DOOM

Haha, meni je normal sasvim dovoljno tezak, fala puno. Znam svoje granice. :smiley:

Ali da, glavna poenta mog posta je – pokupite te rune i modove obavezno! Dokle god ti je armor iznad sto, bude ko da imas neki cheat aktiviran.

Fantastican je Doom. Jedino me brine sto su tako brzo poceli na rasprodaje da ga stavljaju, mirise mi da prodaja nije bas isla toliko dobro. Nije ih valjda ona nesretna mp beta bas toliko unazadila… Mi gejmeri koji to sve pratimo znamo koliko je sp dobar, al treba uvek imati u vidu da smo manjina. Najveci broj ljudi je mozda upalio mp, smorio se, i odustao od kupovine.

A na kom nivou je taj infinite ammo rune? I da li je tezak challenge za nju?

Jedan poslednji rune na koji sam naisao nisam uspeo da predjem, onaj gde treba da se odrade glory kills from above na hellknight-ove, a ja cak i u igri nisam imao taj glory kill odozgo, tako da…

Pre togi su svi bili prilicno laki…

Eh sad, google jeste korisna stvar, ali nije bas kao forum konverzacija sa minimum spoilera :wink:

Hvala svakako… :slight_smile:

1 Like

Eto me nazad u paklu vec neko vreme. Nazalost, i ovaj nivo i onaj pre njega su vizuelno krajnje dosadni. Samo niz klaustrofobicnih soba. Nadao sam se da ce dizajneri pustiti malo vise mashti na volju, al mozda im je ponestalo energije.

Medjutim borba sa Cyberdemonom je bila prekretnica u mom stilu igranja. Odnosno, otkako sam otkljucao onu dobitnu kombinaciju runa i opreme, mnogo redje menjam oruzje i nema onog blagog stresa dok gledas kako brojac za municiju opada.

Moj primat je da mi armor bude iznad 75, sve ostalo je sekundarno. Neprekidni salvo mini-raketa resava sve demonske probleme, od najmanjeg do najveceg. Jedini pravi problem nastane ako se zaglavim negde, situacija ume da se preokrene u njihovu korist za par sekundi.

Uzeh i ja taj rune rich gets richer i mogu reci da me posteno namucio trial jer sam mnogo srljao, a x puta me ubio onaj onaj nevidljivi stvor. I posle sve te muke mislim da necu zadrzati rune, jer mi ne koristi tj. ja ne umem da je koristim. Nemam gde da se sklonim sa strane da rokam, a plus retko obracam paznju na armor.

Super sacmara (dva metka u cevi) + gauss cannon (otkljucan precision shot i full movement kada nisanis) su apsolutno dobitna kombinacija u svakom susretu. Dodaj jos glory kills kada god je moguce i samo trcanje i rokanje. Sva ostala oruzja su plan B.

Sa gauss cannon-om Cyberdemon je pao za 2 min (ali bukvalno), ni jednom nisam promenio oruzje, osim sto sam iskoristio BFG kao final touch.

Kao presek stanja mogu reci da je DOOM igretina, odavno nisam igrao bolji fps. In my mind uporedjujem jedino sa Halo 5, ako je kriterijum zabava i uzivanje.

1 Like

Bas je zanimljivo videti kako svi imamo razlicite pristupe. Samim tim i iskustva. Ja recimo nisam ni otkljucao taj perk sa extra patronom u sachmari. Bila mi namera kad sam video da postoji, al onda me omele razne druge igracke…

Turret mod za chaingun je takodje OP. Mnogo brzo se pregreje, al topi demone u par sekundi. Ma moze i to zagrevanje da se ukloni, al ko ce sad time da se bakce.

Uzgred, u poredjenju s Sajberdemonom, iduci boss me je malchice namucio. Trijumfovao sam iz drugog-treceg puta, jedva.

Potpuno se slazem da je DOOM igretina. Cak vec vidim sebe kako je igram jos jednom.

Ja sam verovatno jedini ovde kome je Doom na dzojpedu i na default tezini pretezak. Dosta umirem, tako da ozbiljno razmisljam o tome da prodam PS4 guesta i nadjem neki bilo kakav kljuc za PC. Ako uspeju da crackuju Denuvo ko sto najavljuju sreci nikad kraja.

Da to nisi ti bio na onom snimku? :smiley:

Salim se, al bas me zanima, sta ti pravi najvise poteskoca? Ciljanje? Izbegavanje projektila? U prvoj polovini igre sam i ja skoro svaku borbu zavrsavao sa milimetrom zdravlja, a armor mi je bio efektan ko svilena kosulja.

