Bloodborne

Gde se nalazi taj item za korišćenje runa?
Imam ih par, a ne mogu da ih koristim.
Motam se po onom groblju gde je veštica, lvl 45.

Ako se dobro secam alat za rune nalazis tek nakon sto ubijes Witch bosa, pa se spustis niz stepenice u malu sobicu u kojoj sedi mrtav covek sa alatom za rune koji mozes da pokupis.

Upravo tako.

Nego, ti si vec na kraju?!? :smiley:

U svetlu toga da ozbiljni igraci uveliko igraju NG++++ i Dungeone mislim da moje stizanje pred poslednjeg bosa nije narocito spektularno. Treba ga ipak pobediti sto nije bas macji kasalj.

Siguran sam da ima dosta razlicitih nacina da se Bloodborne igra i dozivi, ali kao sto si mogao da procitas, ja sam vecin deo igre proveo ponavljajuci besomucno iste deonice kako bih dovoljno ojacao da primljena dva vezana udarca ne budu instant death. Postoji nekoliko deonica u igri koje su posebno pogodne za grind blood echoa. Ako ti je neki deo tezak, imas obicno dva puta: git gud ili grajnd. Ja preferiram drugu opciju, umesto da memorisem sve animacije protivnika u frejm. Sa vecim levelom sve ti je lakse, a to je za neke jedini nacin da dozive, i najbitnije prezive, pakao koji predstavljaju Souls igre.

Kazu da je za prvi prelazak prakticno najbitnije ulagati sve poene u hp i snagu ili vestinu u zavisnosti od toga kako se skaliraju statistike za tvoje oruzje.

Imaj u vidu da je ova trojka na vrhu teme u pollu mojih ruku delo i da BB po mom skromnom misljenju uz svu zaraznost pati od nekih boljki a to su pre svih uzasna kriva ucenja i loading times koji ce odbiti sa pravom mnoge igrace. Mislim da svi prihvatamo mucenje posle 100h neke igre ali na samom pocetku igre… From je prevario konvencije i u Souls igrama nudi igracu sok terapiju from the very start. Kada se u celu pricu umesa gameska sujeta i inat, te sjajan gotski ambijent koji se uvuce pod kozu i na momente zadivljuje somnabulnim predelima i dizajnom protivnika, dobija se jedan primamljivi mix.

Jel to 23.4 izlazi patch kad sam dobio obaveštenje u igri da serveri neće raditi taj dan?
Ja ću ovo igrati svakako na NG+.
U ovih 20h pola se zezam u coop, zanimljiviji mi je tako grind.

Ja sam ceo prvi prelazak igrao offline. Zamisljam da bi coop verovatno bio dosta laksi. Inace, pao je i poslednji bos. Iz nekog sestog sedmog pokusaja… Istrosio sam sigurno 200 blood viala. Morao da stavim rune koje daju bonus viale pa sam u okrsaj isao sa 26. I jos nisam dobio pravi ending koj dobijate tek ako nadjete sve umbilical cords i tada imate priliku da na kraju posle Germana porazite pravog zadnjeg bosa. Ali neka, dosta mi je, jos mi ubrzano kuca srce dok traju creditsi. Uh…

A posle creditsa, ni ne pita hoces jos nego odma pocinje NG+, bas su kvarni.

Bravo! Razbio si igru, u poslednjih nekoliko dana si grabio ogromnim koracima.

Ja evo nabasao na onog Preporodjenog u unseen villageu, kad nisam odmah ugasio igru. Naravno smozdio me, nista nije pitao. Onda me smozdio i drugi put, al ovaj put sam barem nasao kako da se popnem do onih djeva. Onda me zamalo smozdio i treci put, ali ovaj put sam bio pametniji pa sam se povremeno i sklanjao od njegovih raznih napada. Bilo je… strasno.

Onda dospem u onaj Lecture Building. Pa odlucim, aj ustvari prvo da vidim kud me vodi tonsil stone – pustim da me amigdala zgrabi, ucitava se lokacija, kad ono – opet Lecture Building! Bio je to mali letdown. A na tom faksu otvorim jedna vrata, kad ono gomila studentarije se prolila napolje, lele… nije ni cudo da im je profesor umro. Primecujem da ovi na donjem spratu slabije udaraju i manje dusha daju - ocigledno je da smo tu mogli mnogo ranije da dodjemo. Na gornjem spratu je stvar daleko ozbiljnija.

Nisam ni tu daleko stigao, jer odlucim da odem u Upper Cathedral. Mnogo lepo izgleda prilaz preko onog maglovitog mosta, ali bre plashi me ta zgradurina. Tu nista dobro necu zateci…

EDIT: je li padawane, jes’ nasao i ti onaj teleport u unseen villageu? Moracu da se vratim tu i vidim sta sam propustio. One kreature sa gomilom lobanja po sebi sam ugledao iz daljine i odmah nope-ovao u suprotnom pravcu.

