iskreno ne znam u kom momentu su frejmovi, rezolucije, cene i ostalo postalo bitnije od uzivanja u igranju. Ja eto ne volim u opste vise od 30 frejmova i u opste mi se ne dopada sto next gen na konzolama izgleda nece imati te opcije. Takodje mi je sve jedno da li je 1, 2 ili 4K bitno je da ne izgleda kao da je nesto iz 90ih.

Cene ko cene sto jeftinije to nama bolje i bas me briga koliko oni gube po konzoli. I ovako nece sigurno zbog toga propasti jer bacaju pare na razno razne druge ne toliko bitne stvari.

1 Like

Ja više i ne znam u kojoj temi pišem, svaka je ista i totalni off :joy:
A sećam se kada sam došao na forum, jedan dan pitam nešto na brzinu kad ono ban, jer kao nisam pročitao 100 postova unazad gde je već neko na to odgovorio :grin:

3 Likes