Ali tako je kalibrisana igra. Kasnije kad nabudzis statse i oruzje postane lakse, a i naviknes se malo na suludu brzinu.

Glavni razlog za umiranje mi je uvek bilo mirovanje. Dakle, ako imas uopste jos zivaca da pokusavas, moj glavni savet bi ti bio da ne prestanes da se kreces. To je protivno mom prirodnom instinktu da se ustekam iza nekog zidica, al nadju te. Pre ili kasnije.

Stigao sam u pakao! Kada se dobija taj infinite ammo perk? Sve se plašim da ga nisam promašio. Do sada sam otključao 4 rune.

Krecem se ja, ali mi je pacing definitivno malkice prezestok za dzojped. Na PC-ju bi ih dezintegrisao za duplo krace vreme a ne bi mi skinuli ni trunku HP-a. Kazu da je default na PC-ju uzasno lak, i ne cudi me. Osecam limitirajuci faktor dzojpeda i to me frustrira.

Borbama treba pristupiti takticki, da odaberes kad ces pistolj, kad sacmaru, kad neko jace oruzje, kad testeru. Definitivno nije samo “udjes i rokas dok svi ne pocrkaju”. Ovo ostavlja trunku HP-a, ovo ostavlja malo municije - svega ima na kasicicu i istopi ti se HP dok trepnes. A cesto se i zalecem na finishing moves, verovatno bez potrebe samo zato sto je mnogo lep osecaj. Agrejdujem oruzja tu i tamo, ali ne vidim bas nikakvu razlogu. Retko koristim alternativne modove, skoro nikad.

Ako bih mogao da spojim malo vise vremena, verovatno bih usao u stos. Ali kopka me kako bi izgledalo na PC-ju. Imam utisak da igram second grade dozivljaj, iako je sam po sebi itekako izazovan, jos izazovniji nego na PC-ju, nije mi zadovoljstvo jer ce ID igre u mojoj glavi uvek biti hardwired za mis i tastaturu,

Mislim da je bas nivo posle pakla? Tu negde. Okacio sam snimak u thread koji post iznad. Obrati paznju gde je, secret je u pitanju.

Inace imam opremljenu i onu runu gde ti svaki glory kill daje armor, tako da besomucno jurisam na staggered demone. Armor mi ne sme spasti ispod 75!

1 Like

Postaje pomalo monotono.

Nemam neki osecaj da napredujem kroz okruzenje pa da prirodno nailazim na demone koji su se tu nasli. Nego sve je prazno, do trenutka kad naidjem na ociglednu arenu, koja ce da se popuni demonima cim udjem. A u areni obicno ima po jedan power-up, da te mami da ga uzmes odmah ili da sacekas neizbezne talase sve tezih protivnika. Pocisti arenu, pokupi ajteme, pa kroz prazan nivo spartaj do sledece arene…

Nisam bas impresioniran ovakvim dizajnom, koji je stavljen u prvi plan otkako sam, evo, vec treci put u paklu. Volim kad nivoi deluju kao prava mesta koja su necemu sluzila, a ne samo kao ocigledne arene za borbu.

A miša mu malog…
Taman rešim da krenem sa igrom, pa me ovakvi komentari odvrate…

Ja sam taj problem resio tako sto sam pojacao tezinu. Svaka arena mi je bila izazov, a taj prazan hod izmedju njih sam koristio da malo skitam i nakupim se sto vise armora. Inace taj power-up sam vecito primecivao tek kad se sve zavrsi.

Nemoj da te odvrate!

Doom je takvo osvezenje u odnosu na prakticno svaki drugi aktuelni fps da je greota makar ne probati ga! Gameplay je bozanstven, sto vise oruzja otkljucas i vise raznovrsnih protivnika bude, to je bolji! I jos sve klizi i krasno izgleda, ma uzivancija.

Apsolutno mu daj sansu. To sto ja ovde iznalazim mane posle 15 sati uzivanja je u sustini ko da sam svaki dan unazad dve nedelje jeo princes krofne pa su mi najzad pomalo dosadile.

Doom je pobeda u svakom pogledu, i ne daj da te iko razuveri.

Instalira se…

1 Like

Dobar je doom kada ti dosadi onda odmoris malo, po meni jedna od retkih pucacina koju vredi odigrati, mozda sto ima istoriju :slight_smile:

Javi obavezno kad ti se malo slegnu utisci, bas me zanima.

Detalji koje ne vidimo u realtimeu: