Cryptocurrencies - Bitcoin, Ethereum, Litecoin i ostail 'coins'

E jeste zadrti :smile:. Kriptovalute imaju vrednost jer je ipak potrebno uložiti trud, novac i vreme da bi se “iskopale”. To automatski znači da je nešto iza njih a tržište određuje cenu toga. A ta cena može biti manja ili veća. Trenutno je veća.
A lepota svega u vezi kriptovaluta je što je sve transparentno i decentralizovano, transakcije brze i besplatne, što u stvari užasava banke jer žele kontrolu. Ujedno to je i delom problen jer ima kriptovaluta koje su scam i prevare, ali ove najpopularnije su open source i otvorene.

1 Like

Vreme ce pokazati.
Licno smatram da je ovo samo probni balon za ono sto tek sledi.
Jedna valuta, jedna banka.

Ili, nema banke

1 Like

Ne mora se zvati tako. Ali ako mislis da ce tokovi novca ikada biti “slobodni” onda si naivan.
Jedini slobodan novac bi bio da koristimo zlatnike ili srebrnjake. Sve ostalo je samo drugi vid kontrole.

Kako god da okrenemo, ovo je buducnost

1 Like

sta ti koristis ?! :slight_smile: nema virusa i spama barem ne sa telefona odakle sam ja citao :wink:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=137.0

Heh, sitnica

1 Like

5 Likes

https://www.google.rs/amp/abc7chicago.com/amp/finance/bitcoin-begins-trading-on-major-exchange-for-first-time-in-chicago/2767988/

1 Like

Dupli post, al sta da radim haha
Ulozeno je izrudareno x 2
Kad smo poceli, bio je ~180 a sad preko 700…na jednoj berzi je sinoc cak bio 780

2 Likes

Bas te htedoh pitati da nisi vec u Monte Carlu na kokainu sa kurvama :smiley:

5 Likes

jel imaš koji bitcoin ispod tezge da prodaš za ekipu, treba dete da obezbedim za školu :money_with_wings: :wink:.

2 Likes

money-banking-bitcoins-cyber_currencies-digital_currencies-beggars-begs-mlyn3465_low

Je l poznato nekom po kom konceptu radi ovaj sajt?
Drugar mi poslao da se registrujem da bi dobio neke free tokene. Sad malo gledao sajt i vidim izlazi neka nova kryptovaluta. E sad, fora je izgleda da ce ti tokeni sto se dobijaju za referale i razne aktivnosti na njihovom forumu moci da se zamene za tu novu kriptovalutu.
Kriptovaluta izlazi sredinom januara i ko god je skupio odredjeni broj tokena moci ce valjda da odradi zamenu.

Ovo je manje vise ono sto sam procitao na pocetnoj stranici, da l je ovo zanimljiva tema i nesto novo sto ce da zazivi, sta vi mislite o tome ili je neka glupost? :smiley:

"Sphere is a next generation, de-centralized social network.

The network will contain its own cryptocurrency token."

Malo sam čačkao i gledao njihov sajt. Ideja da postoji bolji fejsbuk od fejsbuka je ok, međutim jedna od stvari koje navode je ‘ad space integration’ pa kao možeš i sam da imaš profit od toga. Moj lični problem sa fejsbukom su upravo oglasi i plaćen sadržaj koji mi zatrpava ono što me zanima pa ga već mesecima ne koristim. Ovo mu dođe to isto samo mali twist da i ti nešto prihoduješ jer si aktivno na mreži. Šta znam, možda uzleti i postane popularno.

Ovako nesto vec postoji. Imaju i svoj coin i sve sta se prodaje na mrezi se radi preko Steem coina

Hey @Marko96 šta se dešava sa Bitcoinom sada… Pada cena ili je samo privremeno?

Korekcija cene. Nije prirodno da budu onolike, cesto se ovo desava. Ali nakon ovoga ovog rasta, stabilne cene svih coina budu mnogo vece. Ovo je bilo ocekivano, samo se trenutak cekao kad ce.
Ovako izgledaju coini koje ja pratim


Zadovoljan sam, jer do kraja decembra ZEC se nece naci za ispod 470$. A kad sam krenuo sa rudarenjem on je bio 160-180.

Aha da, ima smisla. Biće interesantno narednih par dana.

Sad kad krenu artikli po novinama kako je kriptovaluta uzas, nije stabilna, ne treba ulagati u nju itd…da se rasciste svi ovi mali (ukljucujuci i mene), kako bi veliki investitori dobili coine za male pare.

2 Likes