2016 Sony E3 konferencija

Sony je malo izvuko stvar na ovogodisnjem E3 sajmu ; )

Evo ovako da remiziramo :

MS konferencija :

Nista , jedino je dobra nova konzola i eventualno onaj ReCore mi se cini kao potencijalno zanimljiv, ali jednostavno X1 nije prikazao gotovo nista sto bi me nateralo da kupim njihovu konzolu.

Ubisoft konferencija :

Takodje bledo, nekako kad nema Assassin’s Creeda cini se nekako bezlicno, ali Watch Dogs 2 se cini dobro , Ghost Recon takodje se cini Ok , Step se cini onako interesantno ali kao kratkotrajna zabava koja brzo dosadi , mogli su da daju makar neki “teaser” za novi Assassin’s Creed . ali sve u svemu bledunjavo nekako, imao je Ubi daleko bolje konferencije, Star Trek VR , sve vezano za Star Trek volim, ali VR nit me zanima nit imam pare da si ga priustim, mnogo bi me vise obradovala jedna “klasicna” Star Trek igra , smestena u Star Trek univerzum, neka akciona avantura sa RPG elementima, For Honor ne izgleda lose , ali deluje mi nekako prazno, bez neke preterano smislene radnje i price.

Sony konferencija :

Ocekivano najbolja, mada nije ni ona bas toliko dobra kako je mogla da bude, kao prvo ocekivao sam najavu te famozne PS4K iliti Neo konzole , ili makar neki “price drop” za standardan PS4 , no nista od toga.

God of War 4 zaista prijatno iznenadjenje, nisam ocekivao bas odmah gejmplej , ali dobro, mada mogli su pored toga da prikazu i neki cinematic trajler , malo da vidimo i atmosferu u igri, neke druge lokacije…itd.

Detroit : Become Human : meh , mislim nije los trajler , ali je bio daleko bolji prosle godine , ipak sam ocekivao nesto konkretnije, neki gejmplej, malo vise detalja vezanih za pricu, likove, lokacije…itd.

Novi Gran Turismo Sport nisu ni pomenuli

Ona nova igra od Kojime, Death Standing , gtovo da nista nismo videli , a i ko zna kad ce to izaci.

Spiderman ne izgleda lose , mozda prijatno iznenadi , ali ja se ne secam da je nekad neka Spiderman igra bas ono oduvala.

Days Gone , ah koliko vidim opet neke karakondzule , neki zombiji…bas smorise sa tim vise.

Ali sve u svemu Sony je bio sasvim Ok.

Takodje da me pominjem da osim onog trajlera nismo nista videli vezano za Mass Effect Andromedu, ocekivao sam jos koji trajler, pa neki gejmplej kao i gomilu informacija, neki intervju, ocekivao sam da ce novi Mass Effect biti “zvezda” ovogodisnjeg sajma, kad ono nista.

Generalno sve u svemu ne mogu da kazem da sam nesto odusevljen , cak mislim da je ovo jedan od slabijih E3 koje sam imao prilike da propratim.

Ono sto je jedino ostavilo utisak na mene ove godine to je ono sto je bilo prikazano i pre samog sajma, znaci novi trajler za Mass Effect Andromedu kao i Mafia 3 kojom nisam bio odusevljen na pocetku ali koja mi se cini sve bolje kako vreme odmice i ajde da kazemo i u manjoj meri i Watch Dogs 2 kao i gejmplej za BF1.
Ovo sa samog sajma jedino sam mogao jos da pogledam trajler za God of War i to je to.

@S1R1US cik se odluci :joy:

1 Like

Kada malo bolje razmislimo to je i logicno. Nema smisla da nista zvanicno najavljuju jer su nove konzole izgleda ipak dalje nego sto smo mislili. Nisu ludi da tako rano obelodane karakteristike koje bi konkurencija mogla da unapredi i da ugroze prodaju PS4. Bice mnogo vise na sledecem E3-ju, ok sam s tim sto je fokus na bio na PS4 u kome ima jos “zivota”. Nije ni MS bogznasta najavio, osim promotivnog videa u kome pricaju o tome kako je Scorpio najbolja stvar u istoriji konzola.

A ja odlucio umesto gledanja konferencije da dovrsim Uncharted 4. MS me smorio, mislio sam da ce slicno iskustvo biti i sa Sonijem. Sad mi malkice zao.

Pogledaj si konferenciju nije kasno, imas na youtube-u…

Jasno, sve cu izgustirati natenane. Al ima neceg u riltajmu…

1 Like

[quote=“n00dle, post:27, topic:11007, full:true”]
Al ima neceg u riltajmu…
[/quote]Slazem se.

Ili jos bolje, pogledaj je sledece godine i taman ce da te drzi hype do 2018-te kad izadje sve to. :grin:

PS: Salim se naravno, sportski pozdrav. :wink:

2 Likes

Stefi i predator in a nutshell: ja tebi vojvodo, ti meni serdaru.

