Xbox Series S|X tema

Seti se učitavanja u Tsushimi, 5 sec max, kako su ono uspeli u open world igri sa onakvom grafikom ja ne znam.Kako će PS5 da učitava ovu igru, za -5 sec :grinning:

Au kako ovde ima mnogo uvređenih, a najviše mi se sviđa što u temama o Xboxu ima najviše PS fanboya :rofl:
Kao da su plaćeni da mu brane čast… Ne ozbiljno, bukvalno se naježim kada vidim da se u temi o Xboxu u bilo kom kontekstu spomene PS, šta me bre bole kakav će biti PS, i koliko će koštati i da li će biti jači ili slabiji… Ja u teme o PS ni ne ulazim, jer me ne zanima… Tačnije danas sam ušao i izašao bukv…

Ljudi ovde osećaju potrebu da brane svoj izbor, i reklamiraju nešto, kao da su jebote plaćeni za to… A ono samo skontaš da si slepac koji ostavlja brdo para tom brendu, i onda se još trudiš da ih reklamiraš… Pa bole me uvo da to radim :grinning_face_with_smiling_eyes:

Drugo, svakako sam rekao zašto uzimam Xbox, jednostavno:cena, imam 2k monitor, 85% vremena igram fifu i nba… I naravno svevišnji gamepass… Ne može bolje jebeno…

Da sam svaki put dobio dinar jedan, kada sam pročitao kako Xbox nema ekskluzive… Pa sada bih bio poprilično bogat… Aman kao da ljudi nisu u stanju da skontaju da MS poprilično zabole za ekskluzive, i da je sam koncept MS konzole skroz drugačiji od Sony… MS je all in house uređaj, za mnogo namena, dok je Sony opredeljen baš za igre… I to je to…

Sony ie razbio sa prodajom konzola, ali je MS kompenzovao to pretplatama, i akumulirao baš dosta novca…

Nema priče da MS hoće da se ritne, bukvalno bi kupio ceo Sony, bacio dve atomske bombe na Japan (opet) i onda opet sagradio Sony… I da na kraju opet imaju love…

2 Likes

Udarili nas teraflopsi u glavu, vidiš da smo svi prolupali, samo seremo :grinning:
Ajde bre više taj “next” gen, izludesmo.

Btw u tvom postu si 4 puta spomenuo PS i 5 puta Sony, samo kažem :crazy_face:

1 Like

Jesam, jer sam aludirao na to da je iako su obe konzole, i to suparničke, poređenja njih dve pomalo besmislena… Jer koliko god da su iste, toliko su različite… Jednostavno i kompanije koje ih prave, i one same… Svako ima svoj pogled na svet, i pogled na gaming… No ne vredi ni pričati…

I ja ne kontam. Ima milijardu PS foruma gde god hoćeš i na kojem jeziku želiš.

Imam 40 godina života, za to vrijeme sam naučio tri stvari:

  1. kod nas šta god kupiš u životu, kuću ili kacu za kupus nebitno, uvijek će da se nađe neko da ti kaže “ne valja ti to ništa bajo moj, za te pare mogao si da kupiš bla, bla i još da ti ostane…”

  2. Kad odeš kod majstora ili on dođe kod tebe da ti nešto popravi, prvo pitanje je “ko ti je ovo radio?”

  3. Kakav god da je sastav i taktika fudbalske reprezentacije, svi znamo da je to moglo i trebalo bolje.

12 Likes

Ko ti je to rekao? Ne valja ti to nista, za to vreme si mogao vala da naucis i koja je konzola bolja. :smiley:

2 Likes

4 Likes

Nice! Sviđa mi se ovaj debeli font koji su počeli da koriste.

Podignute su i nove stranice za obe konzole:

2 Likes

Fino to sve izgleda (sajtovi).

Debeli font mi se manje svidja.

1 Like

Zanimljivo mi je da konstanto pricaju o 1440p a ne postoji tv te rezolucije lol. Jel im glupo i previse isfurano da kazu konzola za 1080p i to je to ? ili ocekuju da ce neko sa 4k tv-om ovo da kupi il da ce ljudi da pocnu da uzimaju 1440p monitore zbog jeftine konzole ?

Postoji. Vecina 4k TV a podrzava 1440p… bar sve koje sam imao do sada su podrzavali.

Pa da, ali je to PC rezolucija. Zbog nepoklapanja sa nativnom rezolucijom displeja i nedostatka rekonstrukcije usled ogranicenja outputa, 1080p ili 1440p izgledaju lose na 4K televizorima.

1440p je PC rezolucija. Moguce da gadjaju neku cudnu PC publiku sa monitorima, koja ima 144hz 1440p monitore, ali iz nekog razloga uz to nemaju bas i dovoljno jak PC da poteraju igre u toj rezoluciji, nego im je bolje da u tu svrhu nakace Xbox kao low-end resenje opet sposobno da gura igre u bas jakom framerate-u cak i za ultra kompetativni e-sport.

Definitivno imam dilemu, serija S ili serija X. Ako uzmem S ne mora novi tv sve manje vise radi isto, a opet serijom X rešavam buduću kupovinu tv za godinu, dve i onda dolazimo do Mandine dileme…

6 Likes

Kupim cokoladu dve kile, onu najvecu… sto kaze nas narod, userem se od slatko!

6 Likes

Znaš kako se kaže, nemam para da kupujem jeftine stvari.
Tako da ako imaš dovoljno da iskeširaš uzmi odmah i Tav i xsx jer kad tad će doći taj trošak ili želja za boljim, kako god.

1 Like

Nikako S na 4K TV…

Nemam 4k tv zato i razmišljam. Planiram u narednih 10 dana da uzmem drugu stolicu za ordinaciju, a tu ce otići minim 7K eura. Tako da mi nije žurba za novi TV, jer je i stari prilično dobar ali je 1080p. Zna me @ninja, teško pravim kompromis, a za lg c10 + serija X ode još 2K eura

6 Likes

120 hz or die… to i nvme ssd za mene jedini pravi Next Gen feature :slightly_smiling_face:

1 Like