Patim se u Gornjoj Katedrali mnogo –

Prvo su me urnisali oni sisavci, krv mi isisashe zajedno sa insightom. To dok sam otkljucao sve prechice poludeo sam. A oni vukodlaci sa plavim ochima udaraju ko maljevima. Trebalo bi kao da ispustaju chunkove, ja sam u jedno 10 tura farmovanja samo jedan chunk dobio. Jedan! A na tamo nekom forumu lik kaze da dobije po chunk na 2-3 ture. Strasno.

Sto se bosseva tiche, onaj glavonja u polju kupusa, kako li se zvase vec, stvarno je bio sharena laza. Ali ovaj pravi boss, Ebrietas, me urnishe. Dvaput sam je doveo na milimetar od smrti, oba puta me razvali nekim laserima koje bas tad po prvi put upotrebi. Znaci sekunde su bile u pitanju. Jednom od ta dva puta sam je spustio toliko nisko, da se nije ni videla zuta boja health bara, samo ona bela linijica. I svejedno me ubi. AaaaaAAaaAAAaaAAAaaAAaaa!!!1!

Toliko od mene vecheras.

Auh, sada mi je drago sto se nisam zakacio sa njom! Nemoj grindati chunkove, sledece zone imace vise. Blood Stone nisam na kraju ni pokupio.

Ja sam se isto tako osecao protiv poslednjeg bosa. Bilo je nekoliko epskih okrsaja koji su se zavsili neslavno. Jos ima neki line “you must accept your own death”, koji te dodatno iznervira.

U DS2 dobijes achievement/trofej za prvu smrt. Kontas, cool… Hell no! Nakon desetina sati stotine i stotine pogibija :smiley:

…koji sam ja dobio za 30 sekundi…

hahahaha Ti i 99% populacije, myself included :smiley:

Ali ona provalija na pocetku gdje je kao neki tutorial za skakanje- ko kaze da nije makar 5 puta propao tu, taj laze. Mislio sam da sam jedini noob koji je uspio da propadne tu ali kasnije koji god gameplay da sam gledao, ljudi su propadali :smiley:

Imas u opcijama da promjenis komandu za skok, da umjesto pritiskanja L3 + O/B bude trcanje + O/B, kao u ostalim Souls igrama. Zaprepastih se kad sam to saznao, prije 2 sedmice! :smiley: (i jedanput sam poginuo na tom mjestu, samo, jedanput :stuck_out_tongue: hahaha)

Za one koji zele da igraju NG+ - da se n ezeznu kao ja. Prvo i osnovno, morate nadograditi oruzje na +10 jer su neprijatelji dosta jaci. Ako to ne uradite pri prvom prelasku, tj ne nadjete Blood rock, dobicete sansu tek pred kraj drugog prelaska sto stvari cini dosta tezim. Evo i celog spiska: stvair koje ne treba zaboraviti:

[h=2]Preparing for NG+[/h]

Mislim da me nece Bloodborne skoro videti jednom kad (ako?) ga predjem… :smiley:

Pa posle prvog prelaska tek počinje zabava, PvP. :slight_smile:

Ebrietas mi je krv popila. Po prvi put sam morao da idem da farmujem viale. Sve zajedno oko petnaest pokusaja, od kojih se pola zavrsavalo jednim njenim udarcem, a druga polovina onim glupim laserima. Na kraju vecheri, kad sam vec bio spreman da odustanem od nje potpuno, odlucim bukvalno da jos samo jednom probam – i dobijem je, prokletinju! Najzad sam u poslednjem trenutku procitao da ce opet da ispali one lasere pa sam se dao u trk. I to je bilo to, vratio sam se uz njen bok i dokrajchio je.

Srce mi je toliko brzo kucalo da je to sigurno nezdravo. Next stop, Nightmare Frontier!

Uh to zvuci bas gadno. Na vise mesta sam video da je jedan od najtezoh bosova. Viale se ne isplati da farmujes. Bolje ih kupuj. Farmovanje ce ti biti lagano kad se docepas druge nightmare frontier faze.

Ma da, odradio sam dve turice kroz shumu, sta dobio od viala dobio, ostatak sam kupio. Da sam samo skupljao, morao bih deset tura da odradim. Nadam se da je tacno da je Ebrietas jedan od najgorih bossova, jer to znaci da sam uspesno pregurao najgore. Ali bogami, jedva. Bio sam prakticno vec odustao kad sam krenuo u poslednji pokusaj.

I dalje me jede sto sam je doveo na milimetar od smrti prvi put kad smo se borili, bukvalno su me dve sekunde delile od pobede. Jedan zamah machem. A sve posle toga bila propast.