Xbox Series X prvi utisci

Auh, 2 minuta ucitavanje za Destiny 2, komotno mogu sa prebacim na Netflix i krenem neku seriju.

Pa bilo bi glupo da nije. SSD vs HDD

Malo mi tuzno sto u nedostatku pravih next-gen igara gledamo loading vremena kao najveci vau momenat izlaska nove generacije konzola.

Nesto tu nije kako treba.

12 Likes

i to igre sadaŔnje generacije, a nisu baŔ ni neŔto impresivne brzine

3 Likes

Pogotovo witcher 3 na one i 4 vanila konzolama :joy::joy::joy:

Ne znam sta ste ocekivali ali je meni ovo potpuno ok. Igre nisu uopste optimizovane za nove konzole, zato je i vreme ucitavanja takvo kakvo jeste, a svakako viŔestruko bolje nego prethodna generacija.

1 Like

Nisam nesto odusevljen brzinama iako su dosta bolje od hdd-a normalno. Nisu ove igre ni za pc optimizovane pa ih recimo samsungov 860 evo od 1tb koji moze da se nadje za 130-140e ucitava brze. rdr 2 ide oko 30s a ac odyssey ispod 20s. NMS oko minut. Doduse zavisi i od ostalih specifikacija kompa al nisu ovi testovi radjeni na nekim nenormalnim masinama.

nije u svakoj igri baŔ viŔestruko bolje, negde jedva primetno

U proseku je 70-80% brze ucitavanje od last gen a.

Jos nismo kompetentni da pricamo, ali meni next-gen uopste ne ostavlja utisak kao next-genā€¦

Ne vidim tu neki napredak kao sa ranijih generacija na novije. Ipak mi se cini da ce ovo biti najslabiji bum u odnosu na prethodne konzole. Za sada me nista nesto ne odusevljava, pa cak ni te ā€œwowā€ brzine ucitavanja.

Voleo bih da gresim.

Midgen je dosta uticao da nema tog wow momenta, ali mozda je ipak casa polupuna, i napredak sto mozemo igrati makar brze-ucitavajuce verzije tolikih starih igara. Upotrebljivost novih konzola je odjednom neuporedivo veca nego kod ranijih promena generacija, backlogovi su nam svima optereceni, ima tu svacega sto mozemo igrati sada u boljem fps-u ili sa grafickim unapredjenjima. Ta vremena ucitavanja koje gledamo zamenjuju jedno veliko nista koje smo imali promenom sa last na current gen. Mozda to niste bas tako doziveli jer je vec bilo dosta igara u momentu kada ste uzeli PS4/XO, ali se dobro secam prvih meseci kada si samo mogao da igras Fifu i par nekih sitnica kao sto je Resogun, uz slabo ocenjene prave next gen igre kao sto su Shadowfall i Knackā€¦

2 Likes

Neko ovde spomenu da su za to krivci mid-gen konzole. PS Pro i One X. I slazem se.

Edit: i evo padawan isto napisao :smiley:

3 Likes

Jesu sigurno, sada bi vec i 4K rezolucija bila veliki napredakā€¦ i HDR.

Mene zanima kako će da izgleda kada ja upalim Forzu Horizon 4 na XSS. Brzina učitavanja me apsolutno nikada nije zanimala jer svakako čvakam telefon za to vreme i ne obraćam pažnju toliko. Mene zanima da li ću ja da vidim onu low-end verziju grafike kao sa Xbox one S-a ili ću da vidim bolju grafiku sa visokim nivoom detalja i boljim framerate-om. A ova njihova očitavanja nek okače gde god, apsolutno sam ravnoduÅ”an sa tim glupostima. Ako meni očita igru sa 40 sec na 15 i igra opet izgleda kao da sam je jedva poterao na low, onda džaba sve ovoā€¦

izgledaće sigurno lepÅ”e, pa već na one x i 4k tvu izgleda brutalno

1 Like

Mislim da ovo nije bas najbolje razmisljanjeā€¦ da ne kazem nesto grublje.

Mozda ne mora covek biti impresioniran prikazanim, ali reci meh ovo nije napredak je vise nego smesno.

Series S koristi isti build kao na One S, eventualno za pojedine igre bolji fps i mozda filtriranje tekstura.

Jeste napredak, ali ne u smeru koji mene zanima. Kao Å”to je Noodle gore pomenuo, nisam baÅ” za oduÅ”evljavanje čistim vremenom učitavanja i qick resume opcijom koju svakako neću ni koristiti.

Oni su pomenuli kako će XSS da pokreće verzije običnog slim modela Xbox One-a, pa iz tog aspekta mene zanima da li će to i izgledati lepÅ”e i raditi u većem framerate-u jer je ta vezrija FH na primer - najloÅ”ija Å”to je i logično. Jer mi se ne daje novac za ā€œnext genā€ da bih Å”topovao vreme loading screenu samo, malo je besmisleno.

Verovatno nije onda next gen za tebe, bar ne u prvih godinu dve.
Pogotovo, sto i Padawan rece, evtl. ces dobiti FPS boost, kao sto se vidi u videu DF-a, ali graficki ne, jer pokrece bukvalno One S igre.

Ni ja ne merim stopericom ucitavanje, ali se radujem ako za 20 minuta mogu da odigram 4 partije u odnosu na jednu. Pogotovo kakvo nenormalno vreme ucitavanja imaju Battlefield I PUBG mape npr.

1 Like

Nisam sigura sta se tacno ocekuje od series S ali evo poredjenje, FH 4 ce izgledati bas kao u performance modu za X, dakle ista verzija igre sa One S ali u 60fps + malo bolje filtriranje tekstura.

Tamo gde nije bilo HDR-a, igra ce ga forsirati (verovatno ne treba bas ocekivati rezultat kao source koji je masterovan za 10bit HDR), brza ucitavanjaā€¦ i to je to.

Ako developeri pokazu malo volje, Spencer tvrdi da je uz malo linija koda moguce otkljucati fps u svim igrama, bez disharmonicnih frejmova (npr background animacije ostanu 30fps), ali ce S build u 900p ostati na zalost te rezolucije, dakle isto ce izgledati kao na starim S verzijama, samo ce eventualno raditi u visem fps-u. Ako to stvarno zazivi, dobijate performance mode kao na X konzolama maltene za ceo backlog, cak i za one igre koje nisu imale performance mode na X-u i totalno paradoksalno, moze se desiti da 60fps mode nece biti moguc na series X, a hoce na S, za mnoge stare naslove.

1 Like