Zamena firmware na Ruter-u

Posto moj ruter model Tp-Link Archer c20 v.1 ac750 ne podrzava QoS ( quality of services ) potreban mi je za odrzavanje stabilne konekcije na PC…zeleo bih ubaciti OpenWRT image na ruteru … e sada ima li ko iskustva sa
menjajem i ubacivanjem drugog imaga na rutere?

Ja sam ubacivao open wrt u neki tplink mislim da preko recovery firmware ima postupak,davno je bilo pa neznam tačno sve korake

Muka ziva, a sansa da brickujes ruter je jako velika.

https://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/archer-c20i

2 Likes

Da be… zato pitam… Ako neko ima iskustva… Samo zbog modela ograničen sam na korišćenje TFTP servera za ubacivanje imaga… E to me malo brine… Ima veoma malo informacija sto se tice mog modela router a…I moj model je samo c20…

I sta se tacno dobije ubacivanjem OpenWRT? Posto imam jedan TP Link viska pa bih pokusao da uradim ovo.

Ako nemaš iskustva sa linux-om onda će ti teško biti da sve podesiš uglavnom to je linux za rutere i imam ogroman broj podešavanja i prilagođavanja svojim potrebama

Ubacivao sam ja openwrt na vise uredjaja samo mi jedan napravio problem ali bila je greska openwrt jer im software imao gresku za switch sa hardware NAT… ispravljeno sa recovery, komplikovano ali izvodljivo. Sada mi taj ruter ima novu verziju openwrt :slight_smile:

Probaj sa dd-wrt Supported Devices - DD-WRT Wiki. Ako ga ima na spisku onda cepaj imaju sve obelezeno lepo :-).

Sto se tice openWRT onaj GUI ima je ocajno dizajniran fali jos tweakovanja.
Ako na netu se niko nije zalio za openwrt za taj ruter onda si bezbedan.
TP-LINK ima neki wan bug u fabrickom software i zna da zabode net pa moras da resetujes ruter.

1 Like

Za dd-wrt nema ga na spisku podržanih uređaja… Tu sam od prilike prvo proverio…ipak sam odustao od ubacivanja drugog firmware… Preveliki je rizik…
Nego naišo sam na ovaj model… Edge router X… Kao ima extra postavke za Gaming…

Kosta oko 60e možda ovo nabavim…

1 Like

Ja imam neki fritz.box 7270 i preko wlana igram na xone i nema problema

Ok čim nemaš problema super… I ja 95% vremena nemam nikakvih problema ali eto zna da kad mi je najpotrebnije pukne veza… Ili neko gleda YouTube i slično… Gledam opciju da odaberem da moj PC ima prioritet… Posle njega svi drugi… Za sada moj router to ne možda da mi omogući…

EXiaomi wifi router 3 uzmes, sibnes padawan koji si sam kompajlirao i smerca ko ludo, i ovako sa fabrickim koji je openwrt sve radi savrseno a ovako ubacis milion gluposti :-).

Da se vratim na ovo tvoje, cela mustra je da na PC podignes TFTP server stavis taj fajl u share folder i manuelno odredis IP povezes ih LANom. Imas windows verzije bez instalacije tako da nije neki problem TFTP server. Kada se palis ruter drzis 10sekundi wps dugme i on ako si sve podesio kao sto imas u njihovom povuce fajl sa tftp servera a na PC vidis da je preponao konekciju…
Radio sma ovo zato ti i kazem da nije strasno ;-).

Ne radi preko GUI napravices haos, sigurno nesto nije uredu…

1 Like

Ok zahvaljujem se na savetu…