Xbox Series S|X tema

Pa ne bih se bas slozio, bilo je raznih spekulacija, a razlika od 50$ nije mala stvar u fomiranju cijena. Recimo za S se pricalo da bi mogao biti 200$, a najvise se spominjala cijena 250$.

Sony jos nije izasao sa cijenama, tako da se jos ne vidi kompletna slika.

Sony se ove nedelje bavi PSVR-om. I sami su rekli da nema vesti o PS5 ovih dana.

@robotnjik je blizak Microsoftu pa zna :grinning:

Evo ga i Trailer za Series S…
Neko neko zove vodoinstalatere ovde curi na sve strane :grin:

1 Like

To je US release date bio, prvi PS1 se pojavio 3.12.1994. :smiley:

1 Like

Jel bilo ranije informacija da Series S ima SSD od 500 Gb?

Ja kolko se secam pisalo se da ima ssd od 1tb.

Mislim da se storage nije spominjao za S.

Sad kapiram da je ovo taman prilika da kupim series S da pređem Stalker i FH4 i da onda prodam.

To i piše

Zasto je pokopao nisam upucen?
Jer je napustio Microsoft?

Aha jeste, prethodnik Phila Spencer.
Slika govori 1000 reci :

Ova slika opisuje zasto se Forum Xbox Republika pretvorio u Playstation republika :grinning:

Salu na stranu, Xbox je trenutno na pravom putu, samo tog gospodina nikada necu izbaciti iz glave, ali da ne idemo offtopic previse…

1 Like

Lik izgleda kao prezenter venogela ili nesto slicno tome… xd

1 Like

Dobra je stvar ovaj series S. Za one koji nece jos uvek da prelaze na 4k savršena spravica. Ne znam samo da li je ova konzola generalno slabija ili jača od Xbox One X.

Nisam zapazio, koliko se secam nije pisalo amerika vec samo da se tada pojavio prvi PS, mada nebitno.

Pise ali ranije nisu spominjali koliki ce biti SSD, o tome se pisalo. :smiley:

2 Likes

S nema citac diskova i koliko sam vidio imat ce ssd od 500 GB, vodeci se logikom da ce isti broj igara stati na S i na X.

Jaca u svakom slucaju. Skroz druga arhitektura. Ako je verovati glasinama, jedino je po tflops malo slabija (4 u odnosu na 6), ali sve ostalo je bukvalno za generaciju ispred (NVME Ssd npr.)…
Ipak je One X dizajnirana za 4K 30 ili 60fps gaming.
Koliko vidim Series S je dizajniran u smeru 1080 / 1440p do 120fps gaming…

1 Like

Moj fokus je na X i PS5 sa citacem diskova. Vidjet cu sta cu od to dvoje kupiti.

dobro si zapazio, pročitao si pre negošto sam se ispravio :smile:

1 Like