2 Likes

Kakva pobjeda, konacno da ukapiraju kako se rade konferencije. Pice traileri jedan za drugim, nema price, nema smaranja, samo traileri. Tako se to radi, a ne izadje neki lik i davi sa pricom 15 min i na kraju nista pametno i ne kaze. Bas su ovo kvalitetno odradili.

God of War oduvao u svakom smislu, odusevio sam se. Uopste nisam bio nesto nahajpovan kad sam cuo da ce ga vjerovatno najaviti jer sam ocekivao igru u stilu prethodnih djelova, ali ovo sto su prikazali… totalno novi god of war. Prezadovoljan sam.

Horizon odlican, podsjeca malo na Witchera, kao da pokusavaju da iskopiraju neke elemente, sto i nije lose. Crash Bandicoot je tu, kao sto sam i najavio prije konferencije :smiley:

Days Gone mi se posebno svidio. Da, ceste su igre sa zombijima, ali rijetke su one koje tu tematiku obrade ozbiljno, sa depresivnom atmosferom. Ne zelim komicne, neozbiljne zombi igre poput Dead Risinga i slicno (navodim kao primjer, mada vecina su takve), zelim nesto poput TLoU, da nije sve u tome da ides sa bejzbol palicom i mlatis zombije, vec da je fokus na uzasima apokalipse i zapravo izbjegavanju istih.
Gledao sam gameplay i taman se zapitam da li je u pitanju neka apokalipsa, da li ima zobmija, o cemu se radi, i odjednom lika jure horde zombija, bukvalno ih je bilo vise od hiljadu odjednom. I trce brzo sto je najbitnije, nista gore nego kad naprave film ili igru sa zombijima a jedva se krecu (tipa TWD). Ovo me podsjetilo malo i na World War Z, sto je dobra stvar.

Sve u svemu odlicna konferencija, vec nakon God of Wara sam ostao bez teksta, tako da je sve nakon toga samo jos vise popravljalo utisak.
Crash Bandicoot je tu, to je najbitnije :smiley:

Pa generalno ja i dalje mislim da ce to zapravo biti “obican” PS4 samo sa podrskom za gledanje filmova i slika u 4k rezoluciji gde ce i VR nesto bolje , dok oni koji nemaju 4K televizore ni VR tesko da ce osetiti neku razliku.

To je vise marketinski trik, takodje tako malo pokusavaju da poguraju i prodaju 4k televizora ciji je Sony maltene glavni proizvodjac.

Takodje mozda su i videli da ipak eventualno nova konzola izaziva negativne reakcije kod vecine igraca (narocito onih koji vec imaju PS4) , pa su ipak mozda malo resili da uspore sa tim .

Inace svakako im je pametan potez sto su ipak resili malo vise da se posvete igrama a ne hardveru , jer prakticno jos uvek nema dovoljno kvalitetnih igara koje bi uopste opravdale i kupovinu standardnog PS4 a ne jos i nove konzole , maltene jos uvek se mogu na prste jedne ruke izbrojati kvalitetne igre koje su vredne posedovanja “current gen” konzole.

Nijednu iskreno!
Posto rade mid-gen upgrade ja to kupovati necu bilo da je xbox ili playstation u pitanju, tako da je moja karijera zavrsena sto se tice konzola.
A da zezam se malo oko Xbox-a i vas pojedine lozim (doduse preterao sam malo :smiley: ) , ali znm da volite to :stuck_out_tongue:

Sad kad sam odgledao malo sta sam juce propustio, Horizon Zero Dawn i novi God of War odskacu kvalitetom od svega ostalog. Ona slatka muka kad jedva cekas da nesto izadje.

Moj licni ‘Best of E3’ zasad ide njima.

Veoma me je zaintrigirao i trejler za Prey, al to je bio samo cg tako da se ne racuna.

Komentar koji je sumirao moje mišljenje:

Can you use it as a sex toy?

:smiley:

AHAHA
WIN :smiley: !!!

Jednu stvar sam primijetio nakon konferencije. Jeste vidjeli koliki je uticaj TLoU imao na igre kone su prikazane? Kratos koji razvija vezu sa sinom je scena koja nije uobicajena za God of War, a jako podsjeca na Joela i Ellie. Zatim Days Gone, kad su pustili trailer na trenutak sam pomislio da je u pitanju TLoU 2. Dakle jasno se vidi da je TLoU postavio neke standarde i da sluzi kao benchmark ostalim developerima, sto je veoma dobra stvar. Trebalo bi da vodi ka tome da dobijemo manje besmislenog open worlda i vise kvalitetne price, sto fali industriji u poslednje vrijeme.

Super, ništa bez vibracije :smiley:

Baš htedoh negde da pomenem. Ne toliko da kopiraju tlou, koliko da igre sve više počinju da sliče jedna drugoj.

Lagana evolucija ka jednom jedinom ur-dizajnu. Svi putevi vode u Rim.

A specifično God of War ima snažan tlou vajb, definitivno.

Ovaj e3 je definitivno jedan od najgorih ikada sto se mene tice.