2016 Sony E3 konferencija

Zasto?

Predstavljeno je gro novih i dobrih igara, predstavljena nova konzola, sta ces vise ? :smiley:

I opet, iako ima igara koje nemaju tačan datum izlaska, ima MNOGO više igara od XO, uz to, Sony nije prikazao svu svoju japansku podršku, koja je ENORMNA, i od kojih dosta imaju datume, pogotovu u početku sledeće godine. Mislio sam da napravim spisak igara koje izlaze u narednih šest meseci kad se završi E3, ali nema šanse.

Nego, čoveče, ala Sony rastura ovaj E3 i nakon konferencije. Svaki dan imaju po 20-ak intervjua sa ljudima oko igara sa dosta interesantnih stvari.

Zato sto na prste jedne ruke mogu da nabrojim naslove koji su mi se svideli

Ovih dana bas igram Banjoo-Kazooie ponovo, a tek malopre sam video trailer za Yooka-Laylee, slucajno naleteo. I ne mogu da verujem koliko dobro izgleda ta igra. Uz Ratchet and Clank, ono sto me najvise interesuje na playstation 4.

Nije mi jasno kako niko od vas nije spomenuo Yooka-Laylee, za mene uz Zeldu pobednik E3. Ne racunam Gears4 i FH3 jer smo svi znali da dolaze.

Fantasticno izgleda, nedostaje mi vise ovakvih igara.

1 Like

Takodje, bas me udarila nostalgija kad sam video, i na svu “muku” igran po ko zna koji put Banjoo-Kazooie. Nedostaju mi takve igre, crash, spyro, banjoo, mario…

1 Like

MS da je isao istom putem, mogao je isto dosta naslova da pokaze kojima je datum izlaska 2017-2020… god of war izgleda odlicno, ali verovatno ce da izadje krajem 2017 ili pocetkom 2018 godine… Zamisli EA da je izasao prosle godine i pokazao bf1 trailer i onda da cuti godinu-dve… Lepo jeste ali beskorisno… Ja vise volim najave kao sto je za skyrim remasterizaciju, izadju, pokazu kako izgleda i kazu kada izlazi…

Ali čekaj, ko gleda E3 da bi video igre koje će igrati u toku ove godine? Ko da je ljudima ovo prvi E3. Nije to poenta E3.

Što se tiče toga da je MS prikazao igre koje izlaze u 2016 i početkom 2017, ok, to je kul, ali, šta posle? Ti navodiš to što su prikazali igre koje izlaze u narednih dve godine kao lošu stvar, ali mene interesuje šta to mogu da očekujem od MS u naredne dve godine?

Sony i te kako ima igara koje izlaze u 2016 i početkom 2017, ali zašto bi im posvetili toliko pažnje kad mogu da najave novi God Of War, koji će verovatno izaći u narednih dve godine, i napalio ljude da pričaju o igri i konzoli, što je sam MS radio sa Halo redovno? E3 služi za hajpovanje i Sony je to izgleda naučio, dok je MS to zaboravio. BTW, za koje igre prikazane na ovom E3 misliš da neće izaći u naredne dve godine, a kamoli u 2020? Osim Kojimine igre?

Takođe, uzmi u obzir i to da je E3 nije samo ono što je prikazano na konferencijama. Ako uporediš broj trejlera za PS4 sa E3 sa brojem trejlera za XO, vidiš da treba više da se brineš za MS.

Da je Sony hteo da prikaže sve te igre, imao bi materijala za još jednu konferenciju od 90 minuta napunjenu igrama koje izlaze u toku 2016 i početkom 2017.

2 Likes

Da govorimo o 360 i 3 generaciji mozda bih se slozio sa tobom(MOZDA)… Ali, posto smo na generaciji 1-4 onda od toga…
Prvo, da li ce god of war 2017-2018-te da radi na ps4 ili ce samo na neo? Drugo, mislim da jedina igra koja iz godine u godinu bez i kakvih informacija ili minimalnih dobija sve vise na popularnosti je mass effect andromeda i to zato sto imamo knjige, stripove koji objasnjavaju univerzum i pricu… Posle unity, destiny, bf4…
Ljudi su izgubili interesovanje u to o cemu ti pricas, a pogotovo u marketing i cekanje narednih 5 godina i 50 odlaganja da nesto igraju… Sada igra za kojom svi lude je BF1 i to je postognuto za mesec dana, a mogli su pre dve godine da pokazu onaj trailer i da cute, ali bi se ljudi brzo ohladili od igre, jer im je dosadilo da cekaju… God of war izgleda odlicno, ali za 6. meseci pola ljudi ce da zaboravi na njega jer izlazi za 2 godine, a jos ako tome dodas da je sony sve svoje igre odlozio po bar minimum 5. puta… Ne znam da li si kupio ps4, ali nije vise nije ovo vreme ps3 x360, mnogooooo su ljudi popizdeli na nedovrsene igre, bagovite, los fps i gomile obecanja koja su ostala bas to, samo obecanja…

