Call of duty Modern Warfare: Multiplayer trailer

Skinuo i ja i napravili budalu od mene :smiley: :smiley:

1 Like

Kako uopste da skinem ovo? Ne mogu naci nigde beta verziju :frowning:

Nasao… Skida se :slight_smile:

Probao, upao odmah u ovaj rat 32 na 32, napravio 5:0 seriju :grin:
Da bi me vec u sledecoj dobro isprasili… Mnogo stekera i snajperasa, sto nije bilo karakteristicno ranije za COD…

1 Like

Posle detaljnog testiranja novog COD-a, moram priznati da mi se svidja igra. Kao neko ko je dugogodišnji igrač BF igrara, nisam očekivao da će me COD privući da ga igram. Manjim modovi 6 na 6 i 10 na 10 igrača su Ok, to je ono što je osnova COD-a i tu igra briljira. Osećaj pucanja, kretanja, sve je odradjeno sjajno. Apsolutna preporuka za ljubitelje FPS MP, definitivno nešto najbolje što se može igrati u ovom fazonu.

E sad dolazimo do velikog moda 32 na 32 zvanog ground wars. Ovo je pokušaj da se iskopira BF formula i dobili smo nakazu koja nije ni COD, a nije ni BF. Mapa koja se nalazi u beti je očajna u svakom pogledu, postoji centralni deo gde su nagomilane zgrade koje imaju po nekoliko spratova, gomilu otvorenih prozora i generelano se većina bitke vodi upravo na ovom prostoru. Ostatak mape koji je veliki, ostaje praktično prazan i neiskorišćen, osim za snajper igrače koji se uštekaju na neku poziciju i samo skidaju neiskusne igrače. Mod ima sve što ima BF, vozila, tačke koje se osvajaju, na koje se može igrač sponovati, dopunu municije, dodatak za povraćaj energije, ali nedostaje i par stvari koje BF ima, atmosfera tima apsolutno ne postoji, preglednost mape isto, nema opcije da vas neko podigne ako vas ubiju, a ovo je ogroman propust, jer ovo je osnova za dobar napad na neku tačku.

Ovako se krene u osvajanje tačke, poginete i nema dalje, sav napor je propao. Možda ako imate nekoga iz tima da je biop pored vas, možete da se sponujete na njega, ali zbog koncentracije igrača na veoma malom prostoru, ovo se uvek završi tragično. Ono što je isto očajno uradjeno, je spon sistem, iako deluje da je tačka gde se sponujete sigurna i čista, desi se da vas igra sponuje protivniku na nišan. Desilo mi se nebrojeno puta da me je igra sponovola 3-4 puta za redom ispred protivničkih igrača.

Iskreno posle ovakve prezentacije COD-a sa velikom mapom, počeo sam daleko više da cenim BF kao igru. Kapa dole DICE-u na svemu što su uradili i sve one priče o tome da je BF loš padaju u vodu. Naklon do poda, znaju ljudi da naprave velike mape na kojima može da se igra ozbiljno sa 64 igrača.

Dovoljno je reći da sam posle 5-6 partija pokušavanja da nadjem neku logičnost u osvajanju tačaka došao do zaključka, da je najbolje igrati ko kurva, obilaziti tačke spolja u poluširokom luku, ubiti jednog do dva protivnika, pa se malo uštekati i ponavljati istu stvar. ulaziti na tačke i uzimati iste je smrtna kazna definitivno i može da se izbegne samo ako uletite na tačku sa gomilom saigrača. Ovo tako narušava normalan ritam igre i stvara odbojnost, barem kod mene.

Možda je samo ova mapa ovako očajno uradjena i nadam se da je tako. Mapa koja je bila predstavljena prilikom prvog event-a je daleko bolja i nadam se da će većina mapa povuću u tom pravcu.

Neki zaključak sa moje strane bi bio:

  • mehanika igre je savršena (pucanje, zvuk, perkovi, kustomizacija oružija, kill streak itd.)
  • manji modovi su apsolutno sjajno uradjeni i oni će se najviše i igrati, jer su oni COD u suštini
  • veliki mod 32 na 32 igrača je veoma upitan u stanju kakvom je sada, ako srede mape odnosno izbegnu ovako loše razrudjivanje i stvaranje cluster tačaka, možda i bude dobar mod. U suprotnom, veoma brzo će biti zaboravljen i prazan.
1 Like

Jedna stvar koju sam i ja htio da prokomentarišem. Odmah da se razumijemo, ja sam CoD fan i oduševila me beta u svakom smislu, ali ne kapiram zašto su ljudi impresionirani Ground War-om.

Bukvalno pokušava da iskopira BF a nedostaje mu milion aspekata koje BF ima, počevši od destrukcije objekata pa do revive-a. Zbog čega su svi impresionirani Ground War-om, šta ih je oduševilo? Preuzeo je BF conquest tip igre a ništa novo nije uveo da bi ga izdvojio od BF-a. Jedini logičan odgovor mi leži u tome da ti igači nisu nikada igrali BF. Pokušao sam da ga igram i nisam mogao da se snađem, previše je sve haotično bilo.

Ali sve ostalo je odlično. Team deathmatch, Headquarters, domination i NVD bih igrao non-stop.

Posle dugo dugo vremena da kazem da mi se novi COD jako svidja… Odlicno izgleda, story se vratio, online ce biti dobar, vredi probati

1 Like