Filmovi vol. 2

Pa sem Durotana i Gul’dana niko nije dobro glumio :smiley:

10 Cloverfield Lane obavezno pogledajte, jedan od boljih SF-ova u poslednjih nekoliko godina!

1 Like

Vidim sinoć da je izašao 1080p rip. Mećem popodne da se skida…

Nisam imao pojma da ovo postoji, prvi deo je bio odlican.

Nije u pitanju direktan nastavak.

10 Cloverfield Lane nije nastavak Cloverfielda, nisam siguran zasto su iskoristili taj naziv…

Radnja filma je u istom “univerzumu” kao i Cloverfield, a drugi razlog je da bi povecali hype i gledanost…

Taman sam krenuo da pišem i vidim da je Ertan već objasnio. Ko želi malo više da pročita o vezi između ova dva filma - evo:

Upravo sam odgledao 10 Cloverfield Lane , dobar film jedino mi kraj filma smeta ,ali ako bih davao ocenu ona je pozitivna sigurno :slight_smile:

Glupo mi je samo na kraju ona scena kada nasa glavna herojina koja ne moze da pogine ubija(unistava) molotovljevim koktelom ceo brod-stvorenje sta god da je ono cudo , pa onda sa visine od 50 metara ona u kolima pada na zemlju i nastavlja bez ogrebotine lol , mislim ono mogli su barem ruku da joj polome ili barem nesto .al ajd go Rambo girl :smiley:

Kraj se nikome ne dopada, ali je bitan za sam film i pricu koju zeli da isprica.

Ovo se ceka :slight_smile:

Miša mu malog, nikada me horor filmovi nisu privlačili…Osećaj jeze i straha koji prožima takve filmove mi nimalo ne treba.
Da se razumemo, bacio sam ja oko , par puta, dok je išao neki horor, ali jok, nije to za mene.

3 Likes

Hmmm, ne znam sta da radim danas…bas je dosadno…hajde uzecu neki horor da se malo plasim…cujem da je to prijatno osecanje…NOT!

2 Likes

Kao niste se lozili na Fredi Krugera kad ste bili mali. :smile:

2 Likes

Ja se jesam lozio, ali nisam gledao :grin:

Ja mislim da nema - “da ne postoji” taj covek koji se nije lozio na njega.
A nightmare on Elm Street :smile:

Inace tamo negde do 3 dela ajde jos nekako i 4-ti deo mi je bio ok, ali sve ono kasnije nepotrebno - meh.

Mene oduvek privlace i odbijaju u jednakoj meri, ko zabranjeno voce. Ono malo horor filmova sto sam odgledao mi se obicno motalo po glavi kad odem da spavam, pa generalno izbegavam zanr iako me zanima.

Skinuo sam “Mamu” ima sad verovatno vec par godina, jos se nisam usudio da ga pogledam.

Zadnji koji sam ja pogledao je Paranormal Activity 2 i to sa punom sobom ukucana. Sam se ne bi usudio da pogledam bilo kakav horor, ne postoji sansa…mozda u sred bela dana, sa otvorenim prozorima, da cujem komsiluk po ulici :fearful:

Ja sam malo promenio stav pa sam posle dosta godina opet poceo da ih gledam. Razlog je sto mnogo filmova izmedju ostalih i 10 Cloverfield gores spomenut, sadrzi horor elemente, Game of Thrones da ne pricam, razne druge serije kao Walking Dead… pa sam se opet navikao na uzmenirujuce prizore. Moj problem sa hororima je sto osim jump-scare i nekih uvrnutih bolestina uglavnom nemaju neku posebnu filmsku vrednost da bi opravdali zasto se covek izlaze tim turobnostima i grozotama.

1 Like

Blood i Gore, iako jeste, za mene i ne spade u horor. Nije ni to lako provariti ali nekada doprinosi realizmu i uverljivijoj prici. Meni smeta sablasna tisina, mrak, jump scare momenti, pogotovu japanske verzije izbledelih devojcica, decaka, opatica i cega ne vec. Isterivanje djavola je u posebnoj kategoriji netoleranicje…nikada sebi necu oprostiti sto sam odgledao originalni Exorcist…strecnem i kad pomislim na scenu sa stepenicama.