Bloodborne

Promuvah se sinoc kroz Nightmare Frontier. Bas zanimljiva lokacija, mada dosta konfuzan layout. Sretoh svoju prvu pjevalicu, sklonim se a frenzy raste li raste. Divota. U neke coskove onih otrovnih barustina nisam ni zalazio. Na kraju sam imao izbor dal da predjem preko mosta ili da se penjem uzbrdo. Na svu srecu odabrah uzbrdo, ispade shortcut maltene do pocetka zone. Odlicno! To znaci da me Amygdala ceka preko mosta…

Jos jedan bos koga sam preskocio. Nemoj da zaboravis da pokupis bloodstone - ako ne znas kako, pogledaj neki youtube snimak.

Nisam ni znao da amigdala moze da se preskoci. Pazicu da nadjem taj Blood Rock, al koliko citam to je jos malo dalje.

Razmisljam ima li smisla ici u Cainhurst Castle. Odgledao sam kako jedan lik to igra, ima tu neka kraljica i neke plot-related zavrzlame. Ista stvar i kod Eibretas, iza nje je bio neki altar koji sam mogao da ‘inspectujem’, ali zasad nista vise od toga. Ko zna sta tu jos moze da se uradi. Gledacu dalje, veoma zanimljive klipove pravi taj lik, enb. Njegov je guide koji sad treba da izadje, tako da zna sta radi.

Cak nisam pametan ni dal da pronadjem ona tri parcheta creva pa da dobijem ‘pravi’ kraj. Kao i sa prethodnim souls igrama, u jednom trenutku osetis kao da patnji nema kraja. Igranje igara je obicno eskapizam i power fantazija koja te odmori od pravog zivota. Souls igre su konstantan teror i tenzija.

EDIT: Cek, jel ona dva izlaza u Lecture Buildingu zapravo vode na dva razlicita mesta?! Znaci zato je Amygdala opcioni boss, jos se ja pitam…

Au Nightmare of Mensis je prilicno grozna lokacija. Dok sam se izborio sa sauronovim okom ispred zamka, divovima, dzinovskim paukovima, imao sam 60k dusha, i onda me neki glupi lovac ubije. Morao sam sve opet. Opet me ubije. I tako jos triput. Na kraju sam, nije me sramota da priznam, protrchao kroz celu dugacku deonicu, prosao pored njega, strchao niz stepenice i otkljucao shortcut. Onda sam se vratio, prisao mu s ledja i razvalio ga.

Ta cela prva deonica se ne isplati mucenja, a od druge (middle) si na konju, teraj do 100 lvl-a. Utvare sa samurajskim macevima i vatrom su prilicno brze i gadne, a i prasad kad se razgoropade ali uci ces u rutinu brzo.

Stigoh do Srednje lampe. Utvara sa samurajskim machem me je unistila prvi put kad sam se pokacio - ali barem sam imao pameti da je odvucem od druga. Iduci put joj nisam dozvolio da pocne s napadom i proslo je mnogo bolje. Posle prve deonice koja je bila muchna i dugachka, odjednom se prechice otvorile na sve strane.

Na Mikolasha sam naisao potpuno neocekivano, smrzo sam se kad je krenuo cut-scene. Medjutim stvarno ispade da je covek smesno lak. Mada zamalo je pred kraj pokrenuo svoj aoe napad, na svu srecu te sam ga udario taman kad je krenulo da pljusti neku magiju. Kazu da mu je to jedini ubitacan napad, tu sam imao malo srece. Ali ono tumaranje po lavirintu, uh.

Pogledao sam yt klip kako da nadjem Blood Rock – receno, ucinjeno! Kako su ljudi pronasli onaj put ja stvarno ne znam. No, eto mene sa +10 Ludvigom. Nije da primecujem neku razliku, ali mora da je dobro.

Pa, da. Jedan brzi prolaz do Nurse bos-lampe u toj regiji donece ti oko 50-60k dusa, a “samuraji” su odlicna vezba za poslednjeg bosa, Ghermana. Ne zaboravi da montiras i runu za bonus blood echoe ako krenes u ozbiljniji grind. Ostalo ti je jos vrlo malo do kraja…

Ne znam dal mi je drago ili zao kad sam procitao ovu recenicu… :smiley: Daleko je Witcher, a ostale igre ce mi, makar neko vreme, delovati neozbiljno.

Kreni NG+ :slight_smile: Sigurno ce biti hrpa novih stvari i detaljnijih pojasnjenja…

Hah ovde bi verovatno dobro dosla jos jedba nope mema. I meni bi nekako zao, jos se nije ohladilo secivo od bitke sa poslednjom bosom a vec sam opet kupio duse na ng+. Cak sam ubio i Clerick Beasta bez mnogo muke. Ali me je odvratilo sto nemam Bloodstone i sto su pocetni mobovi dosta jaci. Steta sto nisu napravili neki fazon kao sa Diablom, neke bounty misije… Nedostaje mi neki sastojak za onaj drugi, pravi chalice dungeone, ko ce to juriti…

E, a sto ne uze na kraju Blood Rock? Jednom kad odgledas kako do njega doci, treba ti svega 2 minuta.

