zamena hard diska na xbox360

Pozdrav svima, potrebna mi je pomoc.
Na konzoli imam hard disk od svega 20gb i hteo bi da ga zamenim sa vecim. Nabavio sam hard disk od 120gb i hteo bi njega da stavim jer na ovaj jedva dve igre da mogu instalirati.
Formatirao sam hard disk u FAT32 ali ga konzole ne prepoznaje. Jel treba jos nesto mozda da se uradi?
Samo da napomenem da nemam RGH cip, nego instaliram igru pa pokrecem preko cd-a.

Na internetu sad nesto gledam i tu pise da mogu samo WD hard diskovi, medjutim ja u to ne mogu da poverujem jer je u mojoj konzoli Fujitsu hard disk. Ovaj sto sam nabavio je Seagate.

Izvinjam se ako sam duplirao temu, trazio sam preko pretrage i nisam nasao nista slicno, a mozda sam pogresno trazio.

Moras da ga formatiras iz stock microsoft dashborda.

Sistem, hdd, format, i onda uneses serijski broj sa poledjine konzole.

Hvala na odgovoru, pokusacu sutra to da uradim pa cu javiti sta je bilo.

Sad sam upravo probao ali ga konzola ne prepoznaje.
Usput sam probao da hard disk spojim preko usb-a, preko hdd rack-a i tako ga prepoznaje. Formatirao sam ga preko hdd rack-a i kada ga spojim direktno na konzolu, konzola ga ne prepoznaje.

Nema veze, bitno je da preko hdd rack-a radi, nadam se da se i na eksterni hard disk koji je spojen preko usb-a mogu instalirati igrice pa cu koristiti stalno taj hdd rack kad se igram na konzoli. Pretpostavljam da ce instalacija ici malo sporuje jer nije hard disk direktno povezan na konzolu ali nema veze, bitno da radi.

Mozes i tako. Zeznuo si negde u formatiranju pa se sada baguje i xbox. Ali ako prolazi tako onda oke :grinning:

Mozda je bila greska sto sam hard disk formatirao preko hdd rack-a, a ne direktno preko racunara.

Sutra cu se malo igrati sa tim pa cu pokusati preko racunara, ako ne bude htelo onda neka ide preko externog hard diska.

Takodje cu pokusati i preko nekog programa za formatiranje.

Ovo sve sto sam nasao na internetu, svi rade samo WD hard diskove preko nekog HDD Hacka. Nema nigde objasnjenje za ostale modele hard diskova, a iskreno neverujem da konzola prima samo WD hard diskove.

Ako konzola nema RGH moras da mu hakujes firmware harddrive da radi na konzoli kao original, na RGH mozes da ga formatiras na konzoli i radice normalo.

To sam nasao na internetu, da mora da se hakuje ali ima uputstvo samo za WD hard diskove, za ostale hard diskove nema. Cak nema ni za sve WD hard diskove nego samo odredjene.
Ako si nekad to radio, zamolio bi te da mi objasnis kako se hakuje hard disk i pomocu kojih programa.

To sam i ja bio isto nasao ali to je samo za WD hard diskove.
Nazalost nemam WD hard diskova.

Danas sam probao instalirati igru na eksterni hard disk, nije to toliko sporo, lepo radi. Samo je problem sto konzola ne detektuje igrice sa eksternog hard diska, nema je tamo kada odem u my games.

Poslednji dashboard( i neki pre) ima mogucnost do 2TB eksternog harddiska koji koristi kao interni, totalno cak i strukturu direktorijuma pravi kao na internom.