1 Like

Ja nisam odgledao Sonyjevu prezentaciju jer nisam stigao ali kako pisete zakazuje igre za buducnost 12/24meseci vremenom zaborave ljidi i izgube volju za takvom igrom… stoji. Ni jedna kompanija nije ono sto je bila i svet igraca se ne vrti kao nekada tako da moze vama da se svidja i jedna i druga prezentacija al nije to to, mozda smo malo vise omatoreli a ciljna kategorija deca i tinejdzeri :wink:

Generacija 1-4? O čemu ti to?

Prvo, da, radiće igra i na običnom PS4, mnogo buke dižete oko Neo.
Drugo, jesi li ti to ozbiljan? Samo Mass Effect? U kom univerzumu? :smiley: U ovom? Igra dobija na popularnosti zbog knjiga i stripova? Ko da je Mass Effect jedini serijal koji ima to. Jel treba da ti nabrajam šta sve od igara ima knjige i stripove?

Ti ozbiljno upoređuješ igru koja izlazi svake druge godine sa igrom poput GOW? OZBILJNO? I šta, ne mogu ljudi da očekuju više od jedne igre odjednom? Za 6 meseci će ljudi zaboraviti GOW? Možda ljudi na XO koji su zagriženi poput tebe, ali ostali sigurno neće.

Za odlaganja, ako i dalje kukaš o odlaganjima, koji su postali gotovo svakodnevica danas, onda nešto nije u redu sa tobom. O ne, odložena je igra, šta da se radi, nema nijedna jedina druga igra da se igra… Wait… A MS nije nikad ništa odložio? Gde je Crackdown? Šta je sa Phantom Dust? To ništa? A ljudi će zaboraviti na God Of War? :smiley:

Bugovi, loš fps i sva ostala sranja nisu nastala tek sad, tu su oduvek i biće zauvek. Ako nije bug koji ti briše sve saveove ili da igra radi u 5 fps kao da gledaš slideshow, ne bi trebalo to toliko da utiče na tebe i tvoje uživanje u igri. A kladim se da nisi igrao nijednu od onih pravih loših igara, kako na ovoj, tako i na prošloj generaciji. O ne, igra nije 60fps… Meh.

Mnogo ti potcenjuješ Hype i koliko uticaja ima na ljude. Koliko ljudi se uzbudi da igra jebeni TLG nakon toliko godina? Dve ili tri godine naspram toliko godina nije ništa. A da ne spominjem FFXV, Kingdom Hearts 3 i slične igre.

@M007P Ljudi zaborave na igre nakon godinu-dve? Braaate mili, šta nije u redu sa vama? Nemate više tog gaming uzbuđenja ili? Da li ste došli do toga da vam nijedna igra nije uzbudljiva? Da su najavili Halo 6 za sledeću godinu, vi bi zaboravili na njega?

E3 sluzi za jacanje brenda. Jedan veliki sajam sa gomilom obecanja od kojih se pola nece ni ostvariti. Pre E3 cure trejleri i najave, posle E3 isto tako. Manifestacija je marginalizovana jer zivimo u svetu realtime informacija koje se smenjuju ogromnom brzinom i kojima nas neprestano feeduju gaming mediji. Scorpio najava nije imala impact jer smo sve vec znali o tome kao i o S verziji. MS izmedju ostalog radi i taj posao veoma lose. Jedan od razloga efektnosti Sony konferencije je sto niko nije znao za GoW promenu perspektive i nove IPs Days Gone i Death Stranded. E3 mora da bude mesto gde saznajemo nove stvari a potpuno je irelevantno da li cemo ih docekati za godinu ili dve. Ohladice se ljudi ali ce uvek koristiti referencu tog E3 prikaza, kupovace konzole zbog toga, ostace urezano u kolektivnom secanju. E3 ima najveci impact za vesti jer ima najveci spotlight na svetu.

Ni halo5 nisam igrao :slight_smile: tek cu tako da nista od tog :slight_smile: halo 6 druga dimnzija :stuck_out_tongue_winking_eye:

Wow, gaming bez ikakvog hypea… Ne mogu to zamislim :slight_smile:

Manite se corava posla ljudi, ako vas interesuju igre na PS4 uzmite PS4, ako ne, uzmite PC(f*ck you shitbox) :stuck_out_tongue:

Salu na stranu, da skrenem s ove teme koja ne vodi nicemu. Tek posle ovog e3, ja sam poceo da se interesujem za ps4. A kad cu ga uzeti? Pa verovatno za 2 godine kad izadju te igre, a i cena kad bude 200e :slight_smile:

Ono sto me za sada interesuje na ps4:
1: Yooka-Laylee
2. Crash Bandicoot remaster
3. TLoU Remaster
4. Uncharted kolekcija
5. U4
6. Days Gone
7. God of War 4
8. Ratchet and Clank
9. The Order 1886
10. Detroit: Become Human
I verovatno bih naleteo na jos nesto kad bi pretrazivao kolekciju igara na ps4.