Inace juce sam imao vremena samo da upalim igru, tek toliko da vidim kako izgleda patch – loading ekrani sad imaju neke informacije, nisu vise samo crno-na-belo naziv igre. Sto mi, iskreno, nedostaje. Vise je pristajalo igri nego da mi tu prica neke price o itemima.

Sto se duzine ucitavanja tice, mislim da je mozda nesto brze, al nisam jos siguran. Heh, al eto, docekah patch pre kraja igre, i to je nesto.

Ja sam siguran da je brze ucitavanje sa patchem i to bar duplo. Mislim da su uzeli foru iz drugih rpg-jeva sa prikazivanjem itema. Crn ekran jeste bio cool. Imas malo vremena da kontempliras nad svojom nesrecnom sudbinom i uzasima koji te cekaju.

Eh pa mslio sam naivno da cu moci lako da dodjem do bloodrocka u ng+ ako mi uopste bude trebalo…

Ja vec par dana sednem pred ps4 i ne znam sta cu. Toliko me igara ceka (gta 5, fc 4, shaow of mordor…) a najradije bih nastavio Bloodborne. Onaj efekat kada znas da te u drugim igrama ceka dosadan tutorijal, gomila cutscena i bezbedan put bar do pola igre.

Hahah, da. Licno sve nade polazem u Witchera 3. Ovi ostali vec razocarali, sto se imerzije i adiktivnosti tice.

Za Shadow of Mordor na kraju nisam nesto puno komentarisao na forumu – igra me jeste drzala neko vreme, ali nasumicna priroda interakcije sa warchiefovima me je u jednom trenutku odbila, te vise nisam ni nastavljao.

Pretpostavljam da bi tu neki jak Nemesis okrsaj mogao da pruzi Souls-oliki challenge… ali videcemo. Tanak izbor do Witchera, ne mogu da se ne slozim. Najvise sam polagao nade u Lords of the Fallen koji je skoro neigriv. A pomisao na vracanje Bloodbornu je kao ponovni odlazak zubaru na vadjenje zivca samo da bi se kroz dozivljaj bola i patnje ponovo osetio zivim. Backlog je ipak nemilosrdan i preteci se nadvio kao crni oblaci koje ne mogu da smetnem s uma tako da cu morati da se dohvatim necega. Bas tezak zivot i ozbiljni problemi. :slight_smile:

Ahahahah!! :smiley: :smiley:

Igra je jednostavno bolesno teska posle spider bosa.
Znaci Unseen village, tri huntera, bolesno!

Ko sto vec pomenuh, moj licni difficulty spike nije bio kod Unseen Villagea nego u Upper Katedrali. U unseen villageu ‘samo’ skapiras gde su djeve i na konju si. A u gornjoj katedrali oni srkavci agresivni i zilavi, vukodlaci takodje, a posle svega te ceka Ebrietas, majko mila.

Ja juce otkljucao poslednji shortcut do bossa u nightmare of mensis. Nisam se usudio da udjem na megdan, to me ceka veceras. Nisam mogao da verujem da one ‘nove’ svinje stvarno daju po 10k dusha, covece! I tako nosim desetine hiljada dusha, nikako mi se ne umire, kad ugledam neku nevestu u belom kako plache u daljini. Odmah sam otisao na net da vidim dal ce da me strefi ako joj se priblizim. Na svu srecu bezopasna je.

Mnogo mi cudno da je kraj tako blizu.

Pored bele neveste je i poslednji bos. I ja sam se malo prepao, ali ispalo je potpuno bezopasno. Mogao si slobodno da ga napadnes, velike su sanse da bi ga sredio iz prve. I to moze biti kraj, poslednji bos je opcioni. Mislim da Bloodborne moze da se protrci za jedno popodne ako znas sta radis. Nivoi su mali i zgusnuti, skoro klaustrofobicni, sa pametno postavljenim neprijateljima koje moras da ubijas iznova. Tu se nagomila vreme provedeno u igri.

Inace intrigira me malo online komponenta, buduci da sam ceo playtrough bio offline. Citam na gafu da radi prosto uzasno. Ali kada radi, to izgleda otprilike ovako:

Today was the most I had online play. It still takes a while to connect but I eventually do. Today:

  • Invaded
  • Invaded
  • I invaded someone
  • I invaded someone
  • Co-Op (Summoner)
  • Co-Op (Summoner)
  • Co-Op (Helper)
  • Co-OP (Summoner)

Dungeoni mi, takodje, izgledaju privlacno kao ideja, ali cinjenica da moras sakupljati prerekvizite me odbija.

Pitam se da li FROM uopste moze da obezbedi ozbilju community podrsku, ili se odmah bacaju na pravljenje novog dela ili DLC-a.

Ja ako bih hteo da vidim kako izgledaju Chalice Dungeoni bih to morao da uradim pre kraja igre, jel da? Ne bi da prekidam tok glavne kampanje, da sad satima tumaram po nekakvim pecinama bez nekog cilja. A opet, zao mi da makar ne vidim kako to izgleda.

Ako sam dobro shvatio Dungeoni su potpuno odvojeni od glavnog toka single player misija, podrazumevajuci da imas dovoljno itema da ih otvoris. Jednom otvoreni, uvek ti ostaju dostuopni…