Ono sto me je najvise iznenadilo na ovom E3 je God of War 4, ne lici mi na prethodne delove, koji me nisu uopste privlacili, a ovaj… 10 minuta sam blenuo u ekran dok sam gledao gameplay trailer.

Days Gone je delovao super, mada sam se pri kraju zapitao da li ce ikada pobeci od svih onih zombija, ne vidim kako ce se izvuci. Sve u svemu igra deluje sjajno.

Detroit: Become Human isto veoma interesantno deluje, iako mi prica nije najjasnija, ali nadam se da cu ga odigrati kad-tad.

Yooka-Laylee Igra koju sam preskocio dok sam gledao teme na forumu ovde, misleci da je to neka igra o kojoj ce dimon pisati romane, neka japanstina. Srecom, iskoci mi na YT klip u preporuceno, pogledam i vilica mi ispadne… Najbolja igra uz Zeldu, Forzu Horizon 3 i Gearse 4 po meni. Obecavam, nikad vise necu imati predrasude o igri na osnovu naziva :slight_smile: Ko zna koliko sam ih do sad preskocio zbog toga. Pobednik E3!

Inace ni meni se ne svidja to sto prikazuju igre koje ce izaci tek za godinu, dve uz jos odlaganja, ali sta je tu je, svako ima svoju strategiju.

Malo mi je cudna izjava Andrew House kako mu nije jasno, iznenadjen je sto je MS najavio scorpio godinu dana ranije, a oni rade to sa igrama stalno pa ga ne vidim tu da se cudi.

Sve u svemu, bravo Sony, konacno se skupljaju razlozi da uzmem ps4 u buducnosti, ne zurim, jer pola igara nije izaslo, ima vremena. Ono sto bih ja voleo u buducnosti je da sony napravi i neku AAA MP ekskluzivu(tipa Halo, GoW).

1 Like

Baš mi nije jasno kako nisi znao šta je Yooka-Laylee, da je u osnovi Banjo Kazooie nastavak. Gotovo isti ljudi rade na igri, na isti način je imenovano po instrumentima :slight_smile: Bukvalno je igra kao pravljena za tebe :smiley:

Ne postuje dimon samo o japanstinama :slight_smile: Dobro, oko 80% jesu, ali je to zato što niko drugi to neće :smiley: Ostalih 19% su indie igre, dok je 1% AAA :slight_smile:

Njegova izjava je malo i podbadanje MS jer su imali iste izjave za Sony kad je uradio Reveal PS4 i prikazao samo kontroler. Ali, igre i konzole ne mogu baš da se uporede, zar ne?

Ozbiljniji odgovor: Nije mu jasno zašto su sad najavili scorpio kad su najavili Xbox S bukvalno sat vremena ranije. Mogli su Scorpio da najave na gamescomu, na GDC ili negde drugde, a ne godinu dana ranije i gotovo unište taj Xbox S.

R&D za Xbox sigurno nije bio mali, a onda ga pokopaš sa najavom jače konzole koja neće izaći za godinu dana. Ako si šratio komentare uživo, bilo je ljudi koji su govorili da će odmah uraditi preorder XOS, a nakon najaveScorpio su rekli: fuck it, nisam kupio do sad, sačekaću godinu dana i kupiti jaču konzolu.

Ovo je primer igre koja nema još ni sastavljen studio iza sebe kako treba, Kojima još nije izabrao engine na kom će raditi (ispravite me ako grešim), nema release date (2019 u najboljem slučaju) a pustio je cool trejler.

2 Likes

Xbox One S i Scorpio su namenjeni za različite usere i džepove. X1S treba da zameni Xbox One i postane jeftinija opcija (ili zamena) a Scorpio premium opcija. Neki će čekati Scorpio a neki će sada uzeti S, kao što bi svakako kupili Xbox One. Trenutno je Xbox One S najprodavaniji na Amazonu npr iako je Scorpio iza ugla. Hoću da kažem da te dve opcije nisu konkurentne i ciljaju drugačiju masu.

Da, ali nisu svi svesni toga i ne gledaju na to na taj način. Svejedno su mogli naknadno da najave S, recimo na gamescomu, ako nisu hteli da čekaju da najave Scorpio iz nekog razloga.